Raport kibicowski: Kwal. LM (wtorek)

We wtorek odbyło się sześć pierwszych meczów II rundy kwalifikacyjnych elitarnej Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012. Na tym etapie rozgrywek biorą udział mistrzowie z nieco słabiej piłkarsko krajów. Czasem jednak na trybunach dzieje się niezwykle ciekawie.

Teoretycznie słaby poziom piłkarski II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów nie zawsze miał przełożenie do tego prezentowanego na trybunach. We wtorek na sześć stadionów były dwa obiekty, na których poziom kibicowski był chociaż przeciętny. My zatem bliżej postanowiliśmy przyjrzeć się wtorkowym spotkaniom II rundy kwal. LM w naszym stałym już raporcie kibicowskim, który możecie przeczytać poniżej. Zapraszamy.

Pjunik Erewań – Viktoria Pilzno 0:4

Na spotkaniu Mistrza Armenii z Mistrzem Czech zjawiło się około 5 tysięcy osób. Miejscowi zasiedli przede wszystkim na jednej trybunie, a na stadion przybyło wielu młodych kibiców ubranych w niebieskie koszulki, bądź stroje kadry narodowej. Znacznie lepiej natomiast zaprezentowali się wczoraj kibice Viktorii, którzy do Armenii wybrali się w osiem osób. Sympatycy z Czech mieli ze sobą klubowe szaliki oraz wywiesili jedną fanę. Prowadzili nawet doping.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

NK Maribor – FC Dudelange 2:0

Na meczu Mistrza Słowenii zjawiło się kilka tysięcy widzów, natomiast najwierniejsi fani Maribora pojawili się za jedną z bramek. Duża część kibiców tej drużyny przyszła na to spotkanie w fioletowych koszulkach. Słoweńcy mieli ze sobą też kilka flag, a na płotach wywiesili fany.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

FK Mogren – Litex Łowecz 1:2 – Na meczu Mistrza Czarnogóry z Mistrzem Bułgarii nie działo się nic ciekawego. Na trybunach zasiadło zaledwie 1500 osób, a Czarnogórcy choć wygrywali przez większą cześć meczu ostatecznie schodzili z boiska pokonani.

Slovan Bratysława – Toboł Kostanaj 2:0 – Na meczu Mistrza Słowacji z Mistrzem Kazachstanu zjawiło się 5 tysięcy widzów.

Valletta FC – Ekranas Poniewieże 2:3 – Na meczu zjawiło się 1500 widzów, a spotkanie Mistrza Malty z Mistrzem Litwy odbyło się w wysokiej, typowo letniej temperaturze. Większość kibiców ekipy gospodarzy przyszła na wtorkowy pojedynek w „czerwono-białych” koszulkach. Mieli też klubowe szaliki.

Shamrock Rovers – Flora Tallin 1:0 – Pojedynek Irlandczyków z Estończykami z trybun zobaczyło 6 tysięcy kibiców. Podobnie jak w Anglii niemal wszyscy cały mecz oglądali na siedząco.

Sezon 2011/2012:

> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: violemaribor.com, fcviktoria.cz

2 komentarze

  1. pastuch pisze:

    a gdzie jest sparta praga??

  2. Jahu pisze:

    nie ma, nie zostala mistrzem