Oświadczenie Grup Kibicowskich

W dniu dzisiejszym, czyli we wtorek, 2 sierpnia w godzinach wieczornych Grupy Kibicowskie Lecha Poznań wydały wspólne oświadczenie, z którym powinien zapoznać się każdy kibic Kolejorza. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia Grup Kibicowskich.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wszystkich aktywnie działających grup kibicowskich Lecha Poznań. Na spotkaniu podjęliśmy zgodną decyzję o kontynuacji rozpoczętego w zeszłej rundzie protestu.

Decyzja spowodowana jest:

1. Narastającymi represjami stosowanymi wobec kibiców oraz niektórych klubów przez Rząd miłościwie nam panującego premiera Donalda Tuska oraz podległe mu Urzędy Wojewódzkie oraz służby mundurowe. Represje te nakładane są pod pozorem walki z chuligaństwem, a faktycznie obliczone są na niszczenie przez władzę oraz część mediów oddolnego ruchu społecznego, tworzonego przez kibiców.
2. Wprowadzaniem niekorzystnej polityki biletowej oraz stosowaniem bezpodstawnych utrudnień i prób ograniczenia swobody kibiców przez Zarząd klubu, co skutkuje w chwili obecnej brakiem porozumienia pomiędzy kibicami, a klubem.

W przeciwieństwie do pozostałych ekip z polskiej Ekstraklasy nie mamy zamiaru udawać, że sytuacja wytworzona w poprzedniej rundzie uległa jakiejkolwiek zmianie. Prowadzony przez nas protest będzie kontynuowany w następującej formie:

1. Wyjazd na mecz do Lubina odbędzie się z naszym udziałem, jednakże pojedziemy na niego w czarnych barwach – bez barw klubowych, bez fan oraz bez dopingu przez większość meczu.
2. Mecz Lech Poznań ? Ruch Chorzów rozgrywany we Wronkach odbędzie się bez udziału zorganizowanych Grup Kibicowskich.
3. Kolejne mecze wyjazdowe odbędą się z naszym udziałem, jeżeli otrzymamy na nie bilety oraz osiągniemy porozumienie w sprawie ich dystrybuowania. Podobnie jak w przypadku meczu w Lubinie ? nie zabierzemy fan oraz innych akcesoriów kibicowskich. Konsekwentnie jeździmy w czarnych barwach.
Mecze wyjazdowe z GKS Bełchatów, Polonią Warszawa oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała, zostaną przez nas odpuszczone w ramach protestu.
4. Na mecze wyjazdowe będziemy udawać się zorganizowanym transportem grupowym
w celu uniknięcia możliwych prowokacji służb oraz większej integracji poszczególnych grup oraz kibiców niezrzeszonych w istniejących grupach kibicowskich.
5. Mecze domowe rozgrywane na stadionie przy ulicy Bułgarskiej odbędą się w następującej formie:
– mecze z Jagiellonią Białystok, Koroną Kielce, Widzewem Łódź, ŁKS Łódź oraz Zagłębiem Lubin zostaną przez nas odpuszczone organizacyjnie. Decyzję o przyjściu na powyższe mecze pozostawiamy każdemu członkowi Grup Kibicowskich oraz wszystkich wspierających nas kibiców do osobistego podjęcia.
– mecze z Wisłą Kraków oraz Legią Warszawa odbędą się z naszym udziałem. Jednakże nie zostaną wywieszone fany oraz nie będzie prowadzony zorganizowany doping przez większość spotkania. Na mecze przychodzimy w czarnych barwach.
Mecze te nie zostaną całkowicie odpuszczone, aby dobitniej uzmysłowić kontrast pomiędzy naszymi rozśpiewanymi trybunami oraz pustym stadionem.
6. Decyzję co do innych form protestu na poszczególnych meczach oraz poza nimi podejmować będziemy na bieżąco na podstawie analizy sytuacji.
7. Decyzję w sprawie kupna karnetów pozostawiamy każdemu do osobistego rozważenia.

Wszystkich kibiców Lecha Poznań, którzy od lat wspierają naszą działalność prosimy o zrozumienie naszej decyzji oraz aktywne włączenie się w zapowiadane formy protestu. Protest, który rozpoczęliśmy nie jest łatwy i zapewne nie skończy się jutro, także wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość oraz dołożyć swoją kibicowską cegiełkę w czasie rozgrywanych meczy. W związku z możliwą zmianą sytuacji ogólnokibicowskiej oraz toczącymi się równolegle rozmowami z organizatorami rozgrywek oraz klubem, przedstawione powyżej decyzje mogą ulec zmianie. Wierzymy, że podjęta przez nas decyzja jest słuszna oraz długofalowo przyniesie same pozytywne skutki oraz oczekiwany przez nas powrót do normalności kibicowskiej.

