Arka – Lech 0:3

W wyjazdowym meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań pokonał w Gdyni tamtejszą Arkę aż 3:0 (0:0). Poznaniacy wszystkie trzy gole strzelili między 85 a 89. minutą gry i znów zmniejszyli straty do czołówki.

Mecz od ataków rozpoczęli goście. W 5. minucie rzut wolny po faulu na Wilku wykonywał Stilić, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Po chwili kontra Arki lewą stroną, podanie do Zawistowskiego, a ten będąc w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

W 19. minucie po dośrodkowaniu Wilka przewrotką strzelał Ubiparip, ale niecelnie. Po dwóch minutach znów uderzenie Serba, lecz także niecelne. Zatem o ile w pierwszym kwadransie gry przeważała Arka, to już w drugim śmielej i częściej atakowali goście.

W 32. minucie z dystansu próbował Możdżeń, lecz futbolówka minęła bramkę Moretto. Sześć minut później po wrzutce Kikuta zakotłowało się pod bramką Arki, ale nikomu z piłkarzy Lecha nie udało się wepchnąć piłki do siatki. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy ładna akcja Murawskiego z Ubiparipem. Ostatecznie gola jednak nie zobaczyliśmy, a pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga połowa rozpoczęła się dość ospale, ale w 55. minucie mocnym i płaskim strzałem z wolnego popisał się jeden z piłkarzy Arki. Piłkę złapał jednak Kotorowski, podobnie zresztą jak chwilę później, gdy uderzał Rozić.

W przedostatnim kwadransie meczu Lech częściej utrzymywał się przy piłce, ale dobrą sytuację przeprowadził dopiero w 71. minucie gry. Ślusarski dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. W środku był Stilić, podał do Ubiparipa, który mocno uderzył, ale jednak niecelnie.

Ostatni kwadrans meczu, to już dominacja gości. W 85. minucie szybko rzut wolny wykonali lechici. Piłka trafiła do Ślusarskiego, który dołożył głowę i wyprowadził Lecha na prowadzenie. Za chwilę był0 już jednak 2:0. Futbolówka ze środka trafiła na prawą stronę do Rudnevsa. Łotysz sieknął i podwyższył prowadzenie poznaniaków. Po chwili szok… 3:0! Piłka z lewej strony dotarła do Mikołajczaka, a rezerwowy Lecha nie miał problemów z pokonaniem Moretto. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz wygrał 3:0.

Arka Gdynia – KKS Lech Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: 85.Ślusarski 88.Rudnevs 89.Mikołajczak

Żółte kartki: Rozić – Możdżeń

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

Widzów: 13000 (2000 kibiców Lecha)

Arka: Moretto – Bruma, Rozić, Noll, Bednarek – Giovanni (76.Ross), Szmatiuk, Bożok (81.Burkhardt), Zawistowski, Labukas – Mawaye (46.Wilczyński).

Rezerwowi: Zoch, Ross, Sulima, Burkhardt, Czoska, Wilczyński, Żołnierewicz.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Możdżeń (46.Wołąkiewicz), Murawski – Wilk (59.Rudnevs), Stilić, Ślusarski – Ubiparip (80.Mikołajczak).

Rezerwowi: Burić, Mikołajczak, Rudnevs, Wołąkiewicz, Kamiński, Golla, Krivets.