Polonia B. – Lech 1:2

W meczu 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Lech Poznań pokonał na wyjeździe bytomską Polonię 2:1 (1:0). Gra Kolejorza, a tym bardziej w drugiej połowie nie zachwyciła, ale mimo to, poznaniakom udało się wygrać w lidze na wyjeździe pierwszy raz od początku marca. Co ciekawe wyniki innych spotkań kolejki tak się ułożyły, że zawodnicy Jose Marii Bakero Escudero wciąż mają matematyczne szanse na europejskie puchary.

W 2. minucie Barcik zagrał piłkę na środek, ale udanie interweniował Wołąkiewicz. Po chwili uderzał Kiełb, lecz jego strzał został zablokowany. W 10. minucie gry z dystansu kropnął Henriquez. W tej sytuacji piłka przeleciała wysoko nad bramką Polonii. Dwie minuty później Kolejorz mógł stracić gola po kontrze. Bażik jednak źle przeprowadził tą akcję, a po chwili piłkę uderzoną głową złapał Burić.

W 20. minucie po faulu Bosackiego rzut wolny wykonywali gospodarze. Najpierw piłka trafiła w mur, a po chwili dobitki Burcika również była zła. Po chwili kolejna akcja Polonii i kolejny strzał. Znów piłka przeleciała jednak obok bramki Buricia. W 27. minucie ładną akcję lewą stroną przeprowadził Jarecki. Zawodnik ze Śląska podał w pole karne, ale tam dobrze był ustawiony Wołąkiewicz, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy obudził się Lech Poznań. Najpierw, w 35. minucie kapitalny strzał Wilka z rzutu wolnego obronił Kiełpin, ale po płaskim, mocnym uderzeniu po kilkunastu sekundach był już bezradny. W 40. minucie na strzał z lewej strony mógł się pokusić Kiełb. Pomocnik Lecha za dużo jednak kombinował i z dobrej okazji nic nie wyszło. W 42. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się jeszcze Murawski, choć znów futbolówka przeleciała obok bramki. Kolejorz chciał iść jednak za ciosem, wiec za chwilę prawą nogą próbował Wilk.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyła Polonia. W 49. minucie z daleka uderzał Tymiński, ale niecelnie. Odpowiedzieć chciał więc Lech, ale lob Rudnevsa był zły. Poza tym na boisku niewiele się działo, bowiem gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

W 64. minucie gry zakotłowało się trochę w polu karnym Lecha. Ostatecznie po wrzutce gracza Polonii piłka znalazła się w rękach Burica. Polonia nadal chciała jednak zdobyć wyrównująca bramkę, więc wciąż atakowała. Tymiński w 70. minucie był bliski pokonania Buricia, ale w tej sytuacji szczęście dopisało Lechowi. Minutę później odpowiedź Lecha. Kiełb zwlekał z oddaniem strzału, a na koniec oddał ją do Murawskiego. Ten uderzył, ale niecelnie.

W 76. minucie gry powinno być 1:1. Radzewicz znalazł się sam na sam z bramkarzem Lecha, ale nie potrafił tego wykorzystać. Tym samym Polonia nadal napierała, lecz gola zdobył Lech. Stilić ze środka podał na lewo do Henriqueza. Bośniak poszedł jednak za akcją i po wrzutce Panamczyka głową umieścił piłkę w siatce. W 86. minucie znów popisał się Stilić. Lewonożny gracz dobrze dośrodkował piłkę w polu karnym, ale w tej sytuacji dobrze interweniował Kiełpin. W 89. minucie powinno być 3:0! Wojtkowiak był sam na sam z bramkarzem, ale wolał podać. Wślizgiem więc uderzył Stilić i… tylko w sobie wiadomy sposób nie wepchnął piłki do bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc w 90. minucie do siatki Buricia po naprawdę ładnej akcji trafił Radzewicz. Po tym golu wielką okazję miał Ślusarski i po raz kolejny lob nie trafił do bramki. Ostatecznie Kolejorz wygrał 2:1.

Polonia Bytom – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 90.Radzewicz – 36.Wilk 82.Stilić

Żółte kartki: Bażik – Wojtkowiak, Możdżeń

Czerwona kartka: 55 min. – Chomiuk (za taktyczny faul)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 4000

Polonia: Kiełpin – Chomiuk, Żytko, Killar (46.Kobylik), Król – Barcik, Hanek, Tymiński, Bażik (58.Vascak), Jarecki (61.Radzewicz) – Drozdowicz.

Rezerwowi: Misiewicz, Radzewicz, Hricko, Vascak, Matusiak, Kobylik, Vascak, Podstawek.

KKS Lech: Burić – Wojtkowiak, Bosacki, Wołąkiewicz, Henriquez – Injać, Murawski – Kiełb, Możdżeń (80.Stilić), Wilk (61.Mikołajczak) – Rudnevs (66.Ślusarski).

Rezerwowi: Kotorowski, Ubiparip, Ślusarski, Stilić, Djurdjević, Drewniak, Mikołajczak.