Stadion w Bydgoszczy – tu zagra Lech

Już za nieco ponad 24 godziny, Mistrz Polski – Lech Poznań powalczy o szósty w swojej historii krajowy puchar. Przeciwnikiem Kolejorza będzie zespół warszawskiej Legii, a finałowy mecz odbędzie się na tym samym stadionie, na którym rok temu Jaga ograła Pogoń 1:0.

Prace nad budową obiektu w Bydgoszczy, który miał powstać na północy miasta nieopodal torów kolejowych i lasów ruszyły w 1957 roku, a dwa lata później dobiegły końca. Stadion ten od początku swego istnienia był przygotowany jednak nie tylko do rozgrywania meczów piłkarskich, ale przede wszystkim służył do uprawiania lekkoatletyki.

Tym samym na stadionie w Bydgoszczy często odbywają się Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie, ale do 2000 roku cztery mecze rozegrała tam także piłkarska reprezentacja naszego kraju. 11 lat temu postanowiono również zmodernizować obiekt, a konkretnie zamontowano na nim np. nowe oświetlenie czy zainstalowano tablicę świetlną.

Tymczasem kosztem niespełna 43 milionów złotych zdecydowano się w 2007 roku na kolejny remont obiektu Zawiszy Bydgoszcz. Dzięki tej modernizacji stadion do dziś może pomieścić prawie 22 tysiące widzów, a ponadto jest zaopatrzony w podgrzewaną murawę, szatnie, sale konferencyjne czy pomieszczenia do odnowy biologicznej.

Dodajmy również, że na charakterystycznym obiekcie w Bydgoszczy odbywały się w przeszłości też m.in. ME juniorów w lekkoatletyce, a rok temu na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka (złotego medalisty IO z Rzymu z 1960 roku), rozegrano finał Pucharu Polski. PZPN dobrze ocenił ubiegło sezonowy mecz i mimo niedawnej rozróby także i w tym roku powierzył Bydgoszczy organizację spotkania o PP.

Tym samym kibole Kolejorza zasiądą jutro na sektorach od 19 do 26, czyli na tych samych, na których rok temu zajęli miejsca fani szczecińskiej Pogoni. Legia natomiast, usytuowana będzie na przeciwko, na sektorach od 6 do 16. Są one nieco mniejsze niż te fanów Lecha, zatem będzie mogło się wydawać, że legionistów jest w Bydgoszczy dużo więcej niż lechitów.

Ogółem wtorkowy mecz ze względów bezpieczeństwa obejrzy jutro 16,5 tys. widzów. Przedmeczowy i meczowy raport NA ŻYWO! prosto ze stadionu w Bydgoszczy przeprowadzi natomiast serwis KKSLECH.com. Po spotkaniu przedstawiamy także obszerną galerię zdjęć z finałowego pojedynku o Pucharu Polski. Zapraszamy!

Mapka sektorów. Lech od 19 do 26. Legia od 6 do 16:

Widok z sektorów Lecha na miejsca dla fanów Legii:

Widok na stadion z lotu ptaka (miejsca dla kiboli Kolejorza po lewej stronie):

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Zdjęcia do tego artykułu zostały znalezione w google

21 komentarzy

 1. Admirał pisze:

  Będzie rozróba

 2. radziu pisze:

  Hu_owa widocznosc jest z tych sektorow, niestety tez doping bedzie sie rozchodzil po okolicznych lasach. Wazne, zeby wygrac!

 3. Bolo pisze:

  PZPN to prowizora i komuna , myslenie tych ludzi to cos z malpiego sprytu i blyskotliwosci zaduzonego alkocholem partyjnego nominala.

 4. kbic pisze:

  Bolo do czego ta wypowiedź?

 5. dfff pisze:

  niestety tez doping bedzie sie rozchodzil po okolicznych lasach.
  no i płoszył zwierzyne.., gdzie Greenpeace??!

 6. dfff pisze:

  no ale w sumie dobrze w ch.u-j, w tych lasach się bedziecie mogli piz-gać.. http://www.mmbydgoszcz.pl/photo/288276/Bydgoszcz+z+lotu+ptaka.
  i zaden helikopter wam nie straszny..

 7. dfff pisze:

  Będzie rozróba”

  nie dajcie się sprowokować legii, ani policji, i doczekajcie do końcowego gwizdka!!

 8. dfff pisze:

  bo tylko wstyd lechowi zrobicie na całą polskę, i porzywkę dla pismaków, i tv no i dla rzadu temat zastępczy!!

 9. El Companero pisze:

  czuje ze historia zatoczy koło:) W roku 80 Lech przegral w finale PP i po tygodniu w meczu ligowym z Legią, w roku 2011 Lech pokonał w meczu ligowym Legię a po kilku dniach znowu pokona w PP. Taka klamra:)

 10. dfff pisze:

  taką klamre to ja luubie ;)..!!!!!!

 11. Marcel pisze:

  Szkoda,że Legia dostaję polowę krytej trybuny wzdłuż prostej, będą mieli lepszą akustykę. TYLKO LECH!!!

 12. dfff pisze:

  Szkoda,że Legia dostaję polowę krytej trybuny wzdłuż prostej, będą mieli lepszą akustykę.”

  ch.uj z akustyka, skupcie się na mocnym pierdolnięciu, typu “kolejorz kolejorz” itp, bo melodyjnych piesni i tak pewnie nie będzie słychac..

 13. seba74 pisze:

  Widocznosc paskudna bylem rok temu,w tych samych sektorach co wy bedziecie…PORAŻKA!!!U was w Poznaniu jest nieporównywalnie lepsza.

 14. weasley pisze:

  dfff
  Nie rozsmieszaj mnie z akustyką, bo bedzie bedzie praktycznie taka sama.
  Ale tez apel do prowadzocego:
  Najbardziej slyszlane przyspiewki to: Jeden jest mistrz i W Grodzie Przemyslawa. No i Kolejorz…

 15. Sheep pisze:

  Będzie masakra na oko widać ze ta impreza jest fatalnie zorganizowana wiela ustawia z pucharem w tle

 16. Kibic pisze:

  Są jacyś kibice z biletami z “puli bydgoskiej”? Sam mam bilet niestety na sektor 1 ;) Będzie możliwość stania np. koło 26?

 17. dfff pisze:

  ja nie pisałem nic o akustyce!!!

 18. dfff pisze:

  cytowałem tylko innego kolesia co pisał o akustyce!!!!!!

 19. dfff pisze:

  wiadomo, ze bedzie taka sama, tylko, że legionistów wiecej,,

  no i teraz pytanie kto będzie oceniał ten doping., ten tysiac neutralnych??, no bo w tv to będzie legie pewnie słychac bardziej, o już tak ustawią mikrofony, ze bedzie ich słychać,
  a co do kiboli legii, i lecha, to każda z tych grup pewnie powie, że ona była lepsza..

 20. floyd pisze:

  jestem z Bydgoszczy…byłem w sektorze neutralnym…kibicowałem Lechowi, jak większość w tym sektorze…ale oceniając obiektywnie Legia miała lepszy doping wizualnie…szkoda tylko, ze zdemolowaliście nam stadion…

 21. Bolo pisze:

  Bydgoszczanie pomalujcie te wstretne zardzewiale maszty od jupiterow!!!