Powstanie muzeum przy sklepie

W marcu 2012 roku Lech Poznań będzie miał 90 lat, zatem padły jest już pierwsze pomysły, aby powstało muzeum klubowe znajdujące się na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Jak mówi wiceprezes naszego klubu, Arkadiusz Kasprzak, miejsce na nie jest już wybrane.

Tymczasem już od czerwca wiadomo, że operatorem stadionu Miejskiego przez 20 najbliższych lat będzie KKS Lech Poznań i Marcelin Management. Mimo to, oficjalna umowa z miastem wciąż nie weszła w życie, zatem nie mogą rozpocząć się żadne prace nad budową klubowego muzeum. – „Muzeum normalne jest uwarunkowane z podpisaniem umowy z miastem. Wówczas gdy Lech oficjalnie zostanie operatorem stadionu, wtedy powstanie muzeum stacjonarne.” – oznajmił wiceprezes Kolejorza, Arkadiusz Kasprzak.

Członek zarządu Lecha Poznań zdradził także, gdzie będzie mieściło się muzeum Kolejorza, na które zresztą już od dłuższego czasu czeka wielu Wielkopolan zainteresowanych sportem. – „Takie muzeum powinno znaleźć się w okolicach sklepu na III trybunie. Miejsce jest już wybrane, ale na chwilę obecną nie możemy jeszcze działać, bo nie mamy dokumentów uwierzytelniających, że to my jesteśmy operatorem.” – podkreślił Kasprzak.

Natomiast mimo planów zarządu Lecha Poznań w kwestii budowy muzeum, nie należy spodziewać się, że zostanie ono zbudowane jeszcze przed 90 rocznicą klubu. Na razie bowiem władze Kolejorza planują otworzyć tylko wirtualne muzeum, które będą mogli tworzyć kibice. Dodajmy również, że muzeum będzie opierało się przede wszystkim na piłkarskich pamiątkach, ale nie zabraknie w nim także historii innych dyscyplin.

Zapewne mało kto z kibiców pamięta, ale kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu poznański Lech miał niezwykle mocno rozbudowany system sekcji. Znajdowała się przecież sekcja: koszykówki, siatkówki, hokeja na trawie, podnoszenia ciężarów, piłki ręcznej, zapasów, pływania, brydża, szachów, kręgli, boksu, gimnastyki, kajakarstwa, kolarstwa, lekkoatletyki, strzelectwa, szermierki, tenisa stołowego oraz łucznictwa.

> Lech tylko piłkarski. Kiedyś było inaczej – artykuł z 27 czerwca

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

10 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  to zima zadnych transferow tez nie bedzie, bo wszystko pojdzie na budowe muzeum i na inne rzeczy upamiejatniace 90-lecie

 2. cez pisze:

  co oni chca wystawic w tym muzeum?? za duzo pucharow nie maja…

 3. Franky pisze:

  Do dupy z czyms takimim. Ciekawi mnie skad zarzad wezmie te wszystkie medalne i puchary za mistrzostwa w koszu, szachach i hokeju. Tego juz pewnie nie ma, albo dawno zostalo przepite lub sprzedane na bema

 4. Janek Tomaszewski pisze:

  Sądzą, że jakiś kibic w chwili niepoczytalności odda im wszystkie pamiątki, które posiada.Oczywiście za darmo dla dobra klubu!

 5. arek pisze:

  Dobry pomysl, tylko kto to sfinansuje, zarzad pewnie bedzie chcial by czesc kosztow ponioslo miasto.

 6. 07 pisze:

  Kiedy swiétowalismy 80 – lecie klubu nie powiedzial bym, ze moze byc gorzej. Wtedy klub nie mial kasy i dobrego zespolu, a teraz nie ma kibiców. Prawdziwych kibiców.

 7. radziu pisze:

  bez jaj, jak zarzad Lecha to zarzad Lecha powinien budowac te muzeum za swoja kase ale tak by nie cierpial na tym zespol, ktory musi byc wzmocniony

 8. KibicLecha pisze:

  07 – kibice sa, ale nie chodza, nie dopinguja bo za wszystko idzie od psow dostac mandat i zakaz stadionowy

 9. kks janek pisze:

  kibicLecha akurat dostana mandat yhm…

  2 Przykłady
  15 Zagłębie Lubin(3pkt.)- niezłe transfery m.in. Sernas
  1. Korona Kielce(12pkt.)-musiala pozbywać się swoich najlepszych graczy m.in. Niedzielan

  W tabeli dzieli ich przepaść, druzyna musi miec zgranie i byc zmotywowana, gdyby Lech był zmotywowany + umiejętności to po tej kolejce mielibyśmy min. 15 pkt.!
  Po co nam transfery niech ci co sa wezma sie do roboty 200% motywacja i zapier.alac, w sezonie mistrzowskim jak przegrał Lech w PP to zrozumieli że samymi umiejetnosciami sie niewygra, wzieli sie wgarsc , mobiloizycja zaangazowanie i nieprzegrali do końca sezonu!

  TO JEST RECEPTA NA MP!!!

 10. Lechita pisze:

  janek – chyba temata pomyliles