Weekendowe wyniki młodzieży (akt.)

W miniony weekend mecze w swoich ligach rozegrały drużyny Lecha Poznań występujące na co dzień w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych oraz Młodszych. Tymczasem dziś, o 12:00 Kolejorz z Młodej Ekstraklasy zmierzył się we Wronkach z warszawską Polonią.

Na początek w LJM jeszcze w zeszłym tygodniu Lech II pokonał Jarotę Jarocin 2:1, a w weekend uporał się z Polonią w Lesznie skromnie ją pokonując 1:0. W sobotę o wiele bardziej zagrał przekonująco Lech I, który rozbił u siebie Włókniarza Kalisz aż 10:0!. W tabeli ligowej pierwszy jest Lech I, a druga Warta (ma jedno spotkanie rozegrane mniej). Trzecią pozycję już od dawna okupuje za to Lech II.

Natomiast w LJS po wpadce z Poznaniakiem Poznań w końcu zmobilizowali się lechici. Kolejorz najpierw jeszcze w starym tygodniu pokonał Wartę Poznań 2:0, a w weekend wygrał z Polonią Środa Wielkopolska aż 5:0. Na prowadzeniu po 19. kolejkach jest zatem Lech Poznań (49 punktów), który o dwa oczka wyprzedza MSP Szamotuły.

Tymczasem w czwartek, 7 kwietnia Lech Poznań grający w ME zremisował u siebie z Wisłą Kraków 0:0. Tym samym podopieczni Karola Brodowskiego nie wygrali 5 meczu z rzędu, ale dziś mieli jednak kolejną okazję na zwycięstwo. O 12:00 Kolejorz zmierzył się bowiem we Wronkach z Polonią Warszawa.

Lechici zremisowali jednak z “Czarnymi Koszulami” 1:1 (0:1), choć bramkę stracili już w 2. minucie gry. Dodajmy, że dla Lecha Poznań (ME) był to już szósty mecz w tej rundzie. Kolejorz wygrał wiosną cztery spotkania i dwa ostatnie domowe pojedynki zremisował.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

4 komentarze

 1. Franky pisze:

  Wszyscy zaczeli grac, mloda, ME, a Lech dorosly stoi w miejscu ;/

 2. Poldi pisze:

  Te druzyny trenujący Polacy, a nie Bakeros Kopernikus

 3. Bachórz pisze:

  W tym roku bedziemy mieli jedna druzyne w MPJ. Lecha z LJS.

 4. 007 pisze:

  Gancarczyk za slaby nawet na M.E. W drugiej polowie duzo lepszy mecz jak grala mlodziez. A wiéc…. wypier….ie w koncu dziadków z Kolejorza! Bedziemy mieli walczácy zespól chociaz.