Felieton kibica: Status – gwiazda

Wykorzystując tydzień w środku którego Lech Poznań nie gra meczu, publikujemy czwarty felieton napisany i nadesłany do nas przez jednego z kibiców Kolejorza. Użytkownik naszego serwisu postanowił w swoim artykule poruszyć temat dwóch piłkarzy naszej drużyny.

Status: Gwiazda

Po wtorkowym meczu w Bielsku-Białej i artykułach przeczytanych na temat ewentualnych transferów Stilicia i Rudnevsa postanowiłem przemyśleć tą sytuację. Z tym, że Semir może niedługo opuścić szeregi Lecha liczę się już od dłuższego czasu. Po pierwsze dla tego, iż Bośniak od początku nastawiony był na to aby w Polsce się wypromować i ruszyć na zachód. Po drugie, jeśli Lech chce na nim naprawdę zarobić niestety musi pozbyć się swego rozgrywającego już latem.

Z goła odmienna jest sytuacja Rudnevsa, który niespełna rok temu wzmocnił atak Kolejorza. Łotysz na początku nie mógł pomóc poznańskiej drużynie w europejskich pucharach, ponieważ wystąpił w 1. rundzie eliminacyjnej LE. Kiedy grał na Węgrzech mógł to uważać za wielką szansę, ponieważ po raz pierwszy miał okazję mierzyć się z drużynami z innych krajów w meczach o stawkę. Stało się jednak inaczej. To co miało być plusem dla Artjomsa, okazało się minusem. Przypomnę, iż w tamtym czasie Lech miał spory problem z napastnikami (odszedł Lewandowski, a Wichniarek i Tshibamba nie potrafili go zastąpić), dlatego ?Rudi? musiał cierpliwie czekać do września i ściskać kciuki za nowych kolegów, by wraz z nimi mógł zagrać w fazie grupowej LE. Los okazał się łaskawy dla Rudnevsa i dopiero wtedy otrzymał on prawdziwą szansę, którą zresztą wykorzystał. Wystarczy powiedzieć, że stał się prawdziwym katem Juventusu, a do tego zebrał bardzo cenne doświadczenie w meczach z Manchesterem City i Salzburgiem.

Dzięki tym występom Artjoms zyskał uznanie w oczach wielu zagranicznych skautów, które potwierdzał praktycznie w każdym meczu na krajowym podwórku. Podczas debiutu w Łodzi, wystarczyło mu tylko 20 minut, aby wpisać się na listę strzelców. W kolejnych meczach także potwierdzał swoją przydatność dla drużyny. Nie zawodził w lidze, nie zawodził w Pucharze Polski. Dlatego zainteresowanie jego osobą nie powinno dziwić.

Czytając artykuły na temat transferów stwierdziłem, że niektórzy redaktorzy najchętniej wyprzedaliby cała poznańską drużynę. Mam nadzieję, że zarząd klubu ma więcej rozumu. Rozumiem to, że w przypadku braku awansu do europejskich pucharów w przyszłym sezonie trzeba by było łatać dziurę budżetową. Jednak łatając tą dziurę tworzymy wyrwę w drużynie. Przykładem powinna być gra Lecha na wiosnę, która moim zdaniem wygląda tak przez brak wartościowych skrzydłowych (pomijam dziwne decyzje trenera).

Jedno jest pewne i Semir Stilić, i Artjoms Rudnevs stanowią o sile ?niebiesko-białych?. W związku z tym transfer obu w letnim okienku transferowym nie byłby najlepszym posunięciem. Jeśli Lech chce zaistnieć w Europie powinien poszukać wzmocnień na pozycji skrzydłowych, ale w tej chwili najważniejsze są punkty w ligowej tabeli oraz finałowy mecz w Bydgoszczy.

