Trzy wygrane z rzędu we Wrocławiu

W piątek, o 20:30 poznański Lecha zagra na wyjeździe z wrocławskim Śląskiem. Trzy ostatnie mecze Kolejorza na obiekcie przy ul. Oporowskiej kończyły się zwycięstwami “niebiesko-białej” ekipy, choć gracze Kolejorza zawsze musieli się natrudzić, aby zdobyć tam trzy punkty.

Pierwszy pojedynek Lecha Poznań ze Śląskiem odbył się w 1958 roku i został rozegrany właśnie we Wrocławiu. Wówczas „niebiesko-biali” wygrali 2:0, a jeszcze wyżej triumfowali w kolejnych dwóch konfrontacjach, bo odpowiednio 6:1 i 4:0.

W późniejszych kilkudziesięciu latach ekipa z Dolnego Śląska również leżała drużynie z Wielkopolski, gdyż ta nie raz wygrywała bardzo wysoko. Poznaniacy najwyższe zwycięstwo w starciu ze Śląskiem odnieśli w 1984 roku. Wtedy lechici rozbili graczy z Wrocławia aż 6:0, co znacznie przełożyło się zresztą na domową statystykę meczów Lecha ze Śląskiem.

Tym razem jednak Kolejorz zagra na wyjeździe, ale bilans lechitów we Wrocławiu też jest całkiem niezły. Lech rozegrał we Wrocławiu łącznie 25 spotkań, w których triumfował dwanaście razy. Trzy mecze kończyły się natomiast remisami, a dziesięciokrotnie wygrywali wrocławianie. Bilans bramkowy także jest zresztą korzystny dla poznaniaków i na chwilę obecną wynosi 30:24.

Dodajmy również, że Lech Poznań nie przegrał w ligowym meczu ze Śląskiem we Wrocławiu od 14 lat. Tymczasem Kolejorz w trzech ostatnich sezonach triumfował na Oporowskiej odpowiednio 2:0, 3:0 i 2:1. Ogółem w piątek oba zespoły zagrają ze sobą 65 oficjalny mecz w historii, ale za to 51 w Ekstraklasie.

Skrót ostatniego meczu Lecha we Wrocławiu (YouTube):

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Fot: KKSLECH.com

9 komentarzy

 1. xyz pisze:

  Wisła, tez nam leżała, ale jak Lenczyk nie postawi autobusu i chłopaki powalczą to musi być dobrze

 2. Emiliano1991 pisze:

  W zeszlym roku mecz byl bardzo dziwny. Karnego nie bylo, strzal peszki nie do powtorzenia, a rudnevs byl na spalonym … powinno byc 0:0

 3. only kks pisze:

  Jednak bramka Peszki była prawidłowa, więc nie rozumiem dlaczego 0-0?

 4. only kks pisze:

  Emiliano – przeanalizuj stop klatkę. Idąc z duchem gry, jak to się teraz nazywa, Rudi był na równi z obrońcą próbującym zablokować dośrodkowanie a co za tym idzie spalonego również nie było.

 5. Emiliano1991 pisze:

  Gol Peszki byl fuksiarski i raczej nie do powtorzenia, a przy golu rudiego komentantorek mowi ze spalony

 6. 07;) pisze:

  Lech wskoczyl na wlasciwe tory. A skoro tam jest to w lidze nie ma przeciwnika. Mecz w Glogowie pokazal Bakero kto jest w dobrej dyspozycji z zawodników dotychczas rezerwowych. Byl to bardzo pozyteczny mecz przed ligowym ze Sláskiem. Licze na powtórké z ubieglego roku 1-2, ale remis tym razem nie bedzie zlym wynikiem.

 7. darkoski pisze:

  Kolejorz tylko zwycięstwo

 8. pyra fan kks z breslau pisze:

  KIEPSCY TO KIEPSCY to tylko fuksiarze

 9. darkoski pisze:

  no i stało się po 14 latach i trzech wygranych z rzędu. Panie Dawidziuk mamy braki kadrowe,
  Panie Kadziński trzeba częściej trzeźwo patrzeć na to co się w klubie dzieje.