Oceny za mecz z GKS-em

W poniedziałkowym meczu z GKS-em Bełchatów wygranym przez graczy Lecha Poznań 3:0 (0:0) wystąpiło łącznie czternastu zawodników. Każdy z nich zaprezentował się z dobrej strony, a dwóch piłkarzy pokazało świetną formę i udowodniło, że Kolejorz bez nich nie istnieje.

6 – świetnie

Krzysztof Kotorowski – Nie puścił gola, ale nie miał też zbyt wielu okazji do wykazania się. Bełchatowianie albo nie mogli trafić w bramkę, albo też zatrzymywali ich obrońcy Lecha. Niemniej jednak liczy się czyste konto w wysoko wygranym spotkaniu.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Często udzielał się w ofensywie i popisywał się dobrymi dośrodkowaniami. Grał jednak nieco za wolno, jak na bocznego obrońcę, choć w defensywie spisał się bez zarzutu.
Ocena: 4

Hubert Wołąkiewicz – Bez większych błędów, ale także bez błysku w defensywie. Tymczasem w ofensywie „Żaba” udzielał się jak na stopera wyjątkowo często, oddając w pierwszej połowie nawet groźny strzał z woleja.
Ocena: 4

Ivan Djurdjević – To nie był jego dzień, bo popełnił kilka błędów. Ostatecznie Lech gola nie stracił, więc zasługuje na dobrą ocenę.
Ocena: 4

Luis Henriquez – Dobrze w ofensywie i dobrze w obronie. Nic dodać, nic ująć. Panamczyk, to obecnie pewny punkt w defensywie Kolejorza, który ma pewne miejsce w składzie na każde spotkanie.
Ocena: 4

Mateusz Możdżeń – Trochę piłek w środku potracił, ale starał się też kreować grę. W drugiej połowie z jego mocnym strzałem z dystansu problemy miał Sapela i Lech strzelił wtedy gola.
Ocena: 4

Dimitrije Injać – Idealny w defensywie. Wraca do formy z wiosny 2010 roku. Oby tak dalej.
Ocena: 4

Rafał Murawski – Próbował strzelać, często odbierał piłki i na dodatek je rozgrywał. „Muraś” zaczyna dzielić i rządzić w środku pola, zatem staje się filarem Lecha Poznań. Oby tak dalej!
Ocena: 5

Semir Stilić – W pierwszej połowie był często kryty przez dwóch rywali, więc Bośniakowi grało się ciężko. W drugiej odsłonie natomiast, Stilić miał więcej luzu i pokazał, jak świetnym jest piłkarzem oraz jak bardzo jest potrzebny Lechowi Poznań.
Ocena: 6

Jakub Wilk – W końcu lepszy mecz Wilka. Wychowanek Kolejorza zagrał na równym poziomie w obu połowach i to cieszy.
Ocena: 4

Artjoms Rudnevs – Nie będziemy nic pisać, bo za bardzo nie wiemy co. Wystarczy sama ocena.
Ocena: 6

Zmiennicy:

Aleksandar Tonev – Tonev pojawił się na placu gry w 72 minucie meczu i widać było u niego dużą ochotę do gry, dynamikę i umiejętności techniczne. Bułgar chyba próbuje jednak zbyt dużo samemu grać, a na dodatek ma jeszcze problemy z grą w defensywie. Niemniej jednak w przyszłości może być dużym wzmocnieniem.
Ocena: 4

Marcin Kamiński – Wszedł na plac gry w 85. minucie i znów na środek pomocy. Niczym nie zachwycił, ale tez nie popełnił żądnego błędu.