Ligowe mecze jednak z kibicami gości?

Minister spraw wewnętrznych i administracji oraz bliski współpracownik premiera, Donalda Tuska – Jerzy Miller już od dobrych kilku dni naciskał na PZPN, jak i na spółkę Ekstraklasa SA, by do maja 2012 roku zabronić kibicom piłkarskim w naszym kraju wyjazdów na mecze.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Jerzy Miller zdziała niewiele, a marzenie rządu, aby nie wpuszczać na stadiony fanów przyjezdnych drużyn ostatecznie się nie spełni. Dziś popołudniu PZPN nie zgodził się bowiem na zamykanie stadionów w II-lidze dla kibiców gości, a niebawem decyzję w tej sprawie ma ogłosić PLP (I-liga), ale także Ekstraklasa SA. Ta powinna dbać przecież, by najwyższa klasa rozgrywkowa w naszym kraju była przyjazna kibicom.

Tymczasem na niedawnym spotkaniu władz ekstraklasowych druż z władzami ligi aż 12 klubów było za tym, żeby zabronić fanom wyjazdów na mecze. Dzisiejszy sprzeciw PZPN-u przeciwko temu zakazowi wywarł jednak dużą presję na PLP oraz na Ekstraklasie SA, która jeszcze dziś powinna zdecydować, czy zezwolić fanom w nowym sezonie na wyjazdy, czy też nie. Ponadto wciąż nie wiadomo, co z sektorówkami oraz flagami na kijach, które jeszcze do niedawna również miały być zakazane podczas spotkań.

Z tej właśnie przyczyny Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok wydało specjalne oświadczenie, w którym poinformowało o bojkocie m.in. swojego klubu. – “Na spotkaniu z Irtyszem Pawłodar pokażemy jak wyglądają trybuny pełne dopingujących kibiców. Po meczu w ramach Ligi Europejskiej wstrzymamy się od kupna karnetów i produktów naszego klubu oraz jego sponsorów. Apelujemy o niekupowanie karnetów i produktów klubu oraz sponsorów do czasu podjęcia odpowiednich kroków przez Jagiellonię Białystok SSA.” – czytamy w oświadczeniu.

Podobne kroki do tych, które podjęli fani Jagi mogą niebawem sprawić, iż za sympatykami z Białegostoku pójdą inne polskie grupy kibicowskie. Jeśli tak się stanie, kluby z Ekstraklasy stracą wiele pieniędzy, a co za tym idzie, liga stanie się mało atrakcyjna i jeszcze słabsza. Ekstraklasa SA musi więc podjąć decyzję nie tylko myśląc o klubach występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, ale również mając na uwadze zdanie kibiców, bo to przecież oni będą w nowych rozgrywkach zapełniać stadiony.

Na koniec dodajmy, że w ubiegłym sezonie 2010/2011 na Bułgarskiej pojawiło się łącznie dziewiętnaście grup kibicowskich, w tym siedem zagranicznych, a konkretnie z Baku, Pragi, Dniepropietrowska, Manchesteru, Turynu i niewielkie z Bragi oraz Dortmundu. Niespokojnie zachowywali się jedynie sympatycy krakowskiej Wisły oraz łódzkiego Widzewa. Ci pierwsi wszczynali awanturę, natomiast ci drudzy rzucali racami w kiboli Kolejorza. Przypomnijmy, iż ostatnią grupą kibiców gości, która zawitała na Bułgarską była grupa fanów Legii. Później obowiązywał już zakaz wyjazdów oraz trwała budowa kładki dla sympatyków przejezdnych.

Kibice drużyn przyjezdnych podczas meczów na Bułgarskiej w sezonie 2010/2011 (17 zdjęć):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

11 komentarzy

 1. siara pisze:

  redakcjo,dlaczego nie ma materialu o naszym bublu ktory zostal dzis zatopiony?

 2. Boro pisze:

  Brawo Jaga nasz zarzad jest tesz przeciwko kibola WL powina to samo zrobic.

 3. darkoski pisze:

  To nie koncert życzeń – Redakcja ma swoje plany co do artykułów
  siara – możesz sam napisać artykuł lub felieton.

 4. ponceriusz pisze:

  Piękna galeria.
  Macie gdzieś podobną, tylko z naszymi na wyjazdach?

  Edycja, godz. 19:32 – Niepełną, więc nie publikujemy.

 5. emce pisze:

  Chyba szykuje się “bombowy”artykuł o wojnie Urząd Miasta- Lech w związku z wysokimi opłatami za treningi i mecze sparingowe.10 tysięcy złotych za trening i 50 tysięcy za mecz sparingowy – takich opłat żąda miasto Poznań od działaczy Kolejorza.Oprócz 50 tysięcy złotych za wynajęcie stadionu na mecz sparingowy, trzeba doliczyć jeszcze koszty związane z organizacją samego meczu. Operator stadionu – Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji – zażądał za trening Kolejorza 10 tysięcy złotych.Panowie Wojna!.Czekam z utęsknieniem na art Redakcji w tej sprawie.

 6. Pyra pisze:

  to niech teraz KOLEJORZ zarzada on miasta pieniedzy za uzycie w spocie reklamowym Poznania loga Lecha i pokazanie naszych pilkarzy. Przeciez to sa klubu prawa autorskie do pokazywania barw, pilkarzy i wszystkiego z nazwa LECH POZNAŃ

  i jeszcze to haslo “Poznan stawia na sport” mam w dupie tych urzedasow, ktory w trudnych finansowo czasach robia nam jeszcze pod gorke!

 7. darkoski pisze:

  miasto tez ma trudne czasy finansowe – 2 mln wtopy na starcie przy budowie stadionu więc
  szuka kasy gdzie popadnie to raz a dwa nie może dokładać do prywatnej firmy więc daje stawki rynkowe

 8. lechita65 pisze:

  To widać że Jagielonia ma jaja, i licze na to że pozostałe ekipy zrobią to samo, kasa się przestanie zgadzać to się może obudzą.

 9. Pavvelinho pisze:

  A Jagiellonia wygra pierwszy mecz z Irtyszem 1:0 po bramce Frankowskiego.

 10. Edgar pisze:

  Oczywiście że będze bojkot meczów i produktów z oficjalnego sklepu, klub się wypiął na kibiców, słyszeliście Kasprzaka w TVP? Całkowicie popiera zakazy a miesiąc temu był jeszcze z kibiców Kolejorza dumny… żenada.

 11. darkoski pisze:

  @Edgar no dumny to on pewnie jest i teraz ale nie ze wszystkich
  popieram akcje przeciwko Zarządowi trzeba przyjść pod stadion i dopingować a nie dać zarobić Rutkowskiemu kupując bilety czy karnety o gadżetach to już nawet nie wspomne