Kasprzak: „Planujemy wymienić trawę”

Po zakończeniu sezonu 2010/2011 nie doszło do wymiany murawy i całego podłoża, choć jeszcze wiosną planowano to zrobić. Miasto nie chciało jednak sfinansować tej operacji, natomiast grająca na Bułgarskiej poznańska Warta stwierdziła, że trawa jest dobra.

Stan nawierzchni obiektu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej 17 nie podoba się jednak Lechowi Poznań, a konkretnie władzom klubu, w tym wiceprezesowi Kolejorza, Arkadiuszowi Kasprzakowi. – „Murawa powinna być już dawno wymeniona przez POSIR. To przecież tak jakby wydzierżawić samochód bez jednego koła.” – odparł Kasprzak, który liczy, że operator stadionu przejmie go w kompletnym stanie.

Wiceprezes Lecha Poznań nie ukrywa, że być może trawa jeszcze przed nowym sezonem będzie jednak wymieniona. – „Są plany, by wymienić trawę. Murawa podczas budowy tego stadionu uległa dużemu zniszczeniu. Nie ma żadnej cyrkulacji powietrza, ani wody. Nie ma w ogóle żadnych szans, by trawa przetrwała przy dwóch klubach i celach komercyjnych.” – twierdzi Arkadiusz Kasprzak, który liczy, że wymianą nawierzchni zajmie się jeszcze miasto.

Tymczasem jeśli w czerwcu Lech Poznań dogada się z Wartą i z miastem, wówczas zostałaby wymieniona nie tylko murawa, ale również całe zanieczyszczone podłoże, które nie sprzyja obecnie prawidłowemu zakorzenieniu się trawy. – „Technologicznie murawa musi być naprawiona wraz z systemem nawadniającym i podłożem.” – odparł stanowczo członek zarządu poznańskiego Lecha, Karol Klimczak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

21 komentarzy

 1. leniu_KKS pisze:

  Dobrze, ze w ogole maja tak mysl na glowie. Troche jeszcze czasu jest do nowego sezonu wiec jak sie wezma za ok. 2 tyg. to lekko zdaza

 2. cez pisze:

  ta Warta zaczyna mnie wkur… dobra murawa haha w sumie dla nich dobra, bo graja w lidze gdzie sie pilkarzyki kopia a nie graja.

 3. mario pisze:

  Kurna jak tam grają sami emeryci to ta murawa dla nich jest super ale nie dla naszych zawodników…….

 4. mól pisze:

  „Planujemy wymienić murawę”-nowy problem zauważył jaden z „krasnali”. Murawa już dawno powinna być wymieniona(zaraz po sezonie) i czekać na początek lig!!! Tak jak działają na rynku trnsferowym tak w innych dziedzinach i później aż PIĄTE miejsce w lidze, nie dziwię się!!!

 5. sedd pisze:

  Warta sie sypie. Zakrzewski i Baniak poszli do warty, a to swiadczy, ze pani baba prezes sepi kase na wszystko i niedlugo bedzie wielki ch_j!

 6. Janek Tomaszewski pisze:

  Zakrzewskiego już dawno w Warcie nie ma!

 7. G pisze:

  Panie Mól, widzę, żeś Pan zorientowany w temacie jak cholera.

 8. lechita65 pisze:

  No to chyba już koniec zielonej rewolucji, bo niewieże w to że Rutek będzie dobrym wujem i wynajmie stadin Warcince za grosiki.

 9. Pavvelinho pisze:

  Będą pewnie co kwartał wymieniać murawę.

 10. hjghg pisze:

  co wy pierdolicie, że was wkuurwia Warta,, oni powiedzieli, że beda wymieniac murawe dwa razy na sezon, ale tylko sama trawe a teaz trzeba wymienic całosc, no to co sie dziwicie..

 11. emce pisze:

  Jak Lech ma mieć takich wiceprezesów jak Kasprzak to ja się nie dziwię,że tak to wszystko działa w naszym kochanym Klubie.Znów brak profesjonalizmu a porównywanie,że”to tak jakby wydzierżawić samochód bez jednego koła” to jest śmiech.To ja napiszę,że lepiej zatrudnić dobrego ogrodnika co się zna na nawożeniu gleby i zwykłej pielęgnacji jak wiceprezesów co na niczym się nie znają tylko się mądrować umieją.

 12. El Companero pisze:

  dziwne, jakies dwa tygodnie temu jakis urzedas mowil ze murawa latem nie bedzie wymieniania poniewaz obecna jest coraz lepsza a zreszta i tak trzeba bedzie wymieniac ją przed Euro. Dlatego miasto nie zaplaci za dwie wymiany muray tylk oza jedną. Zobaczymy kto tu gada od rzeczy.

 13. luis pisze:

  Ważne, ze trawa się nie marnuje, pewne osoby mają ją w ogródku położóną. Zapoewne im się nie spieszy, bo nie ma jej któ teraz zabrać.
  Firma co trawe wymienia to byli goście co keidyś na Lechu traktorem jeździli :)
  Przed jednym z meczów LE 2 osoby rozkładało rolki na całą murawę

 14. mól pisze:

  G-spierda…!!!

 15. Łukasz pisze:

  śmiechu warte, teraz będziemy ekscytować się wymianą trawy, no bo czym innym ?!

 16. ArekCesar pisze:

  Nienormalni! Liga się skończyła miesiąc temu, a oni dopiero teraz chcą wymienić murawę. Wymienią ją za 4 tygodnie i znowu się nie zdąży ukorzenić. Kto w tym klubie ma głowę na karku, a w tej głowie mózg, a nie watę.

 17. angelo pisze:

  Panie Kasprzak przestańcie siać ideologię Marksistowsko- Leninowską ale bierzcie się do roboty , bo czas za Was się zabrać i rozliczać nie za słowa lecz za czyny , słów było wiele a efektów nie widać.

 18. gizmo pisze:

  ja tu widze niezly burdel !

 19. ja1981 pisze:

  Uwaga kretyni nade mną. Stadion jest miejski, więc to miasto jest od wymieniania murawy. Rozumiem że można jechać po zarządzie ale z głową.

 20. Andy pisze:

  A w szerokiej Polsce mówi się, że solidni jak Poznaniacy…

 21. LoK pisze:

  Od razu widac jak kompetentny jest Poznan we wszystkich wladzach.
  Jedni mowi ze bedzie wymiana (ciekawe, czy w polowie lipca, by bylo bardzo po polski?) inni ze nie.
  I sie dziwic ze pozniej nikt za nic nie odpowiada, a powstaje sama fuszera, na bazie zlodziejstwa.
  Przy okazji: a moze operator stadionu by ja wymienil, bo chyba nastawil sie tylko na koncerty leciwych dinozaurow z Zachodu.. tanich, ale nam przedstawianych jako supergwiazdy, kochane przez caly swiat ;)