Bakero przed meczem z Górnikiem

Jutro, o 18:15 piłkarze Lecha Poznań zmierzą się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze, a dziś po godzinie 16:00 odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Jose Bakero. Oto co powiedział Hiszpan przed zbliżającym się spotkaniem.

Brak kibiców to olbrzymia strata i będzie miała negatywny wpływ na grę naszych zawodników. Ja nie chcę jednak w jakikolwiek sposób komentować tej decyzji. Brak fanów na sobotnim meczu jest tylko jednym z problemów, które obecnie mamy. Trzeba się jednak spiąć i wygrać to spotkanie.

Zawsze grając na swoim boisku przy tej wspaniałej publiczności, doping za każdym razem niósł zawodników. Na pewno wielka szkoda, że nie będziemy mogli liczyć jutro na wsparcie kibiców. Ostatnie spotkanie było ciężkie i długie. Trzeba jeszcze przeanalizować sytuację, w jakiej znajdują się zawodnicy.

Spodziewamy się w sobotę ciężkiego meczu pod względem fizycznym. Nie ważne jest to, jaką zagramy jutro jedenastką, ale dużo będzie zależało też od piłkarzy, którzy jutro wejdą na zmiany.

Injać nie wygląda obecnie najlepiej i prawdopodobnie nie zagra od początku. Również Murawski jest mocno poobijany. Są także pewne pozytywy, bo Kiełb, Wojtkowiak, Rudnevs wyglądają co raz lepiej. Musimy się więc nastawić jutro na walkę i na to, że wygramy ten mecz.

Górnik Zabrze to drużyna grająca agresywną piłkę. Prezentują futbol fizyczny i jeśli gra się na ich warunkach, to ciężko to wygląda. My jednak mamy jakość i dobrych zawodników. Chcemy w sobotę dyktować warunki tak jak w pierwszej połowie wtorkowego meczu z Legią.