Lech – Wisła 0:1 + 50 zdjęć

W szlagierowym meczu 6. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 0:1 (0:1). Kolejorz mógł tym spotkaniem sprawić, że frekwencja na każdym meczu byłaby taka jak dziś, ale przez drugą porażkę z rzędu nie utrzymał nawet pozycji lidera.

50 zdjęć z piątkowego meczu:

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Wisła Kraków 0:1

18:40 – Witamy z Bułgarskiej! na pierwszym w tym sezonie przedmeczowym raporcie! Liczymy dziś na mecz pełen emocji i CHCEMY! zwycięstwa!

18:40 – Korki nie okazały się aż takie straszne, więc zaczynamy naszą relację 20 minut wcześniej niż przewidywaliśmy.

18:41 – OGROMNA !!! kolejka stoi pod stadionem, a kibiców wciąż przybywa…

18:41 – Niestety nie wszyscy posłuchali apeli i teraz będą stać pod stadionem. Dodatkowo połowa z tych kibiców nie wejdzie na stadion na czas.

18:41 – Poza tym, w Poznaniu się nieco wypogodziło. Nie powinno więc dziś padać.

18:42 – Kolejki przed stadionem oznaczają więc, że dziś na pewno będzie nieźle ponad 20 tysięcy kibiców.

18:43 – A tymczasem kibice są na razie tylko w Kotle i wszyscy na czarno. Około 150 osób.

18:43 – Zapalono własnie jupitery.

18:45 – POLICJA! już weszła na stadion. Mają jakaś kartkę i już się patrzą. Mają też pałkę i są w roboczym stroju.

18:46 – Z policją na stadionie atmosfera na Bułgarskiej na pewno nigdy nie będzie już taka jak kiedyś. Widok ten nas denerwuje, a co dopiero kibiców?

18:47 – Doszedł kolejny policjant. To już nawet nie jest Białoruś…

18:48 – Musimy jednak uważać co piszemy, bo jak w Białymstoku, jeszcze ktoś o 4:00 rano będzie się do nas dobijał piłą motorową do drzewa.

18:48 – A mamy przecież vlepki, szalik i nawet rower + pompke – cały arsenał po prostu.

18:50 – Dobra na razie zostawiamy ten temat…

18:50 – Na murawie trwa próba dziewczyn z KG. To lepszy widok niż ten widok policji.

18:51 – no i niestety… chcąc nie chcąc znów wracamy do tematu policji 😀

18:54 – Pierwsi kibice pojawili się na III i IV trybunie. Kocioł też pomału się zapełnia.

18:55 – Jeszcze co do murawy. Wygląda wyśmienicie. Niedługo fotka na blipie. Tylko poczekamy aż KG zejdzie z murawy.

18:55 – Tymczasem skład Lecha podamy według rozgrzewki jakoś o 20:00.

18:57 – Na stadion nie dojechały jeszcze obie ekipy, ale niedługo powinny być.

19:00 – Senna atmosfera na razie i tak pewnie będzie już zawsze… do tematu z godz. 18:45 przynajmniej na razie jednak nie wracamy.

19:05 – W innym meczu tej kolejki, Ruch prowadzi do przerwy z Zagłębiem 1:0.

19:06 – Niebawem na Blipie ukażemy zdjęcie murawy, a w czasie przerwy w meczu ukażemy też fotografie, na których będzie można zobaczyć, jak prezentują się trybuny zapełnione kibicami.

19:07 – Lechici wyszli na murawę, by się z nią zapoznać. Mają nowe czarne dresy.

19:08 – Widzimy chyba też Mielcarskiego…

19:10 – Bruma pojawił się na murawie w białych, bardzo dużych słuchawkach. Mniejsze nie wystarczą? 😛

19:12 – Większość lechitów zeszła już do szatni. Są jeszcze na niej i rozmawiają ze sobą m.in. Ubiparip, Burić i Tonev.