Grupy Kibicowskie Lecha Poznań

179 komentarzy

 1. hej pisze:

  Zobaczcie gdzie bylismy w zeszłym sezonie a gdzie jestesmy teraz? Wisła robi milowe kroki do LM a my sie takimi bzdurami zajmujemy to napewno nie pomoze naszym piłkarzom w osiagnieciu sukcesu.

 2. Lech5555 pisze:

  Zawsze noszę barwy i protes ma głęboko w …
  Przychodze na mecz kibicować swojemu klubowi i tak zostanie do końca mojego zycia.

 3. Anonim pisze:

  wielkikks niby co jest słusznego w proteście polegajacym na nie dopingowaniu albo nie przychodzeniu na mecze? podaj mi jeden powód? prawda jest taka że takim działaniem uderza się tylko i wyłącznie w klub i własny zespół, a rząd ma w dupie czy na jakimś meczu ligowym była oprawa czy nie, powiem więcej oni się tylko śmiejsza z kibiców którzy tak robią, bo brak atmosfery na stadionie uderza tylko w drużyne nie wspieraną na boisku i klub który ma mniejsze zyski, a nie w Tuska, Platforme itd… media też się takim czymś nie przejmują i nie trąbią w wiadomościach że nie było dopingu, gazety o tym nie piszą… chcecie protestować to pod siedzibę rządu i premiera, potem prezydenta, wtedy będzie się o tym mówić, a nie na stadionie gdzie nikogo nie obchodzi czy ktoś zaśpiewał coś dwa razy czy nie.

  A co do protestu z powodu represji ze strony klubu, no cóż widać skończyło się rządzenie na trybunach, darmowe wejściówki itp i trzeba protestować naiwniacy to kupią, normalnym ludziom to nie przeszkadza. Po to jest stadion żeby akceptować zasady i regulamin na nim obowiązujący, a jak ktoś się czuje wielce pokrzywdzony bo musi zapłacić za karnet, zajmować kupione przez siebie miejsce to rzeczywiście wielka krzywda mu się dzieje, może niech to zgłoszą ogranom ścigania i organizacjom praw człowieka, bo rzeczywiście to uderza w godność natury ludzkiej.

 4. Jarek Pyra Poznańska ! pisze:

  Do Bum Bum !!
  Kolego ! Ty mylisz pojęcia i naprawdę nie rozumiesz o co tu chodzi !
  Tu w ogóle nie chodzi o politykę i kto rządzi naszym krajem ! Wiedz że gdyby na dzień dzisiejszy rządził kto kolwiek inny albo nie daj Boże Pis to po takiej Bydgoszczy byśmy zostali spacyfikowani jak psy !!! I to tylko w imię walki przedwyborczej !
  A Tusk tak naprawdę pogroził nam tylko paluchem !
  Niestety czy nam się to podoba czy nie ( mi też nie wszystko się podoba ) jesteśmy albo chcemy być nowoczesnym praworządnym państwem i musimy sie dostosowac do pewnych zasad panaujących w cywilizowanej europie ! I nic więcej !!!
  Nie może tak być że pan litar rządzi na stadionie, na trybunach, Ze jakiś Staruch wypłaca ,,liścia” piłkarzowi po meczu i są bezkarni itd, itd.
  Bardzo szanuję to co robicie, Wasze oprawy, wyjazdy itd, uważam że jesteście najlepszymi kibolami w Europie ale panowie czas trochę dorosnąć i się nie obrażać na wszystko !!!!
  I jak mnie nie znasz Kolego nie obrażaj !! Nie wiem ile masz lat ale ja na swoje wyjazdy jeździłem w latach 80 – tych i byo ich bardzo wiele.I było wtedy inaczej, niebezpieczniej, nie było żadnych klatek dla przyjezdnych itd. A godzin ile spędziłem na Bułgarskiej w życiu tyle i kasy wydałem mnóstwo na bilety że mam prawo się wypowiadać !! I nie ubliżaj mi od jakiegoś dupowłaza Donka bo tu nie chodzi o to kto rządzi tylko czas dorosnąć do pewnych rzeczy czego i Tobie i wswzystkim jak i soboe życzę !
  Pozdrawiam i do zobaczenia na Bułgarskiej !

 5. lechita65 pisze:

  Proponuje zamknąć ten temat , bo ta dyskusja i tak niczego nie zmieni.

 6. weapster pisze:

  Protest uderza przede wszystkim w Lech. WL stawia swoje widzimisie ponad fanatyzm do klubu i drużyny o którym tak cały czas huczy? Jeszcze w jesiennej rundzie co niektórzy decyzyjni pisali, że jak można nie kupić karnetu, a teraz robią wszystko, żeby tak było. Co chcecie ugrać? Bo tym, że nie będziecie dopingować ugrać coś możecie jedynie w klubie i nigdzie indziej. Rząd, Tusk, Ekstraklasa i C+ mają głęboko w dupie czy nie będzie dopingu na jednym stadionie.

