Kasprzak: „Borussia w silnym składzie”

Już jutro do stolicy Wielkopolski przyjedzie najlepszy niemiecki zespół sezonu 2010/2011. Borussia Dortmund dotrze do Poznania w najsilniejszym składzie, zatem prawie 40 tysięcy kibiców, którzy wykupili bilety nie muszą martwić się o obsadę tego spotkania.

„Borussia przyjedzie tutaj w bardzo silnym składzie. Był taki zapis w umowie, którą podpisaliśmy przy transferze definitywnym Roberta Lewandowskiego. Należy spodziewać się więc, że pierwszy garnitur piłkarski Borussii wyjdzie jutro na murawę.” – podkreśla wiceprezes Lecha Poznań.

Tym samym w czwartek na boisku kibice powinni obejrzeć m.in. Piszczka, Barriosa, Kagawe, Subotica czy Gotze. – „Wiadomo, że nikt z nich nie zagra przez 90 minut, bo w takim sparingu jest zwykle dużo zmian. Mamy jednak pewność, że jutro na boisko wyjdą najlepsi gracze Borussii.” – twierdzi Arkadiusz Kasprzak.

Wiceprezes Kolejorza podkreśla jednak, iż każdy gwiazdor Borussii Dortmund może pojawić się na placu gry w różnym czasie. – „Jeśli nie wyjdą oni od początku meczu, to na pewno pojawią się w drugiej połowie, bo taki mamy zapis w umowie.” – powiedział na koniec wiceprezes Lecha Poznań, Arkadiusz Kasprzak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

9 komentarzy

 1. Bachórz pisze:

  Sahin przyjedzie?

 2. Valthy pisze:

  Fajnie będzie zobaczyć Gotze, i najlepszego piłkarza bundesligi (Hummelsa). Sahin kontuzjowany jest z tego co wiem, a do Realu dołączy dopiero od następnego sezonu.

 3. DjFlowCheck_Lech pisze:

  Lucas Barrios nie przyjedzie bo juz wyjechal do argentyny. Sahin nie zagra bo ma kontuzje. Kagawa jest po kontuzji i moze zagra jedna polowe. Kuba wczoraj w sparingu nie gral i nie wiadomo czy jutro zagra, reszta to przyjedzie bo ciezkich imprezach ale itak bedzie fajny meczyk :)

 4. Legi GROCHÓW pisze:

  (L)eon38, 18.05.2011 11:11 – *.aster.pl
  Tak się składa, że zarówno naukowo jak i zawodowo zajmuję się kwestiami walki informacyjnej i działaniami PSYOPS. Uważam, że chociażby w kontekście nie tylko bezprzykładnej nagonki w mediach na kibiców, ale i tego co stało się w Białymstoku podczas protestu Jagi kibice w skali całego kraju powinni się zorganizować. Od kilku elementów powinni rozpocząć. Moim skromnym zdaniem od tych kwestii:

  1.Symbol z którym się będą identyfikować nie tylko kibice, ale także wszyscy ci, którzy popierają kibiców w działaniach przeciw Tuskowi (może to być określony kolor jak np. pomarańczowy w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie) albo jak opornik, który noszono wpięty w klapę albo na bluzie podczas Stanu Wojennego;

  2.Hasła: jedno, albo dwa hasła które będą zawołaniem całego ruchu kibicowskiego w trakcie protestu przeciwko Tuskowi;

  3.Strona internetowa, która będzie na bieżąco informowała o wydarzeniach na froncie walki. Na niej powinny być materiały multimedialne nie tylko z protestów, ale i krótkie spoty wyśmiewające Donalda i jego politykę. Poza tym ciekawe artykuły o proteście oraz czarna strona na której powinno się zamieszczać tych dziennikarzy i polityków, którzy nas kibiców szkalują. Ta strona powinna służyć także jako instrument do koordynacji naszych działań oraz uwypuklenia pozytywnych akcji kibiców (np. charytatywnych);

  4.Powołać biuro prasowe złożone z kilku ludzi, którzy będą odpowiedzialni za kontakt z mediami oraz koordynację akcji z poszczególnymi klubami kibica w skali kraju. W biurze prasowym powinno się kumulować i zbierać wszystkie pomysły dotyczące akcji, opracowywać artykuły, materiały informacyjne, kontakty z mediami itp;