19:13 – Ciekawostka. Rok temu zwycięski mecz z Wisłą 4:1 też sędziował Marcin Borski z Warszawy.

19:14 – Idąc na stadion widzieliśmy niestety czarnego kota, który na szczęście nie przebiegł nam drogi :p

19:19 – Wiślacy wyszli na murawę. Większość z nich bardzo wnikliwie ogląda stadion.

19:20 – Obiecana fotka murawy już na Blipie.

19:21 – Na murawie Canal Plus robi wywiad. Jest wokół też kilku fotoreporterów z Wisły.

19:22 – Coraz chłodniej robi się na stadionie. Temperatura nieco spadła.

19:23 – Maaskant mocno produkuje się na murawie. Rozmawiam z niemal każdym.

19:24 – Spojrzał też w kierunku Kotła i nieco był zaskoczony.

19:28 – Dostaliśmy informacje, że jest szykowana jakaś sektorówka.

19:30 – Oczywiście jej zdjęcia ukażemy jeszcze w trakcie tego meczu.

19:35 – Elementy potrzebne do rozgrzewki są już porozkładane.

19:43 – Stadion bardzo pomału się zapełnia…

19:45 – Na rozgrzewce pojawili się bramkarze Wisły.

19:48 – Dzisiaj będzie bronił Kotorowski.

19:55 – Skład Lecha poniżej. Trochę zaskujący.

19:56 – Wisła jest już na rozgrzewce.

19:59 – Sędziowie również są już na rozgrzewce.

20:00 – Kocioł jest pełny na razie w jakiś 60 procentach.

20:03 – Rezerwowi Lecha poniżej

20:05 – Poniżej też pełne składy Wisły.

20:07 – Mnóstwo kibiców przyłączyło się do protestu. Stadion jest czarny.

20:08 – Steward został własnie zrugany w Kotle.

20:11 – W Kotle zawisł transparent: „Matys 3 maj się”.

20:11 – Airbase – Medusa z głośników! Tak jest to jest to…

20:12 – Kocioł czarny, III trybuna czarna i IV też.

20:13 – Medusa ostro daje 🙂

20:20 – Oba zespoły skończyły rozgrzewkę.

20:20 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG przy utworze: Mojito – Eo Ea.

20:21 – Na stadion wciąż wchodzą kibice. Frekwencje podamy więc około godziny 21:00.

20:22 – Spiker czyta skład Wisły. Ostre gwizdy na trybunach.

20:23 – Prawie pełne są dwa poziomy II trybuny. Na ostatnim piętrze pustki.

20:26 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:27 – W tym sezonie mecze zaczynają się punktualnie i dziś powinno być tak samo.

20:27 – Przypominamy również, że w obecnym raporcie będzie pisać też to, co dzieje się na trybunach. Tym samym w trakcie meczu również zapraszamy do śledzenia tego, który nazywa się przedmeczowy.

20:28 – Ruszyła się IV i III. Śpiewają tylko zwycięstwo.

20:28 – Oba zespoły już na murawie. Lech w pasy, Wisła na czerwono.

20:29 – Na razie doping jest normalnie.

20:31 – Teraz śpiewa IV i III.

20:35 – Na razie trwa dość głośny doping prowadzony przez IV trybunę.

20:36 – Na meczu jest 26 tys. widzów.

20:40 – Jesteśmy z Wami! – ryknął Kocioł.

20:51 – Je*ać PZPN! – zaśpiewała IV

21:03 – Nie ma dopingu. Na trybunie I pojawiła się policja.

21:18 – Kibicom z IV już się doping znudził. Po utracie gola już nic nie śpiewali.

21:25 – Na Blipie pojawiły się już trzy zdjęcia, trzech trybun.

21:27 – Na sektorach dziecięcych co chwilę słychać jakieś wybuchy, ale są to baloniki. Mimo to, policjant stoi i się patrzy. Po co? dzieci będzie aresztował? co za kraj !!!

