Oceny za mecz z Zagłębiem

W piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin zremisowanym przez graczy Lech Poznań 1:1 (1:1) wystąpiło łącznie czternastu zawodników. Mimo to, tylko Bośniak, Semir Stilić zagrał bardzo dobrze tak jak tydzień temu podczas pojedynku z ŁKS-em Łódź w Bełchatowie.

6 – świetnie

Krzysztof Kotorowski – Dobry mecz Kotorowskiego. W piątek m.in. świetnie zatrzymał w sytuacji sam na sam Sernasa, a w drugiej połowie kapitalnie w ekwilibrystyczny sposób wybronił główkę Wilczka. Przy mocnym uderzeniu z dystansu Pawłowskiego nie miał jednak szans. Gdyby nie ten gol, ocena Kotorowskiego byłaby wyższa.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Dobrze w defensywie i dość dobrze w ofensywie. Znów pewny punkt drużyny.
Ocena: 4

Hubert Wołąkiewicz – Zagrał bardzo skoncentrowanie. Przy golu nie zawinił. Dobry występ.
Ocena: 4

Manuel Arboleda – Kłócił się z sędzią i dostał kartkę. Manu miał akurat rację, Sernas sam przez swoje słabe warunki się przewrócił, a w dodatku często prowokował Kolumbijczyka.
Ocena: 4

Luis Henriquez – Dobrze w defensywie i jeszcze lepiej w ofensywie, bo przecież zdobył bardzo ładnego gola.
Ocena: 5

Mateusz Możdżeń – Nie był to ten Możdżeń, co w zeszłym tygodniu. Tracił piłki, a w dodatku zmarnował dobrą okazję w pierwszej połowie. Na dodatek rzucał się u niego brak dynamiki.
Ocena: 3

Dimitrije Injać – Najlepszy ze środkowych pomocników w piątkowym meczu. Robił to co do niego należało, czyli rozbijał ataki Zagłębia w środku boiska.
Ocena: 4

Rafał Murawski – Za dużo, zdecydowanie za dużo strat i błędów. Nienajlepsze także strzały z dystansu. Zdecydowanie stać go na więcej.
Ocena: 3

Semir Stilić – Co tu dużo mówić. Asysta przy golu Henriqueza i niedoszła przy fatalnym pudle Wilka. Bośniak znów pokazał, że jest kluczowym graczem Kolejorza i najbardziej kreatywnym pomocnikiem ligi.
Ocena: 5

Jakub Wilk – Niby się starał, ale nic z tego nie wychodziło. Złe dośrodkowania i jeszcze fatalne pudło. Wydaje się, że niedługo straci miejsce w wyjściowym składzie.
Ocena: 2

Artjoms Rudnevs – Zmarnował dobrą okazję w pierwszej połowie, a potem niecelnie strzelał głową. Nie miał zbyt wielu sytuacji, ale też otrzymywał za mało piłek. Zbyt często czekał chyba na podania.
Ocena: 3

Zmiennicy:

Sergei Krivets – Pojawił się na placu gry w 61. minucie. Nieźle wykonywał rzuty rożne. W zamian nie błyszczał za to na boisku. Zdecydowanie stać go na więcej.
Ocena: 3

Aleksandar Tonev – Wszedł na lewą pomoc w 69. minucie meczu i to by było na tyle. Bułgar to prawonożny zawodnik i chyba powinien grać jednak na przeciwnej stronie.
Ocena: 2

Ivan Djurdjević – Powinien bardziej zaopiekować się Pawłowskim, który wbił nam gola. Serb m.in. właśnie po to pojawił na boisku, żeby wspomóc obronę, a dwie minuty po jego wejściu Kolejorz stracił gola.