Marcin Kamiński gotowy do gry

Najbliższe dni, a właściwie tygodnie mogą być przełomowe w karierze młodego, 19-letniego obrońcy poznańskiego Lecha, Marcina Kamińskiego. Wychowanek Aluminium Konin już niebawem może pojawiać się częściej w pierwszej drużynie Kolejorza niż w zeszłym sezonie.

Kontuzja Manuela Arboledy sprawiła, że trenerzy “niebiesko-białej” ekipy koniecznie muszą szukać następcy Kolumbijczyka. Kandydatów jest dwóch, a mowa tutaj o lewonożnych graczach, czyli o doświadczonym Ivanie Djurdjeviciu i wspomnianym wcześniej Marcinie Kamińskim. W trwającym obecnie sezonie szkoleniowcy Lecha Poznań częściej niż kiedyś mają korzystać z młodzieży, tak więc Marcin Kamiński poważnie może włączyć się do walki o regularne występy w Ekstraklasie.

Tymczasem trener Kolejorza, Jose Maria Bakero Escudero nie ukrywa, że “Kamlot” jest gotowy, by w poniedziałek wystąpić w starciu z GKS-em Bełchatów. – “Marcin Kamiński jest z nami już od dłuższego czasu, co jest jednoznaczne z tym, że jest gotowy do gry.” – przyznał Hiszpan wierzący również w innych swoich zawodników, których ma do dyspozycji. – “Wszyscy zawodnicy łącznie z Marcinem Kamińskim są gotowi do gry w poniedziałkowym meczu. Jeżeli nie byliby przygotowani, to nie znaleźliby się w pierwszej drużynie.” – podkreślił Bakero.

Dodajmy również, że Marcin Kamiński ma już na swoim koncie kilka spotkań w Ekstraklasie. W sezonie 2009/2010 młodzieżowy reprezentant naszego kraju zadebiutował w pojedynku z Ruchem we Wronkach, ale wtedy zagrał tylko przez kilkadziesiąt sekund. Po tygodniu jednak Marcin Kamiński biegał na murawie już przez ponad godzinę, a w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej rozgrywek 09/10 grał od pierwszej do ostatniej minuty. Wtedy Kolejorz miał problemy z kontuzjami, gdyż na uraz narzekał m.in. Seweryn Gancarczyk.

Wówczas zatem kapitan reprezentacji Polski do lat 19 grał na lewej obronie i w spotkaniach z Piastem Gliwice (1:1) oraz z Koroną Kielce (2:0) pokazał się z całkiem niezłej strony. Wiosną natomiast, Kamiński nie pojawił się w pierwszej drużynie ani razu, a w zeszłym sezonie z różnych przyczyn grał niewiele. Pochodzący z Konina piłkarz zaliczył tylko krótkie epizody w starciu z Juventusem w LE, Jagą w SP oraz z Polonią i Podbeskidziem w PP. Popularny “Kamyk” dłużej grał jedynie w pojedynku z GKS-em Tychy, gdy spędził na placu gry pełne 90 minut.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

12 komentarzy

 1. mól pisze:

  KAMYK-liczę, że zagrasz POWODZENIA!!!

 2. emce pisze:

  Ja też życzę powodzenia.Szansa …jak nie teraz to kiedy….

 3. wielkikks pisze:

  Jedziesz Kamyk, na maksa. TWOJA ŻYCIOWA SZANSA ! TYLKO ZWYCIĘSTWO !

 4. elloman pisze:

  mam nadzieje że wykorzysta swoją szanse i odstawi manu od składu

 5. pyra fan kks z breslau pisze:

  dawaj do boju

 6. 07 pisze:

  Skoro jest gotowy to dajcie mu szanse. Niech Bakero przestanie pie….ic!

 7. R. pisze:

  Co Ci znowu przeszkadza Bakero?

 8. mario pisze:

  Marcin to jest Twoja życiowa szansa ,wykorzystaj ją,powodzenia:))))

 9. Versoo pisze:

  znajac zycie… wybiegnie djurdjevic

 10. KibicLecha pisze:

  jeden blad koles i ladujesz na lawie

 11. omega pisze:

  Dajcie spokój z tymi błędami.Trzeba wyjśći grać najlepiiej jak się potrafi i nie myśleć co będzie jeśli coś zepsuje.Marcin – pomyślności i szczęścia

 12. luis - inne ip pisze:

  będzie gral IVAN.tak to wyglądało w sobotę na treningu