21:48 – System pokazuje … 18 tys. kibiców.

21:57 – W 70. minucie zaczął się doping.

22:05 – „Zawsze i wszędzie policja je*ana będzie” – krzyczy kocioł.

Już w 1. minucie mogło być 1:0 dla Lecha. Rudnevs zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału. Dwie minuty później ponownie Rudnevs, lecz nad bramką. W 8. minucie dwa razy uderzał Stilić i to z bliskiej odległości. Pareice udało się jednak wyjść z ciężkiej sytuacji. W 11. minucie Rudnevs znów próbował głową, ale jeszcze nie potrafi wstrzelić się w bramkę Wisły. W 14. minucie też głową strzelał Djurdjević i znów Pareiko złapał piłkę.

W 16. minucie pierwszy strzał Wisły. Oczywiście niecelny. Po chwili o mały włos, a Lech by przegrywał. Po rzucie rożnym było bardzo gorąco pod naszą bramką. Wystarczyło, że Lech siadł na chwilę i od razu Wisła to wykorzystała. Najpierw poprzeczka, a później gol w 25. minucie Bitona.

W 32. minucie gry mogło być 0;2. Kolejny błąd obrony Lecha, który kompletnie nic nie gra od paru minut mógł wykorzystać Biton. W 35. minucie meczu próbował Lech. Po rzucie rożnym bardzo bliski zdobycia gola był Wojtkowiak, który w tej sytuacji zamykał akcję. W 38. minucie gry dwustu procentową akcję popsuł Rudnevs. Łotysz z bliska uderzał głową, ale niecelnie. W 41. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Stilić, lecz piłka przeleciała obok bramki. Po chwile kontra gości i Kotorowski ratuje nas przed stratą gola. W 45. minucie gry z dystansu huknął Iliev, jednak też niecelnie. Co za fart! Wybicie z linii bramkowej i słupek! OBUDŹCIE SIĘ !!! Lech od 20. minuty przestał grac i efekt jest taki jaki jest. Straciliśmy pierwszego gola u siebie od 1 kwietnia.

Od początku połowy znów Wisła przeważa, a Kotorowski już dwa razy ratował Kolejorza przed utratą gola! Po kilku minutach, w których niewiele się działo, strzał rozpaczy w 58. minucie gry oddał Ślusarski.

Cały czas atakuje Wisła, która wykorzystuje dziecinne błędy obrony Lecha. Kolejorz totalnie nic nie gra, więc wygląda to wszystko fatalnie. Trzeba jednak przyznać, że po 70. minucie choć na chwilę Kolejorz zamknął Wisłę w połowie.

W ostatnim kwadransie meczu mieliśmy już doping i nieco lepszą grę. Obejrzeliśmy jednak tylko dwa strzały, które na dodatek dobrze wyłapał Pareiko. W 87. minucie gry faulowany był Tonev, ale sędzia nie odgwizdał faulu. Chwilę później kropnął z dystansu Tonev i znów lepszy Pareiko. Niedługo potem wcale nie musiał interweniować, bowiem Murawski minimalnie przestrzelił.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 0:1 (0:1)

Bramka: 25.Biton

Żółte kartki: Stilić, Injać – Kirm, Sobolewski, Pareiko

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 25000

KKS Lech: Kotorowski – Bruma, Wołąkiewicz, Djurdjević (30.Kamiński), Wojtkowiak – Injać, Stilić, Krivets – Wilk (56.Murawski), Rudnevs, Ślusarski (73.Tonev).

Rezerwowi: Burić, Murawski, Drygas, Ubiparip, Tonev, Kamiński, Możdżeń.

TS Wisła: Pareiko – Jovanović, Chavez, Jaliens, Paljić – Sobolewski, Nunez – Kirm (84.Wilk), Melikson, Iliev (75.Garguła) – Genkov (9.Biton).

Rezerwowi: Jovanić, Diaz, Garguła, Biton, Lamey, Wilk, Jirsak.