Kikut i Arboleda wrócą za miesiąc

Piątkowy mecz Lecha Poznań we Wrocławiu pokazał, że z grą obroną Kolejorza nie jest najlepiej, a w dodatku trener “niebiesko-białych”, Jose Maria Bakero Escudero w formacji defensywnej dość ma stosunkowo małe pole manewru i często musi w obronie dokonywać rotacji.

Już od ponad miesiąca wyłączony z gry jest 32-letni Kolumbijczyk, Manuel Arboleda, natomiast 28-letniego Marcina Kikuta ostatni raz widzieliśmy na boisku w kwietniu. Obaj piłkarze co prawda wznowili już treningi po kontuzjach, ale nawet dobrze przebiegająca rehabilitacja u tej dwójki nie sprawiła, aby któryś z tych obrońców mógł szybciej powrócić do składu Lecha Poznań.

Szkoleniowiec Kolejorza, Jose Maria Bakero Escudero cieszy się jednak, że u “Kikiego” oraz u “Manu” wszystko idzie w dobrym kierunku. – “Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale na chwilę obecną nie wygląda na to, abyśmy mogli liczyć na nich w najbliższym czasie.” – powiedział trener Lecha Poznań, który pod nieobecność Kikuta oraz Arboledy, zaczął częściej korzystać z usług Marcina Kamińskiego, a Grzegorza Wojtkowiaka wystawiać na środku.

Tymczasem dokładny powrót do gry Manuela Arboledy oraz Marcina Kikuta nie jest obecnie znany. Obaj piłkarze co prawda trenują, ale na razie nie są w stanie grać, choć Bakero liczy na tą dwójkę za trzy, cztery tygodnie. – “Przynajmniej jeszcze przez miesiąc obaj nie będą nadawali się do gry. Wszystko wygląda jednak nieźle, a rehabilitacja Arboledy i Kikuta przebiega bardzo dobrze.” – oznajmił trener Kolejorza.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

5 komentarzy

 1. kolechjorz pisze:

  To niech szybko wracają, bo brak Arboledy widoczny, a z prawą obroną mamy ostatnio kłopoty.

 2. Benat pisze:

  Kikut na prawa pomoc, a Tonev na lewa!

 3. W(L)KP. pisze:

  Temat Manuela Arboledy w reprezentacji Polski chyba już upadł.Jest Perquis i wystarczy. Smuda go nie powoła by nie psuć atmosfery w zespole. Zresztą czy aby na pewno Manu jest lepszy od Jodłowca,Komorowskiego,Augustyna czy Glika? Mam nadzieję że selekcjoner przywróci do kadry Michała Żewłakowa bo w Polsce lepszego stopera nie ma. Jest to możliwe bo Smuda znany jest z tego że zmienia zdanie co chwilę.

 4. El Companero pisze:

  ta druga bramka do spolki Kaminskiego z Kotorem pokazala jaka bida panuje w obronie i na bramce. Kulana pilka a ci sie patrzą na siebie.

 5. mario pisze:

  Legion patrz na swoje podwórko a Manu zostaw nam,a co Franc zrobi to jego sprawa,nie wiem czemu Legion zawsze się do wszystkiego mieszacie?Czy ktoś Was upoważnił żeby wchodzić w butach do sypialni? Legionista Arek chyba się nie gniewasz?