30 tysięcy fanów posiada kartę kibica

Karta kibica, to teraz jeden z najbardziej pożądanych produktów w Poznaniu, a zwłaszcza przez kibiców Kolejorza, którzy bez niej nie wejdą już na żaden mecz poznańskiego Lecha rozgrywany na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu.

Wiceprezes naszego klubu podkreśla zresztą istotność wydawanych kart. – „Ustawa imprez masowych powoduje, że wydawane przez nas karty kibica muszą funkcjonować. Poza tym, policja przestrzega założeń zapisanych w tej ustawie i w związku z powyższym wydaliśmy do tej pory 30 tysięcy kart kibica.” – oznajmił Arkadiusz Kasprzak, który zaznacza korzyści z posiadania karty. – „Karty mają wiele korzyści, a od dziś będzie można płacić nią w punktach gastronomicznych za kiełbaskę i za colę.” – poinformował wiceprezes Lecha Poznań.

Tymczasem członek zarządu Kolejorza apeluje do kibiców, którzy chcą przyjść dziś na mecz, żeby kartę wyrobić sobie dużo wcześniej niż przed godziną 20:30. – „Prosimy, aby kibice, którzy nie mają jeszcze kart, pojawili się i wyrobili ją dużo wcześniej, bo bez karty nie wejdą na stadion.” – podkreślił Kasprzak zdradzający jednocześnie, co stanie się, gdy kibic za późno po nią przyjdzie. – „Jeżeli np. dziś tuż przed meczem przyjdzie 5 tysięcy kibiców, to wiadomo, że tacy kibice nie wejdą na stadion. Nikt tak dużej ilości fanów w jednym momencie nie jest w stanie obsłużyć.” – oznajmił Arkadiusz Kasprzak.

Wiceprezes Kolejorza tłumaczy jednak, że posiadanie karty kibica nie jest jakimś wymysłem klubu tylko poleceniem od m.in. policji. – „Każdy kibic musi mieć tą kartę, bo gdybyśmy złamali przepisy o ustawie imprez masowych, to my mielibyśmy bardzo duże nieprzyjemności. Na spotkaniu z policją ten temat był niezwykle istotny, a my wzięliśmy na siebie odpowiedzialność.” – powiedział na koniec wiceprezes poznańskiego Lecha, Arkadiusz Kasprzak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

18 komentarzy

 1. LoK pisze:

  Nie zdziwilbym sie, gdyby w takim panstwie, za porozumieniem stron, wladze nakazaly teraz obligatoryjnie wszystkim posiadaczom karnetow wykupic karnety. Nazwiska i adresy znane. Twarze tez… acz czasem niezbyt ciekawe…
  Bo ludziom czasami trzeba pomoc podjac wlasciwa decyzje. Noi i koniec koncow, przy tak wypelnionym regularnie stadionie, wszelka oddolna krytyka takiego posuniecia bylaby… niekonstruktywna ;)

 2. LoK pisze:

  Sorry, posiadaczom kart!

 3. ss pisze:

  Lech powinen wyrobic kart min 100 tyś.

 4. Greg pisze:

  ss, przestań bo się popłaczę ze śmiechu, to nie liczba wyrobionych kart świadczy o sile drużyny, najlepszy przykład – Legia Warszawa 130 ty.s kart kibica a ile sprzedali karnetów do tej pory? popraw mnie jeśli się mylę – 7,5 tys. więc daj sobie z tym spokój

 5. Do LoK pisze:

  Przeproś, że żyjesz

 6. ArekCesar pisze:

  Ciekawi mnie czy to są wyrobione nowe karty kibica, czy wszystkie łącznie z tymi, które wyrabialiśmy w zeszłym roku przy kupnie karnetów. Jeśli łącznie z tamtymi to nędza, że hej.
  Ja moją kartą płacę już od dawna w sklepach i ciekawi mnie czy mi za to nabijają jakieś punkty, czy to tylko mrzonki i czcze gadanie. Mialy być punkty nabijane już dawno, więc ciekawy jestem bardzo.

 7. Głos z Poznania pisze:

  To jest całość kart, ja mam 22 tys jakiś tam nr :)

 8. Nowy pisze:

  ja mam 28 jakis nr ,

 9. kbic pisze:

  to jest kpina i porażka działaczy, jeśli wyrobili tylko 30tys kart, to mniej niż pojemność stadionu! a przecież wiadomo że nie każdy kto ma karte będzie na każdym spotkaniu Lecha, no cóż amatorzy z Wronek potrafią tylko mówić jaka bieda, a marketingowo Lech leży i kwiczy

 10. nick pisze:

  pytanie do redakcji, ile mniej wiecej czasu przed meczem zbiera sie kociol ?

 11. Pyra pisze:

  kbic co ma zarzad do kart, bo nie rozumiem?? czy to ich wina, ze nie chcialo Ci sie isc ruszyc dupy i wyrobic?? pewne wymogi, jak np: zdjecie sa obowiazkowe wszedzie, a wiekszosci sie tego nie chce robic. jedyne ulatwienie jakie mogli zrobic to odbior we wszystkich punktach partnerskich, lub wysylanie poczta.

 12. Anfil pisze:

  A ja mam 40117

 13. kbic pisze:

  a gdzie ja napisałem że nie mam wyrobionej karty?

 14. Pyra pisze:

  nigdzie, szczerze to nie interesuje mnie to czy ja masz. odpowiedz mi na prosto postawione pytanie… jaka jest wina zarzadu w tym, ze ludziom sie nie chce wyrabiac kart? te karty mozna bylo juz wyrobic od dawna i poprostu przez zwykle lenistwo ludzie tego nie zrobili. czesc tez sie kierowala brakiem transferow, pucharow i pozostawieniem Bakero na stanowisku.

 15. ArekCesar pisze:

  Myślę, że wielu myślało, że protest się skończy i będzie doping. Brak kibicowania przez kocioł znacznie zniechęcił do wybierania się na mecze.

 16. ole pisze:

  Jadąc np. na Barce w dniu meczu kupisz bez problemu bilet, nie posiadając karty (o ile oczywiście są bilety). Tym samym twierdzę, że karty kibica są strzałem w kolano dla każdego klubu. No ale my musimy na siłe być bardziej „zachodni” niż „zachód”, nasi politycy są zwyczajnie zakompleksionymi polaczkami!!! hej Lech

 17. gawlik pisze:

  dziwne, tydzien temu panienka z kontenera powiedziala mi ze wydali juz 38 tys….

 18. sid pisze:

  co za debilę, ludzie mają karty, a nie kupią biletów, kto stracie , klub!!!