Kibole Lecha oraz mieszkańcy Poznania pamiętali o 28 czerwca 1956 roku + 30 zdjęć!

Dziś o godzinie 17:00 pod poznańskimi krzyżami odbył się finał akcji Czerwiec ’56. Pod krzyże przybyło prawie tysiąc osób, w tym przede wszystkim kibole Lecha oraz mieszkańcy Poznania. Wielu z nich odpaliło znicze na znak pamięci o bohaterach, którzy zginęli 55 lat temu.

Pod krzyżami fani Kolejorza, jak i mieszkańcy Poznania prócz zniczy, odpalili także dwie race, odśpiewali hymn narodowy, a na koniec skandowali „chwała bohaterom”. Później obecna była też duża fana w „biało-czerwonych” barwach z napisem „Poznań” oraz z herbem klubu i godłem naszego kraju. Tymczasem zanim wszyscy rozeszli się spod krzyży, została zaśpiewna jeszcze przyśpiewka: „Poznań! Poznań! Hej Kolejorz!”.

Poniżej prezentujemy 30 zdjęć z finału akcji Czerwiec ’56:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

8 komentarzy

 1. wcu pisze:

  historia lubi sie powtarzać

 2. Bachórz pisze:

  Lubi i moze gdy premierem nadal będzie Tusk. Czołg na pewno ma w pogotowiu.

 3. zibi pisze:

  czasy już nie te. nieporównywalnie większa dostępność informacji ale również większa możliwość manipulacji medialnej. kondonek raczej czołgami dzisiaj spraw nie będzie załatwiał ale przeciwników potrafi zmieszać z gnojem.

 4. wiaduktor pisze:

  Widzę że co nie którzy mają marne pojęcie o tym co działo się w tamtym okresie i porównywanie tamtych tragicznych zajść do obecnej sytuacji w Polsce jest co najmniej niestosowne, by nie rzec głupie. Tak więc proponuję się dokształcić.

  Niestety nie mogłem dzisiaj uczestniczyć w obchodach, praca :/ Ale szacunek dla każdego kto uświetnił i uszanował tą uroczystość. Takie akcje pochwalam i popieram całym sercem. Nie dopuśćmy do degradacji pamięci ofiar tamtych starć. Mój dziadek w tamtym momencie stacjonował w Poznaniu i opowiadał mi że strzały padały z rąk Rosjan/Bolszewików, a Polacy jedynie przyglądali się temu, a niektórzy nawet przyłączali się do protestujących.

 5. Santi pisze:

  wiaduktor… popieram to co powiedziałeś… nie ma co porównywać tych dwóch sytuacji… naszym problemem jest to że nie możemy wszędzie mówić co myślimy i że nie możemy oglądać wszystkich meczów których byśmy chcieli… podkreślam CHCIELI… a w tamtych czasach pracownicy chociażby HCP nie mieli co włożyć do garnka a na dodatek poszła plotka że delegacja którą wysłali do Warszawy zaginęła… wiem to bo mój dziadek pracował wtedy w HCP i uczestniczył w protestach w Poznaniu a następnie w Czempiniu gdzie rozbrajali komendę milicji… także cieszmy się tym co mamy mimo tego że konDonek rządzi…

  CZERWIEC ’56, PAMIĘTAMY!

 6. Mata26 pisze:

  Wielki szacunek DLA LUDZI KTÓRZY WTEDY POLEGLI ZOSTALI ZOSTALI RANNI I W OGÓLE PROTESTOWALI I WYSZLI NA PRZECIW TEJ CHOREJ WŁADZY I oczywiście Szacun dla Wszystkich Upamiętniających te wydarzenia Ja jestem następnym z forumowiczów którego rodzina brała udział w tych wydarzeniach zresztą mój dziadek został strasznie dotknięty w czasie drugiej wojny światowej czego ślady nosi do dziś a potem już w Polsce rzekomo,,wolnej` potraktowano go i jego rodaków jak zwierzęta.Jedno jest pewne trzeba o tym PAMIĘTAĆ !!!

 7. DŻEJO1 pisze:

  Nie dla mediów, wizerunku-Tylko z dumy i szacunku!

 8. LoK pisze:

  Ja natomiast uwazam, ze choc nie da sie porownac obu sytuacji, to sa i takie elementy, a jest i bardzo duzo, ktore wskazuja ze jest gorzej niz kiedys.
  Tym zalosniejsze to, ze ci ktorzy zbudowali swe kariery na „kombatanctwie 1956-81” pozniej okazali sie jeszcze wiekszymi kanaliami i sprzedawczykami.
  A slynna Bialorus to przynajmniej niemal wszystko ma u siebie swoje, i ma sie z czego odbic.