Grała młodzież Lecha

Jak co tydzień i tym razem przyglądamy się poczynaniom młodzieży Lecha Poznań grającej na co dzień w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych i Starszych oraz w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Dziś wyjątkowo prezentujemy jednak wyniki w niedzielę, a nie w poniedziałek.

Ze względu na trwające Święta Wielkanocne, mecze w LJS, LJM i w ME odbyły się głównie w czwartek, 21 kwietnia. Na początek więc Lech Poznań występujący na co dzień w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych wygrał u siebie z Huraganem Pobiedziska aż 8:0. Tym samym młodzi lechici po 21. kolejkach z 55 punktami na swoim koncie plasują się na 1. miejscu w tabeli i mają dwa oczka przewagi na drugą poznańską Wartą.

Tymczasem w czwartek, w LJM dobrze zaprezentowały się dwie ekipy Kolejorza. Lech I Poznań rozbił u siebie w derbowym meczu Przemysława Poznań aż 4:0, natomiast Lech II Poznań pokonał na wyjeździe Wartę II Poznań 3:1. W tabeli prowadzi zatem Lech I (57 punktów), ale druga Warta I ma tyle samo oczek co Kolejorza, a na dodatek ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Lech II tradycyjnie zajmuje póki co 3. pozycję.

Niestety w miniony czwartek do poziomu młodych lechitów nie dostosowali się podopieczni Karola Brodowskiego grający na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Kolejorz przegrał bowiem na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 0:2 (0:0) i tym samym mocno oddalił się od czołówki. Poznaniacy zajmują aktualnie 9. miejsce, a w 24 dotychczasowych meczach wywalczyli w sumie 31 punktów.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

3 komentarze

 1. Vers00 pisze:

  Good :) szkoda tylko młodej bo ponoć zagrali najlepszy mecz w tej rundzie

 2. sedd pisze:

  szkoda, ze pierwszy zespol nie umie wygrac 4:0 a przeciez jeszcze nie tak dawno Lech potrafil zmiazdzyc w ten sposob przeciwnika :(

 3. 07 pisze:

  Mlodziezy trzeba wpoic walké jako element gry w pilké od najmlodszych lat.
  Pierwszy zespól w lidze o tym zapomina i z przecietnym Belchatowem remisuje w Poznaniu jako aktualny Mistrz Polski 0-0.