Weekendowe wyniki młodzieży Lecha

W weekend wznowione zostały rozgrywki LJM oraz LJS, tak więc po przerwie zimowej wraca na serwis KKSLECH.com przegląd wyników osiąganych przez młodzież Lecha Poznań. Podobnie jak to było jesienią, w każdy poniedziałek będziemy przybliżać Wam osiągnięcia juniorów Kolejorza.

W miniony weekend, w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych, piłkarze poznańskiego Lecha mieli zmierzyć się w derbowym pojedynku z Wartą Poznań, ale to spotkanie ostatecznie zostało przełożone. Mimo to, w tabeli nadal prowadzi Kolejorz, bowiem drugi MSP Szamotuły sensacyjnie przegrał u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 1:2 i nie wykorzystał szansy przeskoczenia Lecha.

Tymczasem w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych oba mecze w ten weekend wygrał Kolejorz. Lech I Poznań pokonał w Popowie Wartę I Poznań 4:1, a Lech II rozniósł w Rawiczu tamtejszą Rawię aż 7:0. W tabeli rozgrywek Warta I ma już więc tylko jeden punkt przewagi nad drugim Lechem I. Kolejorz II wciąż jest za to trzeci i do lidera traci sześć oczek.

Dodajmy również, że w ten weekend odbyła się rozegrana awansem kolejka w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków został jednak już wcześniej przełożony na czwartek, 7 kwietnia, na godzinę 12:00. Spotkanie “niebiesko-białych” z “Białą Gwiazdą” odbędzie się wówczas na stadionie przy ul. Leśnej we Wronkach. Wstęp bezpłatny.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

5 komentarzy

 1. Rahu pisze:

  Lech wciął chyba zimą 3 albo 4 młodych z Szamotuł i już są efekty… zero rywalizacji w tych ligach.

 2. Cabral pisze:

  Dobrze, ze wygrali z Warta. Agresja niektorych do tej druzyny sie poglebia :P

 3. 07 pisze:

  Z MSP przeszlo 3-4 do M.E. Wcale sié nie zdziwcie jak latem juz pierwszy z nich trafi do pierwszego zespolu Lecha.

 4. cez pisze:

  Pierwszym z nich bedzie Tomasz Kowalczuk – zobaczycie ludzie

 5. Classic pisze:

  Tomasz Kowalczuk, kibic Legii W. :)? Marzę o tym żeby po pierwszym golu w Lechu równiutko wycałował herb :)