Ciąg dalszy protestu kibiców Lecha

Na wczorajszym sparingowym meczu Lecha Poznań z Borussią Dortmund (0:0), kibice Kolejorza nadal prowadzili swój protest. Trybuny nie milczały jednak aż do 85. minuty spotkania, ale mimo to, były momenty w których nie był prowadzony zorganizowany doping.

Przed rozpoczęciem spotkania fani Lecha Poznań tradycyjnie odśpiewali hymn klubu, ale gdy zaczął się mecz, trybuny zamilkły. Dopiero po paru minutach mogliśmy usłyszeć tradycyjne przyśpiewki śpiewane przez kiboli Kolejorza, ale wówczas każdy śpiewał je raczej po swojemu, gdyż nie było jeszcze wtedy prowadzących.

W około 25 minucie gry kibice zgromadzeni w Kotle ryknęli: „Wolności słowa, my chcemy wolności słowa!”, a chwilę potem: „To jest Polska, nie Białoruś” oraz „Piłka nożna dla kibiców!”. Niedługo po wygłoszeniu tych haseł fani Lecha Poznań ruszyli z normalnym dopingiem, ale jeszcze przed przerwą znów się uciszyli.

Co ciekawe kocioł milczał również na początku drugiej połowy czwartkowego meczu. Doszło nawet do tego, że kibice zgromadzeni na III trybunie krzyknęli w stronę II trybuny: „Gdzie jest Kocioł?”. Ten z pomocą bębnów, które dotarły w 60. minucie niedługo potem rozpoczął dopingować swój zespół. Nie obyło się także bez przyśpiewek w stylu: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „ogórek, ogórek” oraz „Jeszcze jeden i jeszcze raz”.

Następnie kibole Kolejorza zobaczyli, że na stadionie zrobiła się atmosfera jak na meczach Bundesligi, czyli nudna, cicha, bezbarwna i to mimo tłumów zgromadzonych na obiekcie tak jak na spotkaniach w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Z tej przyczyny w 72. minucie konfrontacji z BVB usłyszeliśmy przyśpiewkę: „Jaki tu spokój, nic się nie dzieje”, a chwilę później hasło: „To jest wasza Bundesliga!”.

Tymczasem od 75. minuty spotkania kibice zaczęli śpiewać przyśpiewki, które wszyscy dobrze znają i które każdy śpiewał jeszcze przed protestem. Tym samym doping trwał już do końca meczu, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego i trochę po nim Kocioł zaskandował jeszcze: „Tusk ty matole, twój rząd obalą kibole”.

Dodajmy również, że protest nadal będzie prowadzony przez kibiców Lecha Poznań, ale też przez fanów innych polskich klubów. Tymczasem nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał on podczas ostatniego spotkania Kolejorza na Bułgarskiej w tym sezonie. Wiadomo jednak, że kibice z Wielkopolski nie udadzą się na wyjazdy do Gdańska i Bytomia. Wszystko przez zakaz PZPN-u.