 7. kraw pisze:

  Kupić zatem karnet, wstać i dopingować całe 90 min. Żaden problem. W cene biletu/karnetu nie jest wliczony doping, więc o co wam chodzi? Zrobić go samemu.
  Tylko grzeczenie i ewentualiei w półprzysiadzie, bo nerwowy milicjant wyłapie co większe przejawy euforii.

 8. Adam pisze:

  Mogli zrobić wyższe ceny to by jeszcze mniej ludzi przyszło. To nie jest tak, że powodem jest sam rząd i idiotyczne wymysły klubu, który wczoraj podczas rozmów już zmiękł na wieść o bojkocie. Jednym z powodów są też wysokie ceny i ja tak czy tak nie zapłacę tyle za bilet, tym bardziej, że jeszcze mi miejsce z ograniczoną widocznością zabrali. 50 zł za mecz na pustym stadione? KPINY!

 9. ddd pisze:

  Są rzeczy ważniejsze niż mecz.

 10. Marco pisze:

  dokladnie ,ze sa rzeczy wazniejsze oczywiscie pieniadze,, a wlasciwie zakrecony kurek z nimi.

 11. hiszpan pisze:

  Protestujcie w inny sposób,a nie przeciwko swoim piłkarzom,nie dopingując im

 12. do prezesa pisze:

  jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo ze chodzi o….kielbaski na stadionie oczywiscie…

 13. weapster pisze:

  @Marcon i wszystko na temat
  @ddd & Adam dlaczego nikt nie reagował zeszłej jesieni gdy było jeszcze drożej? Interes się kręcił co nie? Kiełbasek nie można sprzedawać to i można przeciwstawić się klubowi. W zeszłym roku to była nie do pomyślenia! Zbieg okoliczności?

 14. modzel pisze:

  wczoraj przy okazji pobytu w krakowie poszedłem na wisłę z liteksem. myślałem, że to my możemy służyć za przykład ale mocno się zdziwiłem dopingiem, organizacją imprezy i stadionem. klatki schodowe na stadionie to właściwie mieszkanie, za szybami, ciepło i czysto jak w domu. do tego katering na wysokim poziomie z hostessami chodzącymi z tacami wśród kibiców i czystymi świtnie zaopatrzonymi stoiskami. do tego zorganizowany doping jak za dawnych czasów na Bułgarskiej. A u nas… poruta – syf na klatkach, katering na poziomie afryki środkowej z daniem sztandarowym hot-dog i kiszka w łąpę, a na dodatek bezsensowny protest przeciwko piłkarzom i własnemu klubowi. jak to zrozumieć. ja jestem za głupi. mam wrażenie, że ktoś tu załatwia własne interesy. przeżyłem już kilka upadków Kolejorza i mam wrażenie, że właśnie mkniemy po raz kolejny w złym kierunku. Czas na opamiętanie bo w myśl zasady z karguli „sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie” będziemy jak widzew czy odra wodziaław. Chcemy tego?!!!

 15. DragonSmok pisze:

  Przez całą rundę nie wpuszczają do nas gości pomimo ukończenia budowy kładki, kolejny argument przez który warto olać te nudne i ciche mecze.

  Ceny są takie same na najtańsze miejsca, proste na drogich miejscach były prawie puste, więc ceny nie uległy zmianie, mnie na meczach nie będzie. ZA DROGO!

 16. hiszpan pisze:

  mam ten wasz protest gdzieś!!!

 17. DragonSmok pisze:

  Masz prawo mieć gdzieś ale to nic nie zmienia. Cały rok wszyscy płakali nad grą Lecha, że jak jest Bakero i wysokie ceny to nigdy na mecz nie pójdą, a tu nagle się odezwali „wierni” krzykacze.

 18. Legia pisze:

  MY SIE NIE DALISMY I WYGRALISMY WOJNE juz widze ze sporo osob tu sie wylamuje i nie dziwie sie bo sam nie wytrzymywalem tyle czasu tego ze gralismy bez dopingu ale jednak w slusznej sprawie POWODZENIA.

 19. DragonSmok pisze:

  Spokojnie, ci krzykacze istnieją tylko zza monitora. W sprawie rac też płakali a na meczu nie byli albo w trakcie opraw z podziwem nagrywali komórką :)

 20. Roman2 pisze:

  Wydarzenie na facebooku: Nie kupię karnetu na Lecha – kibicowski bojkot.
  Zaprotestuj przeciw cenom biletów na Kolejorza!

