Bez większych zmian w składzie

Pojutrze na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu, piłkarze Lecha zagrają ostatni mecz w tym sezonie. W niedzielę, 29 maja, o godzinie 17:00 ich rywalem będzie zespół kieleckiej Korony, który w obecnych rozgrywkach nie walczy już o nic.

Tymczasem mimo, że Kolejorz bije się jeszcze o awans do europejskich pucharów, po raz drugi w pierwszym składzie ma wystąpić 20-letni uniwersalny pomocnik, Mateusz Możdżeń. – „Możdżeń zagrał dobrze w meczu z Borussią, więc wystąpił ostatnio w Bytomiu. Na chwilę obecną zagra, ale jutro rano mogę się obudzić i zmienić zdanie. Wszyscy trenerzy są dziwni, choć ja uważam, się za bardzo normalnego trenera.” – przyznał z uśmiechem Jose Bakero.

Hiszpan nie ukrywa, że częściej wystawiałby utalentowanego pomocnika w pierwszym składzie, gdyby nie wieczna presja wyników ze strony zarządu, kibiców, jak i dziennikarzy. – „Mateusz Możdżeń to zawodnik przyszłościowy. Widać, że cały czas się poprawia. Chciałem go znacznie częściej wystawiać, ale wynik nie zawsze na to pozwalał. Presja wyniku jest przecież w Poznaniu bardzo duża.” – odparł Jose Maria Bakero Escudero.

48-letni szkoleniowiec Lecha Poznań prócz Mateusza Możdżenia zamierza wystawić w niedzielę w bramce Jasmina Buricia. Bośniak w ostatnim spotkaniu z Polonią Bytom zagrał pierwszy mecz w tej rundzie, a pojutrze tym razem będzie mógł pokazać się poznańskiej widowni. – „Cala runda wiosenna w wykonaniu Jasmina Buricia była bardzo, bardzo budująca. Burić powinien dostać więc szanse w ostatnim spotkaniu. – powiedział Hiszpan.

Jose Bakero podkreślił jednak, że decyzję o wystawieniu Jasmina Burica konsultował również z dotychczasowym pierwszym golkiperem Kolejorza, Krzysztofem Kotorowskim. – „Rozmawiałem z Kotorowskim i on to zaakceptował. Myślę, że Kotor zrozumiał moją decyzję, że w niedzielę będzie grał Burić.” – poinformował Hiszpan, który od pierwszych minut wystawi też innego Bośniaka. – „Przy Bułgarskiej Stilić grał praktycznie zawsze. Widać, że Semir jest bardzo, bardzo skoncentrowany.” – zaznaczył na koniec Bakero.

Przewidywany skład Lecha Poznań na mecz z kielecką Koroną:

Burić – Wojtkowiak, Bosacki, Wołąkiewicz, Henriquez – Injać, Murawski – Możdżeń, Stilić, Wilk – Rudnevs.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

15 komentarzy

 1. Pavvelinho pisze:

  Bez roszad? To co najmniej dziwne jak na bakeiro.

 2. Łukasz pisze:

  wkur…mnie to, założę się że Stilić nie zagra, złamas hiszpański

 3. kapibara pisze:

  po co nam możdżei co on robiłna ostatnim meczu raz szczelił w bramke niebyło go widaci a burici niech pobronie kasprzik Bakero nie umie ustawiaci składu

 4. betko pisze:

  nasz trener normalny jaja z siebie robi a zresztą nie musi bo to pajac stilic nie odchodż zachęcmy go żeby został z nami w meczu z koroną a bakerowi białe chusteczki

 5. haski_kks pisze:

  Stilić ma Nas(kiboli) w dupie… licze się tylko hajs i klub w lepszej lidze…

 6. pau pisze:

  @haski_kks : Gdyby Stilić miał kibiców w dupie to by nie strzelił w ostatnim meczu bramki, bo po co skoro odchodzi? A Lech by max. zremisował.
  Pomyśl, to nie boli.

 7. Mata26 pisze:

  pau też głupoty piszesz strzelił bo miał okazję to ją wykorzystał to jego zawód i zakichany obowiązek a po drugie to jest sposób na wypromowanie się statystyki filmik na YT ewentualni skauci na trybunach więc ty też trochę pomyśl.

 8. pau pisze:

  No dobra ale nie można mówić że Stilić ma kibiców dupie, bez przesady. Przez te 3 lata zrobił dla tego klubu wiele

 9. Mata26 pisze:

  no to racja ale ja tego nie powiedziałem

 10. piotter pisze:

  @kaibara
  jaki kasprzik? człowieka trzeba wywalić z klubu a nie dawać mu grać, już nie pamiętamy jego gry w rewanżu z brugią?

  Stilić miał nas gdzieś ale to było po pierwszym roku gry, teraz dojrzał i już nie chce odchodzić za wszelką cenę

 11. MAK pisze:

  Wasilewski jest do wzięcia :)

 12. Pavvelinho pisze:

  Akurat nie. Bo Anderlecht nie planuje sprzedaży Wasilewskiego.

 13. Kolejorz pisze:

  Wasilewskigo i tak go nie kupią po po pierszę Anderlecht nie będzie chciał go sprzedać a wogóle jak by chciał do sprzedać to Lech go raczej by go nie kupił

 14. MAK pisze:

  Wasyl podobno dostał zgodę na zmianę klubu.

 15. Kolejorz pisze:

  TAK. Gdyby go kupili to by lech by się wzmocnił a Wasilewski grał już kiedyś w Lechu