Jan Zapotoka nadal w Dubnicy

23-letni środkowy pomocnik poznańskiego Lecha, Jan Zapotoka w dalszym ciągu będzie przebywał na wypożyczeniu w słowackim klubie MFK Dubnica. Prawonożny zawodnik występował w tej drużynie także w rundzie wiosennej, ale spadł wraz se swoim zespołem do II-ligi.

Jan Zapotoka trafił do poznańskiego Lecha latem 2009 roku. Wówczas Słowak przybył na kilkudniowe testy do Kolejorza, lecz już w pierwszym sparingu doznał urazu. Kilkanaście minut gry Zapotoki w kontrolnym meczu lechitów wystarczyło jednak ówczesnemu trenerowi poznaniaków, Jackowi Zielińskiemu na wydanie pozytywnej opinii na temat tego zawodnika.

Ogółem pochodzący z Bardejova piłkarz rozegrał w polskiej lidze 14 spotkań. Jan Zapotoka w maju 2010 roku świętował z Lechem Poznań wywalczenie Mistrzostwa Polski, natomiast wiosną 2011 roku występował na wypożyczeniu w klubie MFK Dubnica, z którego trafił do Kolejorza i w którym w ramach wypożyczenia będzie grał również w sezonie 2011/2012 drugiej ligi słowackiej.

Dodajmy również, że Jan Zapotoka przyszedł do Lecha Poznań za sumę nieco ponad 200 tysięcy euro, a jego kontrakt z klubem wygasa 30 czerwca 2013 roku. Słowak miesięcznie zarabiał w Kolejorzu około 50 tysięcy złotych.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

15 komentarzy

 1. KubaKKS pisze:

  Niech oddadzą go tam za darmo, przynajmniej miejsce na liście płac się zwolni – chyba że Dubnica płaci jego kontrakt.

 2. daffi pisze:

  Skoro na wypozyczeniu to chyba całosc placi nie? zostalo jeszcze 4 do wywalenia i bedzie spokoj.

 3. KubaKKS pisze:

  nie koniecznie tak musi być mogą płacić tylko jakiś % zależy jak się dogadali.

 4. Pavvelinho pisze:

  Ogólnie rzecz ujmując błędem było już samo sprowadzenie tego zawodnika.

 5. LoK pisze:

  Moze Polonia.W by go chciala teraz? Tylko sie dogadac z J.W Construkcjones ;)

 6. lechita65 pisze:

  A ja mysle że Jacus Zielinski go powinien sobie zabrać, bo to jego super grajek.

 7. wielkikks pisze:

  Nie sądze żeby Dubnica jest wstanie płacić pełne wynagrodzenie kontraktowe. To jest przykład piłkarza który “charakterologicznie” nie nadaje się na piłkarza co najwyżej bibliotekarza:) I to nauczka na przyszłość że kwestia “mentalna” jest jednym z głównych elemetów pod jakim kątem należy sprawdzać zawodników przed ich sprowadzeniem.

 8. Kosi pisze:

  Problem w tym, ze Lech ponoc sprawdza, a wlasciwie robi wywiad srodowiwskowy. Tak tez bylo w przypadku Voja, ale na razie u niego efektow tez nie widac

 9. KibicLecha pisze:

  W przypadku Lech dobrze bedzie jak Dubnica placi chociaz polowe

 10. DŻEJO1 pisze:

  Redakcjo kiedy mecze kolejno w LE i LM grają Śląsk i Wisła. I na jakich kanałąch jest mecz transmitowany. Nie miałem okazji oglądać ich meczów w 1 kolejce ekstraklasy, dlatego chciałbym zobaczyć jak grają w pucharach.

  Edycja, godz. 19:53 – Nie wiemy. Nie zajmujemy się pucharami szczegółowo tak jak rok temu, bo w nich nie gramy.

 11. Jan Zlapzaptoka pisze:

  Jeszcze tu wrocimy !!!!!!! z Joelem !!!!!!!!!

 12. Boro pisze:

  Wiadomo jak idzie leczenie Chrapka?

 13. emce pisze:

  DŻEJO1 Przestań sie już wygłupiać z tymi ciągłymi pytaniami do Redakcji.Czat z Redakcją sobie tu robisz?Dobrze,że Redakcja Cię ignoruje.Nigdy nic nie wiesz i nic nigdy nie oglądałeś.O Śląsk i Wisłę się pytasz w temacie o Zapatoce?Chłopie w każdym temacie pytania do Redakcji o byle co i nie na temat?Jasna doopa…

 14. Poznanin pisze:

  HE HE HE

 15. loko pisze:

  A czy Chrapek jest jeszcze zawodnikiem Lecha? skoro pytasz jak jego leczenie.