Tym razem sparing w Hausham

Jutro zawodnicy Jose Marii Bakero Escudero rozegrają ostatni mecz sparingowy podczas swojego obozu w Niemczech. Tym razem przeciwnikiem Lecha Poznań znów będzie zespół z Turcji, a konkretnie Sivasspor, w barwach którego występuje Kamil Grosicki.

Poznaniacy żeby zmierzyć się towarzysko z greckim Panathinaikosem Ateny musieli wybrać się w zeszłym tygodniu do austriackiego Jenbach. W środę natomiast, gracze Jose Marii Bakero Escudero przejechali autokarem łącznie w obie strony 220 kilometrów po to, aby w Kaufering kontrolnie zagrać z rosyjskim Rubinem Kazań.

Tymczasem w piątek ?niebiesko-biali? znów udali się na północny-zachód od Monachium, ale tym razem do pokonania mieli aż 250 kilometrów w jedną stronę. Piątkowy pojedynek z III-ligowym VFR Aalen odbył się bowiem na obiekcie niemieckiego zespołu o nazwie Scholz Arena mogącym pomieścić nieco ponad 11 tysięcy osób.

Natomiast przedwczoraj ponad 20 zawodników poznańskiego Lecha znów wybrało się do targowego miasta Jenbach znajdującego się nad rzeką Inn. Piłkarze Kolejorza, by dojechać na miejsce sparingu z Manisasporem, musieli pokonać w jedną stronę 65 kilometrów, a jutro zagrają tak jakby u siebie.

Miasteczko Hausham, które zamieszkuje osiem tysięcy ludzi znajduje się tylko 6 km od Miesbach. W Hausham trenują lechici, a niegdyś na obiektach tamtejszego klubu SG Hausham przygotowywali się zawodnicy np. Bayernu Monachium. Na piąty sparing w Niemczech poznaniacy nie będą więc musieli dojeżdżać, bo to w końcu do nich przybędzie przeciwnik.

Dodajmy wynik NA ŻYWO! z tej konfrontacji będzie można śledzić na łamach naszego serwisu lub na stronie Futbol24.com. Początek sparingu Kolejorza z tureckim klubem jutro, o godzinie 18:30. Dzień po spotkaniu z Sivassporem zawodnicy Kolejorza powrócą do kraju i w Wielkopolsce będą przygotowywać się do ligowego meczu zaplanowanego na 29 lipca.

>> Na tym boisku zagrają jutro piłkarze Lecha Poznań
>> Sivasspor Kulubu – przedstawienie rywala

Mapka dojazdu z Miesbach do Hausham:

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

2 komentarze

  1. TOMO pisze:

    niech zapierdzielaja pieszo te 6 km w ramach rozgrzewki ;]

  2. alessio pisze:

    pieszo, ale truchtem :P