Miesbach – tu będzie trenował Lech

Wczoraj piłkarze poznańskiego Lecha w sparingowym meczu zmierzyli się z Zagłębiem Lubin, natomiast już jutro rano udadzą się samolotem do Monachium nieopodal którego gracze Kolejorza spędzą łącznie 12 dni, w czasie których rozegrają kolejnych 5 sparingów.

Podopieczni hiszpańskiego trenera, Jose Marii Bakero Escudero już w sobotę zawitają do Miesbach leżącego około 50 kilometrów na południowy wschód od Monachium. Miesbach znajduje się w Górnej Bawarii, a miasteczko zamieszkuje niecałe 12 tysięcy mieszkańców. Kurort do którego niebawem na letni obóz zawita Lecha Poznań jest położony prawie 700 metrów n.p.m.

Ponadto przez Miesbach przepływa rzeka Schlierach, a miejscowość ma również dostęp do dwóch jezior. Krajobraz miasta przygotowań Kolejorza jest bardzo urozmaicony, natomiast lechici będą mogli poczuć się tam trochę jak na Śląsku, gdyż Miesbach to też górnicze miasteczko z bardzo bogatą historią. Dodajmy również, że niedaleko Miesbach znajduje się Austria, na terenie której poznaniacy także rozegrają swoje sparingi.

Ogółem podczas 12 dni zgrupowania “niebiesko-biali” mają wziąć udział w łącznie pięciu meczach towarzyskich. Przeciwnicy Kolejorza będą bardzo różni, bo od wicemistrza Grecji aż do niemieckiego III-ligowca. Dodajmy, że Lech Poznań swoje boje kontrolne ma zamiar rozgrywać co dwa dni, a dokładniej 11, 13, 15, 17 i 19 lipca. Wyniki na żywo ze wszystkich spotkań Kolejorza będzie można śledzić na łamach KKSLECH.com oraz na Futbol24.com.
Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: google.pl

8 komentarzy

 1. DŻEJO1 pisze:

  Będzie relacja foto ze sparingu z Zagłębiem?

 2. darkoski pisze:

  @DŻEJO1 – nie byłeś na meczu??

 3. DŻEJO1 pisze:

  Byłem, ale chce wiedzieć

 4. DŻEJO1 pisze:

  Redakcjo na oficjalnej stronie piszą, że mecz z Panathinaikosem jest o 18:30, a Wy podajecie, że o 18:00. Która wersja jest prawdziwa? proszę o odpowiedz również na moje powyższe pytanie!

  Edycja, godz. 11:01 – My podaliśmy godzinę według organizatora. Możliwe są korekty. Jednak 30 minut nie robi żadnej różnicy.

 5. Boro pisze:

  Jaka była frekwencia na sparingu?

 6. MatiWałcz pisze:

  Będę 8km od Miesbach w Gmund am T. ładnie tam:)

 7. bizarre pisze:

  no to rewelka jutro jade w takim razie na sparing lecha mam tam tylko 200km czyli 2 godzinki autobanka z austrii pozdro i do obaczenia

 8. augsburg pisze:

  w ktorym hotelu spia?? bo chemy ich odwiedzic!