Wypożyczony lechita zadziwia w III-lidze

22-letni środkowy pomocnik, Mateusz Machaj przebywający obecnie na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów zadziwia w III-lidze. Jego obecny klub grający aktualnie w grupie dolnośląsko-lubuskiej lideruje, natomiast wypożyczony lechita jest prawdziwą gwiazdą swojej drużyny i ligi.

Młodzieżowy reprezentant Polski, Mateusz Machaj swoją piłkarską karierę rozpoczął w klubie z rodzinnego Głogowa. Później grał w UKP Zielona Góra i Amice Wronki, skąd w 2006 roku trafił do Lecha Poznań (ME). 22-letni piłkarz był wtedy wielką nadzieją Kolejorza, bowiem wśród młodzieży Lecha Poznań nie było wówczas chyba piłkarza, który imponował tak dobrą kreatywnością i techniką.

Ofensywny pomocnik we wrześniu 2008 roku zadebiutował nawet w Ekstraklasie i gdy wydawało się, że już wkrótce może stać się choćby zmiennikiem w drużynie Lecha Poznań, wiosną 2009 Mateusz Machaj trafił na wypożyczenie do Polonii Słubice. Ówczesny trener lechitów, Franciszek Smuda nie widział wtedy ostatecznie młodego pomocnika w składzie, dlatego ten musiał odejść, by móc regularnie grać.

22-letni ofensywny pomocnik wrócił jednak do Lecha Poznań, gdy pierwszy zespół przejął w czerwcu 2009 roku Jacek Zieliński. Ostatecznie również w jego oczach utalentowany zawodnik nie znalazł uznania i poszedł na wypożyczenie do Tura Turek. Machaj w II-lidze prezentował się naprawdę nieźle, zatem wiosną 2010 roku grał już w I-lidze, a konkretnie w GKP Gorzów Wielkopolski.

Przejście Machaja do lepszego klubu nie zaszkodziło jednak młodego pomocnikowi, bowiem filigranowy piłkarz regularnie grał w pierwszym składzie GKP. Przed sezonem 2010/2011 Mateusz Machaj znów powrócił do Lecha z wypożyczenia i musiał szukać sobie nowego klubu, ponieważ Jacek Zieliński nadal nie widział go w kadrze pierwszego zespołu Lecha Poznań.

Tym samym Mateusz Machaj sam wybrał sobie klub i przeniósł się do Chrobrego Głogów. Aktualnie zespół wypożyczonego z Lecha zawodnika zajmuje 1. miejsce w III-lidze i jest na bardzo dobrej drodze, by już wkrótce zapewnić sobie awans. Jeśli Chrobry niebawem zapewni sobie grę w przyszłym sezonie w II-lidze, to na pewno w dużym stopniu dzięki Mateuszowi Machajowi.

22-letni piłkarz wystąpił w obecnych rozgrywkach we wszystkich 23 meczach, w których zdobył aż 13 goli (trzy bramki strzelił z rzutów karnych). Ten dorobek sprawia, że Machaj może już wkrótce nie tylko awansować wraz z Chrobrym do II-ligi, ale zostać także królem strzelców. Obecny lider tej klasyfikacji ma bowiem na swoim koncie tylko jedno trafienie więcej.

Tymczasem 30 czerwca 2011 roku kończy się wypożyczenie Mateusza Machaja do klubu z Głogowa, a to oznacza, że bramkostrzelny pomocnik po raz kolejny wróci do Lecha Poznań. O jego przyszłości zadecydują więc wtedy trenerzy Kolejorza, dlatego też niewykluczone, że Mateusz Machaj otrzyma trzecią szansę, by zaistnieć w wielkopolskim zespole.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

13 komentarzy

 1. DŻEJO1 pisze:

  redakcjo! Wiem, ze to nie na temat, ale na ile prawdopodobne jest, że Lech się odwoła od tej decyzji i kibice będą mogli zobaczyć mecz Kolejorza na stadionie? proszę o odpowiedz i przepraszam jeszcze raz, że pisze nie na temat.