 21. jamez pisze:

  Cytat z forum:
  „Napisano 03.08.2011 – 13:54

  W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie przedstawicieli Grup Kibicowskich z Zarządem Klubu.
  Otrzymaliśmy deklarację wprowadzenia na wiosnę osobnej kategorii biletów dla młodzieży powyżej 13 roku życia.
  Wszystkie sporne kwestie kibicowskie zostały wyjaśnione. „

 22. darkoski pisze:

  @Versoo napisałem „nie ma pomysłu na oprawy bez rac” a nie „nie ma pomysłu na oprawy”
  Twoja manipulacja przypomina działania Gebelsa

 23. tadeo pisze:

  Panie Kmita idż Pan protestować ze swoją WL. gdzie kolwiek byle nie na stadiony.Po co drużynie tacy kibice którzy odwracają się od niej plecami.Śmialiśmy się z protestów Legii a teraz robimy dokładnie to samo.Chociaż problem jest ogólnokrajowy nie rozumiem Waszego protestu.Dlaczego akurat kibice Lecha mają ponośic konsekwencje takichdecyzji Rządu Tuska, gdy inni kibice w Kraju bawią się w najlepsze podczas meczów i kibicują swoim drużynom.Przestańmy mieszać politykę ze sportem, idę na mecz po to aby dopingować swoją drużynę bo do tego służą stadiony a nie żeby na meczu obawiać się o własne zdrowie i mojej rodziny.

 24. kraw pisze:

  tedeo zanim wyrazisz swoje zdanie, zaczerpnij wpierw wiedzy

 25. kraw pisze:

  Wszyscy z ubytkami rozumu, nie jesteście stroną w oświadczeniu. Nie do Was słowa w nim zawarte. Chcecie dopingować – nikt wam nie zabroni, zorganizujcie to we własnym zakresie. Ludzie, do których było to wystosowane, nie mogą tego już robić w taki sposób jaki kochają i tak jak robili to przez kilkanaście lat.
  Bawcie się przy tej okazji wybornie.

 26. kielbasa slaska z grila pisze:

  jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo ze chodzi o ;KIELBASKI; pewnie protestu by nie bylo gdyby one tez byly…

 27. Kibic z metryką pisze:

  Początkowo traktowałem Wasze protesty za uzasadnione. Teraz jednak zmieniłem zdanie. Jesteście badą żałosnych dzieciaków. Bakero już Wam przestał przeszkadzać więc znaleźliście sobie nowego przeciwnika. Chcecie walczyć o swoje i być zauważonym to pikietujcie: pod Urzędem Wojewódzkim, Urzedem Miasta czy Komendą Policji. Wtedy Was pokażą w mediach i może osiągnięcie cokolwiek. Ale brak dopingu dla ukochanego klubu i brzydzenie się własnych barw. To już przesada. Komu robicie krzywdę? Jeżeli kochacie ten klub to nie pozwolicie na to żeby zostawić piłkarzy samym sobie, tymbardziej, że Wasi koledzy z innych zespołów mają Wasz protest po prostu w du… Mam nadzieję, że w końcu przejrzycie na oczy i skończycie z tą dziecinadą. W przeciwnym razie mam Wam tylko jedno do powiedzenia: „Lech to MY a nie Wy!”. Ja nie zamierzam kryć się komu kibicuję i na nastepny mecz założę moją niebieską koszulkę. A Wy róbcie co chcecie. pozdrawiam

 28. hiszpan pisze:

  DragonSmok jacy krzykacze?Na mecze chodziłem zawsze czy bilety były drogie czy nie,czy miałem kase czy też nie,zawsze możnabylo wejśc pod kołowrotkiem czy jest Bakero czy będzie inny trener też będe chodził,a kto ten wasz śmieszny protest zauważy?Oj pewnie Tusk będzie bardzo zmartwionybrakiem dopingu na Kolejorzu,policja też będzie płakać:).Protestujcie pod rządem,a nie na bułgarskiej!

 29. fanka pisze:

  Uważam, że protest, który nadal będzie prowadzony, jest w pewnym sensie w słusznej sprawie, nie rozumiem jednak sensu prowadzenia go dalej, ale mniejsza o to. Dlaczego kibic, który jest nie zrzeszony w żadnej zorganizowanej grupie kibicowskiej, ale chciałby dołączyć do grupy kibicującej na jakiś mecz wyjazdowy i też pojechałby na czarno, zachowywałby się zgodnie z przyjętymi regułami nie ma prawa (a przynajmniej możliwości) pojechać? Ja na przykład myślałam o meczu wyjazdowym, chciałabym się znaleźć w gronie kibiców w sektorze gości, ale widzę, że chyba nie mam szans…