  5.Każde stowarzyszenie czy klub kibica, który chce przystąpić do protestu wyznacza jedną osobę odpowiedzialną za kontakt z biurem prasowym. Ta osoba powinna przejść przeszkolenie w formule walki nonviolent- czyli walki bez przemocy oraz socjotechniki walki informacyjnej. Na tych zasadach opierały się aksamitne rewolucje. Wówczas ta przeszkolona osoba może swoją wiedzę przekazać reszcie kolegów w swojej miejscowości i tam już działają według tych zasad. Walka nonviolent daje nam tę przewagę nad Tuskiem, że wówczas nie sposób nam zarzucić agresji ani urządzania burd;

  6.Na dobry początek proponuję akcję KTÓRA MOIM SKROMNYM ZDANIEM ZABOLI TUSKA: ZRÓBMY SKŁADKĘ, ZAPŁAĆMY KONONOWICZOWI I NAGRAJMY JEGO KRÓTKĄ WYPOWIEDŹ W KTÓREJ ON DZIĘKUJE PREMIEROWI TUSKOWI, ŻE REALIZUJE JEGO STRATEGIĘ POLITYCZNĄ: ŻE ZLIKWIDOWAŁ STOCZNIE, ZAMKNĄŁ STADIONY- SŁOWEM, ŻE NIE BĘDZIE NICZEGO. TUSK KANDYDUJE Z WARSZAWY, A TAKI SPOCIK Z WYPOWIEDZIĄ KONONOWICZA ZNOWU BĘDZIE SIĘ CIESZYŁ MEGAPOPULARNOŚCIĄ. CAŁA POLSKA BĘDZIE MIAŁA POLEWKĘ Z DONKA. JEŚLI NIE DA SIĘ GO ZAŁATWIĆ POWAZNYMI ARGUMENTAMI TO ŚMIECHEM I IRONIĄ ZAŁATWMY GO. WALCZMY BRONIĄ TUSKA- SPOWODUJMY, ŻE W WARSZAWIE I OGÓLNIE W CAŁEJ POLSCE OBCIACHEM BĘDZIE PRZYZNAWANIE SIĘ DO GŁOSOWANIA NA NIEGO I JEGO PARTIĘ. Ośmieszmy go- ośmieszenie, wykpienie to jest bardzo groźna broń w walce informacyjnej.

  To tylko wstępny szkic całej akcji protestacyjnej. Jeśli byłaby taka potrzeba mógłbym ?w czynie społecznym? cały konspekt rozpisać na elementy: taktyczne, taktyczno- operacyjne i strategiczne w tej walce informacyjnej z Donkiem. Na dobrą sprawę nie trzeba wiele. Tylko troszkę samozaparcia, dyscypliny i wyzbycia się na czas akcji animozji pomiędzy poszczególnymi klubami kibica, woli walki (o to akurat jestem spokojny;-)), systematyczności i zimnej głowy w działaniu. Po miesiącu takiej akcji Donek będzie miał dość wojowania z nami, a będzie to także przestroga dla innych partii politycznych, że jak dorwą się do koryta i przyszłyby im do głowy takie chore rzeczy jak Donkowi, to czeka ich podobna wojenka. Ot, taka mała prewencja z naszej strony. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam ko(L)egów po szalu.

 5. lllllech pisze:

  Mam nadzieje, że ta rata z transferu Lewego pójdzie na transfery, bo w przeciwnym razje po ch… nam to. Wygląda na to że zarząd pogodził się z brakiem Lecha w LE i to taka nagroda pocieszenia dla kibiców, patrzcie przyjechała do nas Borussia prawie jak finał Ligi Europejskiej, więc nie liczcie na to że po finale wygramy z Lechią.

 6. darkoski pisze:

  Ale tam wszyscy to gwiazdy

 7. abc pisze:

  W porównaniu do Lecha to tak, ale wynik meczu będzie raczej towarzyski. Poklepią piłkę i żadnych wysokich porażek i zwycięstw nie będzie. Taki meczyk dla kibiców.

 8. ArekCesar pisze:

  Raty po Lewym już nie ma-teraz trzeba czekać na ostatnią. Ale ta ostatnia pójdzie na uzupełnienie budżetu wobec braku kasy z pucharów.

 9. vbf pisze:

  wstyd przed niemcami za tą murawę..