Jose Bakero nie wierzy w przesądy

Cracovia Kraków, to jeden z najbardziej niewygodnych rywali dla Lecha Poznań jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. W ostatnich latach gracze Kolejorza tylko raz umieli pokonać „Pasy” na ich terenie, a było to jesienią 2008 roku, gdy bramkę zdobył Ivan Djurdjević.

Hiszpańskiego trenera „niebiesko-białych”, Jose Bakero nie interesują jednak żadne statystyki, przesądy, czy inne magie boisk. – „Ja nie wierzę w żadne przesądy. Wszystko jest w głowach piłkarzy i trzeba mieć takie podejście, żeby wygrywać.” – powiedział szkoleniowiec Lecha Poznań, którego w dzisiejszym spotkaniu interesują tylko i wyłącznie trzy punkty.

Bask podkreśla także, że jego piłkarze do każdego meczu powinni podchodzić z takim samym nastawieniem. Nie ważne więc, z kim gra Kolejorz i gdzie. Cel jest zawsze jeden – wygrana. – „Zawodnicy do każdego spotkania powinni podchodzić z takim samym podejściem. Nie ma żadnego znaczenia na jakim stadionie się gra.” – oznajmił Jose Maria Bakero Escudero.

Baskijski opiekun poznańskiego Lecha przypomina również o pracy, którą musi wykonać dziś jego ekipa. Ponadto Bakero nie liczy w sobotę na szczęście. – „Nie ma żadnego znaczenia, że gra nam się ciężko w Krakowie. Jeżeli tam przegrywaliśmy, to trzeba to przełamać. Trzeba wierzyć w pracę, a nie w łut szczęścia i jakieś przesądy.” – odparł na koniec Jose Maria Bakero Escudero.

> Dziś 46 pojedynek z Cracovią w historii

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

4 komentarze

 1. cez pisze:

  Jego aroganckie wypowiedzi juz mnie denerwuja

 2. Kosi pisze:

  One sa lekcewazace, a nie aroganckie

 3. xyz pisze:

  Wisłą nam leżała, Śląsk nie wygrał z nami u siebie przez ostatnie kilka lat …..
  Jak Bakero wypowiada się z szacunkiem dla rywala jest źle, jak mówi że trzeba po prostu gryźć trawę, walczyć i nie ważne czy u siebie czy na wyjeździe trzeba zrobić wszystko by wygrać też źle
  Z MKS Cracovią trzeba wygrać i tyle.

 4. pyra fan kks z breslau pisze:

  styl styl igrajki do tego i bedzie git koccham LECHA