Raport kibicowski: LM (19 i 20.07)

We wtorek i w środę odbyły się rewanżowe mecze w ramach II rundy kwalifikacyjnej elitarnej Ligi Mistrzów sezonu 2011/2012. Pod względem kibicowskim wszystkich zmiażdżyła… Albania, a dokładniej fani Skhendijii, która odpadła już jednak z europejskich pucharów.

Sympatycy Mistrza Albanii przedstawili we wtorek dwie efektowne oprawy. Swoje chamstwo pokazali za to kibice Mistrza Azerbejdżanu, natomiast z niezłej strony znów pokazali się Węgrzy. Co jeszcze działo się we wtorek i w środę na europejskich stadionach? o tym dowiedzie się dokładnie czytając nasz raport kibicowski z rewanżowych meczów II rundy kwal. LM.

Nefci Baku – Dinamo Zagrzeb 0:0

Na mecz przyszło kilka tysięcy widzów i to na dodatek chamskich. Sympatycy z Baku Transparentem w języku angielskim obrazili klub oraz kibiców Dinama. Na szczęście nie doszło jednak do żadnych zamieszek, a mogło, bo przecież chorwaccy fani do byle jakich nie należą, więc z grupki Azerów i ich stadionu Republikańskiego mogłoby zostać niewiele.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Skhendija – Partizan Belgrad 0:1

We wtorek ze świetnej strony pokazali się kibice z Albanii. Ci przedstawili efektowną oprawę, która przedstawiła narodową flagę. Ponadto ukazana była jeszcze jedna wielka sektorówka w czarno-białych barwach i z transparentem. Na koniec natomiast, zostało odpalonych kilka rac, a przedwczorajsze spotkanie z trybun zobaczyło łącznie 5000 osób.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Videoton – Sturm Graz 3:2

Węgrzy mając przed rewanżem jeszcze szanse na awans nie zapełnili całego stadionu. Mimo to, ich młyn za jedną z bramek był pełny, więc nie zabrakło widocznej na poniższym zdjęciu oprawy. Ponadto najzagorzalsi fani Videotonu prowadzili doping przez całe zawody, a w dodatku mieli ze sobą niewielkie transparenty na kijach, bęben i wywieszone fany.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Viktoria Pilzno – Pjunik Erewań 5:1

Czesi już w pierwszym meczu zapewnili sobie awans do III rundy kwal. LM, ale mimo to, we wtorek dość licznie zjawili się na pojedynku z Mistrzem Armenii. Czesi wywiesili kilka fan, prowadzili doping oraz przedstawili małą oprawę z użyciem kartoników.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Ekranas Poniewieże – Valletta 1:0

Mecz z amatorami z Malty przyciągnął na stadion litewskich kibiców. Ci niemal do ostatniego miejsca wypełnili swój obiekt, a najwierniejsi fani Ekranasu starali się pokazać z jak najlepszej strony. Tym samym dopingując w szalikach, ale bez koszulek machali nawet flagami w klubowych barwach. Na jednym płocie zawisła też jedna duża i dobrze widoczna fana.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

FC Dudelange – NK Maribor 1:3 – Do Luksemburga wybrało się kilkudziesięciu fanów Mistrza Słowenii. Kibice Mariboru wywiesili kilka fan, prowadzili dość sprawny doping i mieli na sobie czarne koszulki.

Wisła Kraków – Skonto Ryga 2:0 – Na Reymonta zawitało ponad 19 tysięcy widzów, więc jak na Wisłę była to naprawdę niezła frekwencja. Fani „Białej Gwiazdy” przez pełne 90 minut prowadzili głośny doping, mając ze sobą bębny i flagi na kijach. Podczas meczu nie zabrakło także słynnych okrzyków skierowanych do premiera Donalda Tuska.

HB Torshavn – Malmo FF 1:1 – Na Wyspy Owcze wybrało się kilkunastu Szwedów. Ci wywiesili kilka fan, a ponadto mieli ze sobą dużą flagę w klubowych barwach i z datą założenia Malmo. Prowadzili dość rwany doping.

BATE Borysów – Linfield 2:0 – Na mecz przybyło 4000 osób, a wszyscy fani w spokoju oglądali zawody. Zmaganiom na murawie przyglądało się też wielu obecnych na stadionie policjantów. Ciekawostką jest także fakt, iż spotkanie na Białorusi sędziował polski sędzia, Paweł Gil.

Sezon 2011/2012:

> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Europy
> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Mistrzów (środa)
> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Mistrzów (wtorek)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: azerisport.com, ultras.hu, partizan.rs, fcviktoria.prod.fishcms.cz, fkekranas.lt

10 komentarzy

 1. DŻEJO1 pisze:

  Wisła prowadziła doping? To protestu już nie ma?

 2. poky pisze:

  w pucharach protest nie obowiazuje

 3. Mark pisze:

  „przez pełne 90 minut prowadzili głośny doping, mając ze sobą bębny i flagi na kijach”.Na każdym meczu polskiego zespołu kibice mają bębny…

 4. poky pisze:

  Na każdym?? a Warta tez ma?

 5. Markodi pisze:

  Nafci Baku powinno byc surowo ukarane przez UEFA za cos takiego

 6. Crasher pisze:

  Od kiedy Warta ma kibiców ? -.-

 7. Kondziu pisze:

  od kiedy jedna baba z pornola posiadająca plastikowe usta i mająca żyły na wierzchu postanowiła pozbyć się pieniędzy męża zarobionych na handlowaniu dragami

 8. ole pisze:

  Poczytajcie sobie jak jest na Białorusi bo niedługo u nas też tak będzie.

 9. zenn pisze:

  ale tam jest bodajze policja normalnie ubrana, a nie z bronia, tarczami i w strojach robocopow

 10. Lechita pisze:

  HWDP!