Cracovia – Lech 1:0

W meczu 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Lech Poznań mimo sporej przewagi na boisku przegrał na wyjeździe z Cracovią Kraków 0:1 (0:1). Kolejorz zagrał najlepsze spotkanie w tej rundzie, stworzył najwięcej sytuacji i oddał najwięcej strzałów, a mimo to… przegrał.

Mecz rozpoczął się od ataku gości i już w 2. minucie mogło być 1:0. Murawski zagrał do Stilicia, ale ten zaplątał się nieco z piłką i posłał ją obok słupka. W 7. minucie zakotłowało się w polu karnym Cracovii, lecz obrońcom Cracovii udało się wybić piłkę. Od początku spotkania Lech sprawia wrażenie niezwykle zmotywowanej drużyny. Dwie minuty później głową uderzał Rudnevs, jednak futbolówkę złapał Kaczmarek. W 12. minucie gry znów strzelał Rudnevs, który był kompletnie niepilnowany. W tej sytuacji jednak poradził sobie Kaczmarek.

W 16. minucie potężna bomba Stilicia! Kaczmarek zdołał ostatecznie obronić ten strzał. W 21. minucie Rudnevs kapitalnie sieknął z lewej nogi. Futbolówka w tej sytuacji minimalnie minęła bramkę Cracovii. Trzy minuty później w końcu jakaś akcja gospodarzy. Po wrzutce Łotysza z piłką minął się jednak Dudzic. Po błędzie Arboledy bliski gola był Saidi, lecz Kotorowski kapitalnie obronił strzał gracza Cracovii. Po chwili trzeci z rzędu atak „Pasów” przyniósł powodzenie. Strzał oddał Klich, a piłka po rykoszecie przelobowała Kotorowskiego.

W 31. minucie dobre uderzenie Injacia obronił Kaczmarek. Dziewięć minut później faulowany w polu karnym był Rudnevs, ale Gil nie odgwizdał przewinienia obrońcy Cracovii. Po chwili strzelał Ślusarski i trafił w słupek. Minęła raptem minuta, a atak przeniósł się pod bramkę Lecha. Strzelał Visniakovs, ale jego uderzenie sparował Kotorowski. Za chwilę kontra Lecha, strzela Stilić, ale niecelnie. Podsumowując, Lech stworzył najwięcej sytuacji w tej rundzie… a mimo to do przerwy przegrywa.

W 48. minucie gry po dośrodkowaniu z prawej strony na bramkę Lecha uderzał Dudzic, ale niecelnie. W 56. minucie mogło być 2:0. Piłkę odzyskali gracze Cracovii i oddali dwa strzały na bramkę Kotorowskiego. Oba jednak dobrze, choć na raty obronił Kotorowski.

W przedostatnim kwadransie meczu Lech częściej utrzymywał się przy piłce, ale aż do 71. minuty nie potrafił oddać strzału. Wówczas jednak po dośrodkowaniu Henriqueza lekko trącił piłkę Rudnevs, lecz ostatecznie futbolówkę na linii bramkowej złapał Kaczmarek.

W 81. minucie tak mocno faulowany w polu karnym był Stilić, że rozerwała mu się koszulka. Mimo to… sędzia odgwizdał spalonego. Do końca meczu atakował tylko i wyłącznie Lech, ale gola już nie strzelił. Kolejorz stworzył najwięcej akcji i oddał najwięcej strzałów w tej rundzie, a mimo to przegrał.

Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: 27.Klich

Żółte kartki: Struna – Arboleda

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 12000 (1200 kibiców Lecha)

Cracovia: Kaczmarek – Struna, Nawotczyński, Kosanović, Suart – Visniakovs (90.Suvorov), Bartczak, Klich (90.Boljević), Radomski, Ntibazonkiza – Dudzic (81.Masaryk).

Rezerwowi: Gąsiński, Jarabica, Giza, Suvorov, Szeliga, Masaryk, Boljević.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk (65.Henriquez) – Injać (79.Możdżeń), Murawski – Ubiparip (65.Djurdjević), Stilić, Ślusarski – Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Wołąkiewicz, Możdżeń, Henriquez, Golla, Djurdjević, Kamiński.