Bakero: „Idziemy w dobrym kierunku”

Mimo czterech punktów wywalczonych w dwóch pierwszych kolejkach przez drużynę Lecha Poznań trudno jest dokładnie określić obecną formę piłkarzy Kolejorza. Co nieco rozjaśni wszystkim poniedziałkowy mecz, który jest dla nas niezwykle ważnym spotkaniem.

W razie wygranej „niebiesko-biali” wciąż zajmowaliby pozycję lidera, a w przyszły piątek mogliby się jeszcze bardziej umocnić na prowadzeniu, gdyż 19 sierpnia poznaniacy zmierzą się we Wronkach z chorzowskim Ruchem. – „Na chwilę obecną wszystko idzie dobrze i nie ma żadnych powodów, aby dokonywać jakiś zmian. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i dalej trzeba tak iść.” – mówi trener lechitów, Jose Maria Bakero Escudero, który w tym sezonie nie stosuje rotacji i w dalszym ciągu nie zamierza z niej korzystać.

Tymczasem rzadsze korzystanie przez Hiszpana z zawodników rezerwowych wcale nie oznacza, że szkoleniowiec Lecha Poznań przywiązuje mniejszą wagę do piłkarzy, którzy grają mniej albo nie występują w ogóle. – „Podczas meczów sto procent z siebie muszą dać zawodnicy, którzy rozpoczynają mecz, ale również ci, którzy wchodzą ze zmian. Meczu nie wygra przecież 11 zawodników tylko 14.” – stanowczo podkreśla trener Kolejorza, Jose Maria Bakero Escudero bardzo liczący na zmienników.

48-letni Hiszpan jednocześnie zaznacza, że dba i będzie dbał oto, aby każdy rezerwowy regularnie grał z klubową młodzieżową w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. – „Nigdy nie wiem, co się wydarzy w drugiej, trzeciej czy w czwartej minucie. Ważne jest to, że ci piłkarze, którzy nie grają w pierwszej fazie sezonu występowali w tym czasie w Młodej Ekstraklasie, bo przez to zyskują rytm meczowy.” – powiedział Jose Bakero.

Były piłkarz m.in. słynnej FC Barcelony pamięta również o tym, jak bardzo istotne jest fizyczne przygotowanie rezerwowego gracza, który znajduje się w pierwszej drużynie po to, żeby w razie konieczności od razu wskoczyć do składu. – „Ważne jest to, by wszyscy rezerwowi zawodnicy wyglądali coraz lepiej fizycznie. Pamiętajmy przecież, że w pierwszym zespole może występować tylko 11 graczy.” – zaznaczył na koniec szkoleniowiec Kolejorza.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

16 komentarzy

 1. Janek Tomaszewski pisze:

  Czy jest możliwość podania ilości sprzedaży karnetów w pierwszym tygodniu?

 2. Santi pisze:

  również podpisuję się pod prośbą Janka :)

 3. Fan lecha pisze:

  Tylko po co nam taka informacja skoro doping zaczyna się od 70min? Mecze na stadionie Lecha zaczynają przypominać mecze wyjazdowe. Można wręcz powiedzieć że Lech Poznań to klub bez dopingu, bez kibiców którzy są z Lechem na dobre i złe. Powiadają że kibice są 12-tym zawodnikiem. My go nie mamy!!!!

  Miejmy nadzieję że to się zmieni. Że niektórzy zastanowią się czy niektóre formy protestu nie szkodzą tylko i wyłącznie drużynie LP. Bo osoby do których jest kierowany rzekomy protest miały mają i będą mieć w du… czy na Lechu jest doping czy go nie ma. Tym bardziej że inne kluby potrafią wspierać swoje drużyny.

 4. Mav pisze:

  nie ma prądu od czwartku do wtorku wiec karnety byly sprzedawane tylko chyba dwa czy trzy dni co mialo wplyw na ich liczbe takze na razie nie ma co mowic o ilosci a stawiam ze ogolnie sprzedadzą mniej niz 10 tysiecy (ok 7 tys)

 5. wyr pisze:

  strona zeszla na psy

  Edycja, godz. 13:29 – Nooo wiadomo, nie ma kopiuj + wklej i brak filmiku z youtube z transferem jakiegoś kretyna, to zeszła.

