Wciąż bez decyzji w sprawie wyjazdów

Nowy sezon 2011/2012 piłkarskiej Ekstraklasy zbliża się coraz bardziej, a kibice drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju wciąż nie wiedzą, czy legalnie będą mogli jeździć na wyjazdy, by z trybun stadionów dopingować swoje zespoły.

30 czerwca Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że nie zgadza się na zamykanie stadionów dla kibiców gości w II-lidze, a Ekstraklasie SA pozwolił na samodzielne podjęcie decyzji dotyczącej rozgrywania meczów ligowych w rundzie jesiennej z udziałem lub bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości. Władze najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju co prawda ostatecznego werdyktu jeszcze nie ogłosiły, ale dziś w Warszawie spotkały się z przedstawicielami Stowarzyszeń Kibiców klubów Ekstraklasy oraz z reprezentantami OZSK.

Natomiast po południu spółka Ekstraklasa SA wydała także specjalne oświadczenie, w którym można przeczytać m.in. następujące zdanie. – “W ocenie Ekstraklasy SA mecze Ligi Zawodowej bez udziału kibiców, w tym zorganizowanych grup kibiców przyjezdnych, wypaczają sens sportowej rywalizacji.” – czytamy w oświadczeniu władz ligi. Tym samym spółka zarządzają polską ligą jest za tym, aby zezwolić fanom piłki nożnej na wyjazdy. Tych nie chce natomiast policja według której zakaz wyeliminuje chuligaństwo oraz bliski współpracownik premiera Donalda Tuska, a konkretnie minister spraw wewnętrznych i administracji, Jerzy Miller, który już od dłuższego czasu próbuje wywrzeć presję przede wszystkim na Polskim Związku Piłki Nożnej.

Tymczasem zanim Ekstraklasa SA wyda ostateczną decyzję w sprawie wyjazdów, skonsultuje się jeszcze z władzami klubów, które mogą mieć przecież inne zdanie niż przedstawiciele Stowarzyszeń Kibiców drużyn z Ekstraklasy. Co ciekawe nie tak dawno jeden z serwisów internetowych podał, które kluby są za wyjazdami, a które za zakazami. Jak się jednak później okazało, lista ta jest nieprawdziwa. Między innymi przedstawiciele ŁKS-u Łódź domagają się teraz sprostowania, a w piśmie do Ekstraklasy SA napisali, że popierają wyjazdy kibiców oraz przede wszystkim nie mają nic przeciwko flagom na kijach itp., które nie powodują przecież żadnego zagrożenia dla prawidłowego przebiegu imprezy masowej.

Na koniec dodajmy, że w ubiegłym sezonie 2010/2011 na Bułgarskiej pojawiło się łącznie dziewiętnaście grup kibicowskich, w tym siedem zagranicznych, a konkretnie z Baku, Pragi, Dniepropietrowska, Manchesteru, Turynu i niewielkie z Bragi oraz Dortmundu. Niespokojnie zachowywali się jedynie sympatycy krakowskiej Wisły oraz łódzkiego Widzewa. Ci pierwsi wszczynali awanturę, natomiast ci drudzy rzucali racami w kiboli Kolejorza. Przypomnijmy, iż ostatnią grupą kibiców gości, która zawitała na Bułgarską była grupa fanów Legii. Później obowiązywał już zakaz wyjazdów oraz trwała budowa kładki dla sympatyków przejezdnych.

Kibice drużyn przyjezdnych podczas meczów na Bułgarskiej w sezonie 2010/2011 (17 zdjęć):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

19 komentarzy

 1. qwez pisze:

  TUSK dostanie szalu jak Ekstraklasa zezwoli na wyjazdy :) wyjdzie na to, ze nikt go nie slucha ahah

 2. antyBaker pisze:

  jezeli nie bedzie kibicow przyjezdnych to napewno mniej ludzi bedzie przychodzilo na mecze!!musza byc, wtedy jest prawdziwy doping,prawdziwa zabawa!!

 3. TOMO pisze:

  Nie no kur… 15 zl za sparing z Zaglebiem!! szczyt pazernosci! ja pisze felieton i wysylam. Licze redakcjo na jego publikacje!

 4. Michu pisze:

  Tylko, ze kasa idzie do operatora stadionu.

 5. xd pisze:

  15zl na sparing haha

 6. Emiliano1991 pisze:

  komus na glowe padlo z ustalaniem cen biletow. To juz sa kpiny z kibicow i wyrwanie od nas pieniedzy na sile

 7. siara pisze:

  to na bulgarskiej mial byc mecz za friko,a w grodzisku gdzie trzeba jeszcze dojechac 15 zl? powie mi ktos gdzie tu logika?

 8. Boro pisze:

  Wyjazd z policia na sektorze i stanie przy swoim krzesłku to po paru wyjazdach co drugi ma zakaz bez sensu.

 9. darkoski pisze:

  ach ten Bakero …

 10. Rahu pisze:

  Policja chyba nie wie co ja czeka, gdy zakaz by byl … ale to juz nie moja sprawa

 11. darkoski pisze:

  No Policja ma pełne gacie strachu

 12. DŻEJO1 pisze:

  Marcin mógłbyś się jeszcze dowiedzieć od której będą sprzedawane bilety na sparing z Zagłębiem?

 13. do darkoski pisze:

  nie wypowiadaj się

 14. anonim pisze:

  Bilety za sparong nie id a ni do Lecha ani do zagłebia tylo do osrodka w Grodzisku który musi ten osrodek utrzymać.

 15. DŻEJO1 pisze:

  Redakcjo-dacie radę to zrobic czy nie? Proszę o odpowiedz

 16. Versoo pisze:

  darkoski – ty na prawde jestes z zeszlej epoki. Czlowieku zrozum, ze zakaz wyjazdow nic nie da, bo jak kibice beda chcieli jechac to i tak pojada. Przyjada do miasta bez obstawy, bo przeciez policja nic nie bedzie wiedziala, ze jacys kibice przyjezdza. Oni narobia gnoju na miescie, wszystko rozpier… i zrobia rozpierduche pod obiektem, bo nie beda mogli wejsc.

  Chcialbys, by nam cos rozpierdzielli i zniszczyli te nowe kladke?? myslisz jak psy i przez takich jak ty bedziesz jeszcze gorzej. Teraz moze juz nie byc wyjazdow tylko wycieczki krajoznawcze

  co ty na to?? odpisz

 17. darkoski pisze:

  Skoro nie ma decyzji to raczej będzie niedobra dla kibiców bo zgodę na wyjazdy chciałby sobie przypisać PZPN, Kluby, Rząd a brak zgody nikt nie chce firmować.
  Obym się mylił ale sukces ma zawsze wielu ojców a porażka jest sierotą.

 18. darkoski pisze:

  @Versoo
  Ale ja nie jestem przeciwko wyjazdom człowieku – gdzie ja to napisałem pokaż mi będę wdzięczny.

 19. darkoski pisze:

  “Oni narobia gnoju na miescie, wszystko rozpier? i zrobia rozpierduche pod obiektem” – jestem jak najbardziej przeciw niszczeniu każdego stadionu w tym nowej kładki:)