Powyższy felieton nadesłał do nas użytkownik o nicku “mike001”

Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy jednocześnie do przysyłania nam na adres: redakcja@kkslech.com innych swoich artykułów, felietonów czy różnego rodzaju tekstów, w których wyrazicie swoje zdanie na rozmaite tematy. Fanom Lecha Poznań przypominamy również o cyklu: “Ja i Lech Poznań”, który może powstać dzięki Wam. Szczegóły i więcej informacji na temat felietonów i wspomnianego wcześniej cyklu, znajdziecie > tutaj <

16 komentarzy

 1. weasley pisze:

  Ciekawy felieton

 2. lechu1922 pisze:

  W piątek na Placu Wolności minąłem się ze scoutami Liverpoolu. Jeżeli przybyli do naszego miasta obejrzeć sobotni mecz…to ja nie wiem, z jakimi odczuciami stąd wyjechali. Oby ich celem obserwacji nie był Rudniew, nie możemy się go pozbywać ledwo rok po zakupie. W tak krótkim czasie nasi działacze z pewnością nie wyszukali potencjalnych następców.

 3. Krivets1 pisze:

  Ciekawie to opisałeś.

 4. mike001 pisze:

  dziękuje ;) także redakcji za opublikowanie artykułu akurat dziś (w moje urodziny) thx ;)

  co do treści i transferu Rudnevsa… całkowicie się zgadzam z lechu1922
  jesli chcemy coś znaczyć to nie możemy po roku pozbywać się naszego snajpera.. wzmocnienia i znowu ruszamy na podbój Europy :D

 5. Emiliano1991 pisze:

  Jeśli Lech wywalczy puchary obaj powinni zostać tu jeszcze jeden sezon, a calem Lecha powinna byc grupa LE i mistrzostwo.

 6. TOMO pisze:

  Zarzad nie powinien oszczedzac i zaoferowac nowa umowe Stilicowi. O ile sie nie myle konczy mu sie kontrakt za rok. Albo nowa umowa albo bedzie go trzeba sprzedac

 7. weasley pisze:

  Ja za kilka lat przyjde do Lecha i zdobede tytul krola strzelcow. Zapamietajcie to! Nie robie sobie jaj…

 8. pyra fan kks z breslau pisze:

  panie A RKU nikt tu ameryki nie odkryl kopaczy procz SEMIRA ARTKA mamy delikatnie mowiac sredniej akosci i tyle a klub zrobi co zechce byle to bylo madre dla lecha wesolych swiat z wroclawia

 9. uiop pisze:

  do pyra fan kks z breslau – dlaczego zwracasz sie do arka? co on ma z tym wspolnego?

 10. Kosi pisze:

  W finale TYLKO zwycięstwo!

 11. El Companero pisze:

  co roku zarzad powtarza: Odejdzie jeden kluczowy zawodnik ale pod warunkiem ze będzie następca. Zobaczymy czy tym razem będzie podobnie. Rudnevs bodajze podpisal 3 letnia umowe, dlatego spokojnie moze zostac jeszcze caly rok i poprawic swoją dyspozycje. Nie ma co sie przejmowac jego menedzerem z Wegier ktory twierdzi ze ma oferty dla niego, bo to Lech ma karte pilkarza w ręku. Rutkowski mowil przeciez: Rudnevs pojdzie w slady Lewandowskiego. Najpierw sie wypromuje a po 2-3 latach zostanie sprzedany. Zapominaja o tym dziennikarze ktorzy ciagle pisza o tym kto go chce kupic. I sieją tylko defetyzm, byle namieszac. Jesli zarzad pamieta co obiecywal kibicom, Rudnevs pozostanie na kolejny rok. Inaczej na jesien liczba karnetow bedzie oscylowala w granicach 5000 i beda to karnety sprzedane firmom, a nie oddanym kibicom.

 12. pyra fan kks z breslau pisze:

  polityka transferowa kks nie jest do konca logiczna pod wieloma wzledami dlatego raz bedzie lepie a dwa razy gorzej i tak w kolko macieu nigdy w taki sposob nie zdominujemy nasze cienkiej ligi

 13. Kolejorz! pisze:

  Ciekawy Artykuł ;]

 14. Poznaniak (R) pisze:

  “Z KRYTYKI WYCIĄGA SIĘ WNIOSKI I NALEŻY SIE POPRAWIĆ A NIE JĄ NEGOWAĆ.”
  Rozumiem, że ty też tak wciąż robisz?
  Nie znam twojej sprawy, ale zwykle druga strona też ma jakieś racje. Poza tym jednak jesteś tu gościem…

 15. Poznaniak (R) pisze:

  j.w.
  kurka mój post poszedł a oryginał skasowano… zonk

 16. ole pisze:

  Liverpool ma oglądać Tomka M. ;)