Raport kibicowski: III runda kwal. LM

We wtorek i w środę odbyły się pierwsze mecze III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2011/2012. W tej fazie rozgrywek przystąpiło do gry kilka nowych drużyn, ale ich kibice nie zawsze prezentowali się na trybunach z dobrej strony.

Mimo to, 26 i 27 lipca były ekipy, które znów nie zawiodły. Przede wszystkim mowa tutaj o fanach Partizana Belgrad, ale także o kibicach APOEL-u Nikozja. Do ich dobrego poziomu dostosowali się tym razem również sympatycy Maccabi, natomiast kibice z Pilzna świętowali niedawno wyjazdową wygraną Viktorii. Co jeszcze działo się w minionych dwóch dniach na europejskich stadionach? o tym dowiedzie się dokładnie czytając nasz raport kibicowski z pierwszych spotkań III rundy kwal. LM.

Litex Łowecz – Wisła Kraków 1:2

Bułgarscy kibice zaprezentowali się z jak najgorszej strony. Nie dość, że próbowali na siłę zapchać stadion Chińczykami, to jeszcze ich fanatycy też wypadli blado. Mieli co prawda kilka fan, ale ograniczali się głównie do śpiewania jednej, maksymalnie dwóch przyśpiewek. Znacznie lepiej zaprezentowali się natomiast sympatycy „Białej Gwiazdy”, których każdy kto oglądał wtorkową transmisję, na pewno dobrze słyszał. Sympatycy „Białej Gwiazdy” zjawili się przedwczoraj za jedną z bramek, a na płotach wywiesili kilka fan. Dodajmy również, że podczas meczu fani ekipy miejscowej protestując przeciwko decyzjom sędziego rzucali butelki na murawę.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Twente Enschede – Vaslui 2:0

Kompletu na meczu nie było, a kibice Twente zaprezentowali się przeciętnie. Podczas spotkania głównie siedzieli, ale za to Rumunii niekoniecznie. Na wyjazd wybrało się bowiem kilkudziesięciu fanów Vaslui, którzy w trakcie trwania zawodów odpalili żółtą racę świetlną.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Genk – Partizan Belgrad 2:1

Fani z Belgi zaprezentowali się w minionym tygodniu całkiem nieźle. Podczas spotkania z Serbami wywiesili kilka fan oraz machali flagami. Tymczasem znów z dobrej strony pokazali sie kibice z Belgradu. Grobari ubrani głównie w czarne stroje odpalili nawet racę, dzięki której po raz kolejny zaprezentowali się bardzo dobrze. Fani Partizana użyli środków pirotechnicznych również przed meczem, gdzie w centrum miasta bawili się wyśmienicie.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

APOEL Nikozja – Slovan Bratysława 0:0

Cypryjczycy do ostatniego miejsca zapełnili trybunę za jedną z bramek. Na niej fani APOEL-u przedstawili m.in. ogromną sektorówkę, a w trakcie meczu prowadzili głośny doping. Na Cypr z dwiema fanami wybrało się także kilkunastu sympatyków z Bratysławy.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

HJK Helsinki – Dinamo Zagrzeb 1:2

Jak na Finlandię frekwencja (10 tysięcy) i poziom kibicowski był dość dobry. Na mecz wielu kibiców HJK wybrało się w koszulkach klubowych i w szalikach. Najzagorzalsi sympatycy tego klubu mieli ze sobą także flagi. Ponadto do Skandynawii wybrało się również kilkudziesięciu sympatyków Dinama, którzy zresztą obejrzeli w Helsinkach wygraną swojego zespołu.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Maccabi Hajfa – NK Maribor 2:0

Na mecz przybyło ponad 10 tysięcy kibiców, a sektor fanatyków Maccabi pękał w szwach. Izraelczycy prowadzili głośny doping, a ponadto przedstawili oprawę z użyciem dużej sektorówki i bardzo dobrze widocznego transparentu. Na wyjazd wybrało się także kilkudziesięciu fanów Maribora.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

Glasgow Rangers – Malmoe FF 0:1 – Jak to na Wyspach Brytyjskich i w Szkocji, kibice Rangersów nie pokazali nic ciekawego. Szwedzi za to przybyli do Szkocji w liczbie 200 osób. Fani z Malmoe mieli na sobie niebieskie koszulki, a w trakcie meczu wywiesili wiele małych flag i kilka fan.

Ekranas Poniewieże – BATE Borysów 0:0 – Stadion w litewskim miasteczku znów wypełnił się po brzegi. W sektorze fanatyków Ekranasu zjawiło się kilkudziesięciu młodych kibiców. Na Litwę przybyło też? 50 Białorusinów, którzy zdecydowali się na doping bez koszulek. Fani BATE zabrali ze sobą również jedną fanę.

Dynamo Kijów – Rubin Kazań 0:2 – Na Ukrainę z flagami, w barwach i z fanami wybrało się 100 Rosjan. Głównie młodzi kibice naprawdę mogli świętować, gdyż ich klub niespodziewanie ograł faworyta.

Rosenborg Trondheim – Viktoria Pilzno 0:1 – Do Norwegii, w której panuje żałoba zawitało kilkudziesięciu kibiców z Czech. Ci zasiedli w niewielkim sektorze gości, w którym wywiesili kilka fan. Fani z Pilzna mieli się z czego cieszyć, bowiem ich zespół sensacyjnie ograł Mistrza Norwegii.

Fani Partizana przed meczem w Belgii:

Doping kibiców APOEL-u podczas spotkania ze Slovanem:

Sezon 2011/2012:

> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Europy
> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Mistrzów (środa)
> Raport kibicowski – II runda kwal. Ligi Mistrzów (wtorek)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: wisla.krakow.pl, partizan.rs, fctwente.nu, postimage.org, northtownboys.org, terowester.galleria.fi, izaberipartizan.com

3 komentarze

  1. sedd pisze:

    ahh grobari! czekam na przyjazd Serbow na Euro do Poznania :))

  2. Benat pisze:

    orientuje sie ktos moze jakie stosunki dziela nas z kibicami Partizana, Dinama Zagrzeb albo Hajduka Split??

  3. TOMO pisze:

    Lech nigdy nie gral z tymi druzynami ani w ogole w tych krajach w pucharach. Pewne jest, ze te grupy kibicowski znaja Lecha, a my znamy ich. Na pewno fajnie byloby zagrac z ktorym z tych klubow, ale akurat mielismy takie szczescie, ze zawsze rywalizowalismy z silniejszymi od siebie.