Nawet przez chwilę nie byliśmy w LE

Przed 30. kolejką piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, zawodnicy Lecha Poznań musieli liczyć na cud, aby załapać się na czwarte miejsce w tabeli dające awans do I rundy eliminacji Ligi Europy. Cud jednak się nie wydarzył i w niedzielę nawet przez chwilę się na to nie zanosiło.

Żeby Lech Poznań awansował do europejskich pucharów, musiał przede wszystkim wczoraj wygrać mecz z Koroną Kielce. Ponadto Kolejorz musiał również liczyć na porażkę Jagiellonii Białystok oraz remis zabrzańskiego Górnika i Lechii Gdańsk (mogła też przegrać).

W niedzielę rozgrywki nie rozpoczęły się zbyt dobrze dla lechitów, gdyż już w 7. minucie gdańszczanie wygrywali 1:0, natomiast cztery minuty później na prowadzenie wyszli także zabrzanie. Na nic zdawały się więc dwa gole strzelone przez lechitów oraz porażka do przerwy białostockiej Jagiellonii 0:1.

Część kibiców Kolejorza, która została jednak w niedzielę w domach i śledziła Multiligę w Canal Plus oraz korzystała z relacji live na podejrzanych stronach została wprowadzona w błąd przez niezwykle niekompetentnych dziennikarzy. Ci bowiem po pierwszych 45 minutach zamiast wziąć pod uwagę małą tabelkę, brali do wiadomości bilans bramkowy i informowali, że na tą chwile Lech jest w pucharach.

Prawda jest jednak taka, że w niedzielę po godzinie 17:45 Jagiellonia Białystok miała 45 punktów, Lech Poznań 45 i zabrzański Górnik także 45. Tym samym aż trzy zespoły miały taką samą liczbę oczek, a w tym wypadku nie bierze się pod uwagę bilansu bramkowego tylko małą tabelkę, którą podajemy poniżej.

1. Jagiellonia 9 5:2
2. Lech 6 4:4
3. Górnik 3 2:5

Jak widzicie, gracze Michała Probierza zdobyli w niej najwięcej punktów, gdyż raz pokonali Kolejorza, a dwa razy triumfowali nad Górnikiem Zabrze. Tym samym porażka Jagi przy wygranej lechitów i zwycięstwie zabrzan nic by poznaniakom nie dawała.

Ten fakt sprawia, że zawodnicy Jose Marii Bakero Escudero nawet przez chwilę nie byli wczoraj na czwartym miejscu dającym awans do Ligi Europy. Triumf Lecha Poznań nad kielecką Korona pozwolił jednak piłkarzom Kolejorza zająć na koniec sezonu piątą lokatę oraz wywalczyć więcej pieniędzy od Canal Plus.