Treningi i kwal. RBXF 2011 + FOTO

Kibice Lecha z niecierpliwościa nasłuchiwali wieści z Lubina, a tymczasem na Stadionie Miejskim odbył się trening i sesja kwalifikacyjna do sobotnich zawodów we Freestyle Motocross (FMX). Po ponad trzech latach czołówka światowa ponownie zawitała więc do Polski.

Poprzednie zawody tego typu odbyły się w Warszawie na Stadionie X-lecia i zostały okrzyknięte najlepszą sesją w tego typu zawodach. Wówczas do Polski przybyli wszyscy zawodnicy z czołówki światowej łącznie z Travisem Pastraną. W tym roku w oczekiwaniu na wjazd zawodników, został wybudowany tor według projektu największego na świecie specjalisty od tego typu budowli Dane’a Herrona, natomiast pierwsze prace rozpoczęły się dwa tygodnie przed zawodami.

Na placu pozbawionym murawy, przy użyciu 12 tysięcy ton specjalnej mieszanki gliny i piasku zbudowano tor FMX. Są to pierwsze zawody tego typu organizowane na obiekcie typowo piłkarskim, więc widzowie będą mieli dziś wyjątkową okazję, by z naprawdę niedużej odległości podziwiać triki jeźdżców wykonywane na wysokości około 11 m (poziom czwartego piętra)

Tor który powstał na Bułgarskiej, pozwoli na wykonywanie najdłuższych skoków w historii zawodów na odległość 36 metrów! Na naszym stadionie oprócz nieprawdopodobnej ilości ziemi, położono też 5 km kabli i zamontowano dodatkowe oświetlenie o mocy 4 MW. Przedwczoraj tor został oficjalnie przetestowany przez Czecha, Petra Pilata, który w trakcie przygotowań do zawodów postanowił pokazać swoje umiejętności, skacząc nad lekkoatletyczną przeszkodą. Poprzeczka ustawiona na wysokości 6,15 metra nawet nie zadrżała, gdy zawodnik osiągał dużo większe wartości od oficjalnego rekordu świata w skoku o tyczce.

Tymczasem w piątek odbyła się sesja kwalifikacyjna do zawodów z cyklu Red Bul X-Fighters w Poznaniu, którą wygrał reprezentant Stanów Zjednoczonych, Nate Adams. Drugie miejsce zajął za to jego największy rywal w klasyfikacji generalnej Hiszpan, Dany Torres. Dodajmy również, że w piątek zamiast dwóch serii treningowych odbyła się tylko jedna. Przedpołudniowa została odwołana ze względu na prognozowane opady deszczu.

Treningi i kwalifikacje uczestników Red Bull X-Fighters 2011 w Poznaniu (44 zdjęcia):

Źródło: inf. własna
Autor: Krzysztof Krause
Autor zdjęć: Krzysztof Krause
Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii zabronione

5 komentarzy

 1. sedd pisze:

  niezłe kozaki xD ssacun dla nich

 2. alejandro pisze:

  mały troche ten tor? nie wiem po co pod III zabrali polowe miejsca

 3. LECH pisze:

  Bedzie gdzieś w TV transmisja z tego wydarzenia xDD? TVN ? TVN Turbo może?

 4. zenn pisze:

  Na orange sport, w multikinie, na Red Bull TV i chyba te na TVNie ale calej imprezy chyba nie pokazuja

 5. Rahu pisze:

  Tor sprawia wrazenie waskiego i krotkiego. Zeby tylko nic nikomu sie nie stalo