 2. Jest za mało czasu, by coś zmienić. Niemniej jednak w tym kraju różne rzeczy się dzieją, więc niczego nie można wykluczyć. Jak się nic nie zmieni, to oczywiście tradycyjnie zapraszamy wszystkich na nasz raport przedmeczowy i meczowy prosto ze stadionu. Zaczynamy w sobotę jakoś o 17:00.

 3. wiaduktor pisze:

  bardzo dobrze radzi sobie chłopak w 3 ale to nie oznacza że będzie równie dobry w Ekstraklasie. Mamy już Tomka Mikołajczaka, który przyszedł do nas również z bardzo amatorskiej drużyny. Z drugiej strony jeżeli daje się szanse Mateuszowi Możdżeniowi, Kamilowi Drygasowi, czy Marcinowi Kamińskiemu, to również i Machaj powinien taką szansę dostać. Jeżeli trenerem będzie Bakero, chłopak ma duże szanse. Każdy inny trener skreśli go tak samo jak jego poprzednicy. Biorąc pod uwagę rezultaty Baska w tym sezonie, prawdopodobieństwo, że Hiszpan pozostanie w Lechu jest niewielki. Moim zdaniem Mateusz powinien dostać szansę chociażby treningu z pierwszym zespołem i po przepracowaniu okresu przygotowawczego do sezonu, dopiero powinny być wydawane opnie na jego temat (kierując się jego zaangażowaniem i postępami).

 4. ponceriusz pisze:

  Dobrze, że takie artykuły robicie, bo znikąd bym się o nim nie dowiedział. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się o nim dowiemy jak będzie w 1. składzie na dłużej.
  Jeśli mnie pamięć nie myli kontrakt Bakera kończy się w tym samym dniu co on wraca. Ale z niego szczęściarz, nie będzie musiał pracować z tym nieudacznikiem.

 5. lllllech pisze:

  Z wychowankami to mamy spory problem, jedyny bardzo dobrze zapowiadający się Drygas cały czas tuła się po gabinnetach lekarskich. Może pojawienie się sztabu szkoleniowego z prawdziwego zdarzenia coś zmieni, bo narazie to nagradzamy „świetnie” spisującego się Bosego nowym kontraktem, co według mnie jest jasnym sygnałem wielkich transferów nie będzie.

 6. W(L)KP. pisze:

  Nastepca Stilicia jak znalazl. na szpicy Rudnevsa zastapi Bereszynski i sezon 2011/2012 moze byc przelomowy:)

 7. DŻEJO1 pisze:

  Arek na interia.pl Kadziński powiedział, że moją gdzieś decyzję wojewody i zapraszają na stadion ludzi z karnetami, biletami i 1200 dzieci. Możcie to potwierdzić?

 8. Nie. Stadion jest na chwilę obecną zamknięty.

 9. arek pisze:

  Ciag dalszy kabaretu. Wojewoda za glosem niemca-ruska Tuska zamyka stadion bo jest niebezpieczny. Policja mozwi, ze jest biezpieczny. Kadzinski zaprasza kibicow na stadion.

 10. Poldi pisze:

  22-lata to troche stary. Chyba juz sie nie rozwinie, a Ekstraklasa to dla niego za wysokie progi.

 11. pikat pisze:

  Poldi życie to nie Football Manager tutaj może się rozwinąć na takiego zawodnika jak choćby renifer swego czasu u nas tak więc ja bym chłopaka nie skreślał przedwcześnie Mikołajczak miał szanse jemu tez się to należy

 12. salvio pisze:

  brawo peszko tez sie pozno rozwinoł

 13. pepe pisze:

  matysiak bramkarz, walasek wicberger marynowicz gajda obrona
  pomoc machaj czechanowski mozdzen drygas
  atak bereszynski tatarczuk
  jeszcze duzo mlodych lechitów jest na wpozyczeniu i w klubie