 6. Emiliano1991 pisze:

  fan Lecha – na h*j ci doping! pilkarze maja zapie*dalac bez dopingu, bo to ich praca

 7. mario pisze:

  Ale Ciebie jebie co ma jedno do drugiego?Kurna nie czuje sie klimatu na stadionie,a szczerze mówiąc i tak nic nie osiągniemy tym protestem bo generalnie wszyscy to w dupie mają,będzie tak samo jak na Legi,tyle lat bez dopingu? to może wogóle przestać chodzić? bo komu to potrzebne bez żadnej atmosfery oglądać mecz? podejrzewam że Wl coś straciła i na siłe próbuje to odzyskać.Jak na 4 trybunie zorganizujemy doping to kocioł już nie będzie potrzebny i dobrze pozdrawiam normalnych:))

 8. DŻEJO1 pisze:

  Czemu Ubi nie grał w ME?

 9. Fan lecha pisze:

  @emiliano1991 – doping jest nieodłączną częścią meczu.Tą szczyptą soli która daje posiłkom smak. Rzeczywiście piłkarze powinni grać i bez dopingu. Ale po co w takim razie kupować karnety? Ja zawsze wybierałem mecze na stadionie ponieważ jest tam atmosfera, więź między kibicami DOPINGUJĄCYMI swoją drużynę. a bez dopingu? to chyba lepiej mecz obejrzeć przed telewizorem.

 10. Pavvelinho pisze:

  Sądzę że ten cały protest będzie przypominać ten który był na Legii (trwał chyba trzy lata). Czyli z marnym skutkiem.

 11. Pavvelinho pisze:

  Sądzę że ten cały protest będzie przypominać ten który był na Legii (trwał chyba trzy lata). Czyli będzie z marnym skutkiem.

 12. BRAGA pisze:

  Zgadzam się z powyższymi. Ten protest jest nam potrzebny jak psu rower! Nie z tego fani Kolejorza słynęli. Inne kluby tu przyjeżdżały i gaciami trzęsły już w tunelu przed wyjściem na murawę, a dzięki uprzejmości WL nasz klub pada na ryj. A teraz już schodząc na temat polityki to na kogo będą głosować ludzie z WL? Na PiS? na PSL? na SLD? spójrzmy prawdzie w oczy, Tusk jest jaki jest i też dla mnie to było debilizmem zamykanie stadionów, ale powiedzmy sobie szczerze w polityce są 2 zła które mają szansę rządzić tym krajem PiS i PO i z tych 2 złych trzeba wybrać te mniejsza, ja stawiam na PO bo ani SLD ani PSL ani inny klub poselski nie zbawi naszego kraju!!

 13. tadeo pisze:

  Nie mogę zrozumieć jednego, skoro problem jest ogólnokrajowy to dlaczego tylko my kibice Lecha protestujemy a inni mają ten protest głęboko gdzieś i kibicują swoim drużynom.Proponuję wszystkim kibicom Lecha dopingować naszego Kolejorza ,a nie przejmować się bezsensownym protestem który może zaszkodzić drużynie a nie przynieść jakiekolwiek korzyści.WL.musi to wreszcie zrozumieć .

 14. mario pisze:

  Właśnie kolega ma racje dlaczego my??BRAGA całkowicie się z Tobą zgadzam!!!!Ja czuje że tu o coś innego chodzi co niektórym zabrano kawałek tego tortu do podziału i teraz nas wciągają w swoje gierki,nie dajmy się nabrać,Ja ide na 4 i dre ryja na maxa:))

 15. 07 pisze:

  ” Idziemy w dobrym kierunku” – chcé to zobaczyc na boisku!

 16. Ostatni sprawiedliwy pisze:

  Jest jeszcze Janusz Korwin Mikke!