Utrudnienia wokół stadionu + FOTO

Kibice Kolejorza, którzy wybrali się na trzy domowe mecze Lecha Poznań w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 z pewnością mieli już styczność ze sporymi utrudnieniami ruchu przed stadionem Miejskim mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Już kilka miesięcy temu zakończyła się budowa nowej ul. Bułgarskiej na odcinku od ulicy Bukowskiej do Marcelińskiej. Poszerzono m.in. drogę, kładąc jednocześnie nową nawierzchnię i budując sygnalizację świetlną, chodniki oraz trasę rowerową. Tymczasem jesienią 2010 roku ruszyły pierwsze prace nad porządkowaniem terenów przy ul. Bułgarskiej, ale między ulicą Marcelińską, a Grunwaldzką. Polegały one na m.in. wykarczowaniu drzew i krzewów, pomiarach geodezyjnych czy montażu nowego oznakowania. W dodatku zburzono też starą stację benzynową, która nie była używana od kilku lat.

Natomiast od kilku tygodni nieopodal stadionu trwają już prace ziemne. Oznaczają one większe korki bezpośrednio przed obiektem i trudniejszy dojazd do sąsiadujących ze stadionem ulic Ptasiej i Rumuńskiej. Ciężko jest również poruszać się pieszo wokół stadionu, co z pewnością zauważyli już wszyscy kibice Kolejorza uczestniczący na ostatnich trzech domowych meczach Lecha Poznań.

Dobrą wiadomością dla fanów Mistrzów Polski nie jest również fakt nieskończenia kładzenia kostki brukowej pod III trybuną. Pod nią wciąż ciężko jest się poruszać, podobnie zresztą jak od przystanku tramwajowego mieszącego się przy ul. Bułgarskiej do stadionu. Po ostatniej odwilży teren, gdzie wcześniej były chodniki wygląda teraz niczym bagno, a ewentualne przyszłe opady śniegu, bądź deszczu jeszcze bardziej mogą utrudnić kibicom Lecha Poznań poruszanie się wzdłuż ulicy Bułgarskiej.

Na domiar złego przy ul. Bułgarskiej znajdują się obecnie betonowe elementy potrzebne do budowy kanału deszczowego. Jakby tego było mało prace cały czas trwają na ul. Węgorka, a ZDM mocno ograniczył ostatnio ruch w okolicach często używanej przez kibiców Lecha drogi. Zaznaczmy jednak, że ta inwestycja zakończy się w połowie kwietnia i to przed spotkaniem z Legią. 30 sierpnia natomiast, zostanie oddana do użytku w pełni przebudowana ulica Bułgarska, która będzie się składać z dwóch jezdni (po dwa pasy). Obok niej nie zabraknie też chodników, ścieżek rowerowych czy zieleni.

Poniżej kilka fotografii terenów przy ul. Bułgarskiej (odcinek między Ptasią, a Grunwaldzką):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

16 komentarzy

 1. woo pisze:

  Pytanie do Długiego ? czy wiadomo coś w sprawie wymiany murawy. Jutro niby mają rozstrzygnąć przetarg. Pytanie kiedy ruszą z wymianą i czy na Jage będzie nowa murawa?

 2. Na razie nikt nie chce zapłacić za jej wymianę, więc ludzie z Posiru ją reanimują, w miejscach gdzie nie ma trawy. Póki co jej nie wymienią, bo jest niepewna pogoda (za niska temperatura). Są jednak terminy jeszcze w trakcie tej rundy, gdy będzie czas na wymianę samej murawy. Jutro natomiast damy jej aktualne zdjęcia. Może coś urosło…

 3. ArekCesar pisze:

  Chyba kaktus prędzej mi urośnie niż ta trawa na Bułgarskiej.

 4. madoo pisze:

  A parking mają w ogóle zamiar robić?

 5. Xchalibór pisze:

  a co sie stalo z czerwona budka z zapiekankami co stala przy skrzyzowaniu?

 6. mts pisze:

  wiadomo zamiast wyrzucać pieniądze w błoto na „a nam już trawa rośnie” to mogli odłożyć na to żeby tak naprawdę nam ona rosła;)

 7. pol pisze:

  Długi a wiesz kiedy będą zakładać te ekrany LEDowe na trybunie 1?

  i czy coś będzie poprawione z tym?:

  http://img233.imageshack.us/img233/1773/83c36742b69c58c3499x355.jpg

  taki stan betonu na stadionie za ponad 700mln moim zdaniem jest niedopuszczalny,powinni to wymalować albo czymś obić, przecież to chyba nie jest wielki problem?

  http://img34.imageshack.us/img34/6043/lechulechuukochanyklubi.jpg
  ten obszar między murawą a trybunami powinien być wyłożony np. sztuczną trawą bo wyglada brzydko.

  zgóry dzięki za odpowiedź.

 8. alessio pisze:

  gdzie ty chcesz miec te ledy jeszcze?? pierwsze zdjecia dales nieaktualne, a na drugim betowe miejsca sa dla fotoreporterow

 9. pol pisze:

  jeszcze? montują juz konstrukcje między kondygnacjami gdzie takie reklamy bedą.

  fotka moze i nie jest aktualna ale teraz jest tak samo albo i gorzej.

 10. ArekCesar pisze:

  Ta budka jest 10 metrów dalej tak prawie w posesji albo w bramie. Teraz tam nie ma wcale kolejki 😛

 11. arek pisze:

  Kostka polozona przed stadionem to jakis zart za grube pieniadze.Niedosyc ze strasznie krzywo polozona to miejscami mozna ja wyjac bez problemu. Kto to ku… kladl i kto to dopuscil do uzytku?

 12. uuu pisze:

  ten obszar między murawą a trybunami powinien być wyłożony np. sztuczną trawą bo wyglada brzydko.”

  nie bój się, na euro na pewno wszystko odpierdolą jak na boże ciało, bez obawy!!!!!

 13. uuu pisze:

  Kostka polozona przed stadionem to jakis zart za grube pieniadze.Niedosyc ze strasznie krzywo polozona to miejscami mozna ja wyjac bez problemu. Kto to ku? kladl i kto to dopuscil do uzytku?”

  Była kladziona na szybko więc nie dziwota..

 14. uuu pisze:

  na euro zasze jest sztuczna trawa pomiędzy.. http://www.goalvideoz.com/thumbs/Euro2008Final1sHalfHighlights.flv.jpg

 15. gudi gniezno pisze:

  Ciekawe czy jest jakiś konkretny termin (harmonogram) zakończenia robót drogowych- tak żeby dojechać samochodem na parking przed stadionem?

 16. opluty człowiek w stroju retro pisze:

  cała nadzieja w euro, że pomalują te syfne betonowe elementy, przynajmniej te na widoku, zrobią barierki, chodniki itd Niestety znowu z pieniędzy podatników, rozumiem Poznaniaków, że już mają dość płacenia kolejny raz za to samo. wystarczyło za pierwszym razem trochę dołożyć do domieszek, zrobić te najbardziej widoczne, reprezentacyjne elementy z jasnego betonu i nic nie trzeba by było malować. zobaczcie na to zdjęcie, ten stadion w przeciwieństwie do Miejskiego rzeczywiście wygląda jak nowy :

  http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Dialog_Arena.jpg&filetimestamp=20090813131408