Jose Bakero: „Nie szukam wymówek”

Niemal wszyscy kibice poznańskiego Lecha chcieliby, aby Jose Maria Bakero Escudero nie trenował już graczy Kolejorza i w ogóle nie pracował w naszym klubie. Tymczasem 48-letni Hiszpan odbył w tygodniu rozmowę z zarządem i na razie zostaje w Wielkopolsce.

Aktualny szkoleniowiec Mistrzów Polski przyznał, że faktycznie rozmowa z włodarzami klubu miała miejsce, ale on sam nie chce zdradzać żadnych szczegółów na ten temat. – „Spotkanie z zarządem było naszą osobistą sprawą. Najważniejsze jednak, że po przegranym meczu z Polonią Warszawa rozmawialiśmy z drużyną i ciężko pracowaliśmy. Robiliśmy wszystko, aby dobrze przygotować się do meczu z Legią.” – powiedział Jose Bakero dla którego liczy się teraz tylko i wyłącznie starcie z legionistami.

Natomiast mimo ogromnej fali krytyki, która ostatnio spadła na byłego piłkarza m.in. słynnej FC Barcelony, Jose Bakero dobrze radzi sobie z presją i z tym co mówią o nim kibice oraz piszą na jego temat dziennikarze. – „Wobec wielkich drużyn zawsze są jakieś wielkie oczekiwania. Gdy nie udaje się ich spełnić, na znane kluby spada wielka krytyka. W sobotę musimy robić swoją pracę i najważniejsze jest to, aby jutro wyjść na boisko z myślą, że można wygrać.” – oznajmił Jose Maria Bakero Escudero.

Tymczasem Lech Poznań zagra jutro bez swoich trzech podstawowych zawodników. Mimo to, opiekun lechitów nie robi tragedii z braku Stilica, Kikuta, czy Wołąkiewicza. – „Są okoliczności, które trzeba zaakceptować. Ja zawsze powtarzam, że nigdy nie szukam wymówek. Ufam i wierzę w drużynę, którą mam do dyspozycji. Jutro na boisko wejdzie łącznie 14 zawodników i wiem, iż każdy z nich jest dobrze przygotowany do tego, aby walczyć i wygrać to spotkanie.” – powiedział na koniec trener poznańskiego Lecha, Jose Bakero.

>> Przeczytaj więcej w dziale Wypowiedzi

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

14 komentarzy

 1. alessio pisze:

  kończ waść wstydu oszczędź…

 2. ddd pisze:

  wolę Bakiero od Janasa

 3. jaro: pisze:

  ja zdecydowanie bardziej wolę Bakero niż Janasa

 4. luk pisze:

  Dla mnie też lepszy Bakero. Ja daję mu szansę do końca sezonu

 5. haski pisze:

  ja również, moja 11 na legie:

  Kotor-Wojtkowiak,manu,bosy,henriquez-Muraś,Iniać-KIełb,kriviets-wilk-Rudnevs

  troche apropos:
  -kiełb-lepszy od Mikołajczaka,drybuje,ma pizde w noge,
  -kirviets na środku-wkońcu może wykazać się na tym swojim ukochanym środku:)

 6. DŻEJO1 pisze:

  Garnek nie zagra. Na szczęście to nie jest jakieś WIELKIE osłabienie Kolejorza.

 7. lllllech pisze:

  Krivets już od paru meczy ma okazje pokazać się w środku i powiedzmy sobie szczerze Stillić jest na tej pozycji o wiele lepszy. Podobnie jak Krivets jest o dwie klasy lepszym skrzydłowym jak Stillić. Co do ustawienia wypróbujmy w końcu 4-4-2, jest w końcu okazja spróbować tego wariantu, Krivets i Muraś w środku, Kiełb na prawym, Wilk na lewym w ataku Vojo z Rudnevsem, kilka dobrych wrzutek i może wyjść.

 8. Qwerty Uiop pisze:

  ok niech Bakero nabiera doświadczenia i rozwija swoje umiejętności trenerskie w Lechu

 9. pyra fan kks z breslau pisze:

  tego gbura panasa czy jak tam janasa na trenera Lecha to hanba niech zostanie ferejro

 10. kokodżambo pisze:

  haski, lllllech – Co nam da takie przedmeczowe ustalanie taktyki, skoro i tak Bakero na prawe skrzydło desygnuje Rudnevsa, na lewe Mikołajczaka, a na środku zagra hmmm no powiedzmy Ślusarski. Ten człowiek nie wyciąga wniosków z własnych błędów, stosuje jakąś chorą rotację, o ile dobrze pamiętam to nie było jeszcze dwóch z rzędu meczów w takim samym składzie. Jak oni mają się rozumieć, znać swoje przyzwyczajenia, typowe zagrania? A systemu 4-4-2 to my w tym roku nie zobaczymy.

 11. 07 pisze:

  Ostatnie wydarzenia sprawily ze Manu moze byc mocno zmotywowany. Dawno juz nie strzelil…. a rodzina na stadionie bédzie wiéc pora cos wdusic….

 12. Kolejowy pisze:

  A ja chcę, żeby Bakero został. Dlaczego? Bo nasz siroty z zarządu zamiast niego ściągną nam Skorżę, Bajora, Janasa, albo jakiegoś jednosezonowca pokroju Probierza. A co mi za różnica czy będzie dżuma czy cholera?

 13. lllllech pisze:

  Zatrudnienie tego trenera było blędem, ale coż stało się. Pytanie tylko czy potrzeba aby dalej niszczył drużynę? Każdy z powyżej wymienionych trenerów nie jest szczytem marzeń, ale Zieliński też nie był wybitny miał jedno ustawienie które gorzej lub lepiej zdawało egzamin. W moim odczuciu Skorża i Janas napewno nie będą gorsi niż Kopernik, nasi piłkarze potrafią grać tylko niech ten idiota dalej nie miesza.

 14. Kolejowy pisze:

  lllllech
  Tak Zieliński był super trenerem, bo zostawił nas na 14 miejscu. Bekero jest do dupy, bo mimo osłabienia składu z tego 14 wyprowadził nas na 3. No pajac po prostu, niech idzie precz, wróci Zielu, bo niektórzy tęsknią za strefą spadkową…