Poznańska lokomotywa na właściwym torze

W meczu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, zawodnicy poznańskiego Lecha rozbili na wyjeździe Cracovię Kraków aż 3:0 (1:0). Kolejne dwa gole zdobył Łotysz, Artjoms Rudnevs, który w obecnych rozgrywkach ma już na swoim koncie czternaście bramek. Natomiast dzięki sobotniej wygranej, poznańska lokomotywa wciąż znajduje się na właściwym torze i jej celem jest mistrzostwo Polski.

Już w 1. minucie Marcin Kamiński pokazał, że kompletnie nie nadaje się do gry na tym poziomie, a swoim stylem biegania powoduje agresję wśród kibiców. Na szczęście po jego kiksie żadnemu z graczy Cracovii nie udało się wepchnąć piłki do siatki. Po dwóch minutach pierwszą akcję przeprowadził Lech i od razu strzelił gola. Piłka trafiła na środek do Murawskiego, a ten mocnym i płaskim strzałem zdobył bramkę. W 7. minucie gry po wrzutce Krivtsa bliski gola był Rudnevs, lecz w ostatniej chwili futbolówkę złapał Gąsiński. W 12. minucie meczu znów było groźnie pod bramką Cracovii. Po podaniu Henriqueza bliski wpisania się na listę strzelców był Rudnevs. Nie minęło 60 sekund i znów kolejny atak Lecha i kolejne uderzenie Łotysza. Na razie Lech miażdży rywala.

W kolejnych kilku minutach przebudziła się Cracovia. Kotorowski musiał kilka razy interweniować, ale to przez błędy obrońców albo… dośrodkowania zawodników Cracovii. W 25. minucie gry fatalny błąd popełnił Żytko. Rudnevs zabrał piłkę, podbiegł bliżej do bramki i uderzył tuż obok słupka. Fantastyczna okazja została zmarnowana. Minutę później po celnej główce jednego z lechitów, Gąsiński wyłapał piłkę na linii bramkowej. W 28. minucie Semir Stilić kropnął z dystansu i bramkarz Cracovii z dużymi problemami zdołał obronić ten strzał.

W trzecim kwadransie meczu trochę więcej z gry miała Cracovia, która częściej gościła pod bramką Lecha. Piłkarze Dariusza Pasieki nie umieli jednak ani jednego celnego lub groźnego strzału na bramkę Kotorowskiego. To mogło zemścić się w 45. minucie, gdy z wolnego mocno uderzył Stilić. W tej sytuacji Gąsiński wybił jednak piłkę.

W 47. minucie gry Stilić podał do Rudnevsa, ale Łotysz został zablokowany przez Żytkę. Minutę później po wrzutce Możdżenia nikt już nie krył Rudnevsa i ten głową zdobył gola. Po drugim trafieniu, Kolejorz nie zwalniał tempa i nadal grał to, co ma. Brakowało jednak strzałów i podań Stilicia, który zbyt często próbował dryblingów.

W 62. minucie gry w pole karne wpadł Możdżeń. Młody pomocnik uderzył, ale piłkę odbił Gąsiński. Dobitka Murawskiego również była niecelna. chwilę potem kontra Cracovii i kapitalny wślizg Wołąkiewicza, który wybił piłkę na rzut rożny. W 64. minucie jeszcze raz Cracovia i tym razem strzał Saidiego sparował Kotorowski.

W 76. minucie po kilku minutach bardziej defensywnej gry, w końcu przebudził się Kolejorz i Rudnevs oddał groźny strzał na bramkę Gąsińskiego. W 83. minucie gry fatalny błąd popełnił Żytko. Chciał podać do bramkarza, ale piłka ostatecznie do niego nie dotarła, bo przejął ją Rudnevs. Tym samym Łotysz w swoim stylu zdobył czternastą bramkę w sezonie. Ostatecznie Kolejorz wygrał 3:0.

MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 3.Murawski 48 i 83.Rudnevs

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 10000

MKS Cracovia: Gąsiński – Struna, Żytko, Kosanović, Puzigaća – Radomski (77.Szeliga), Bartczak – Visniakovs, Kahlon (66.Dudzic), Ntibazonkiza – Van der Biezen (58.Niedzielan).

Rezerwowi: Kaczmarek, Hosek, Straus, Nykiel, Szeliga, Niedzielan, Dudzic.

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Możdżeń, Injać, Murawski – Stilić (77.Tonev), Rudnevs (86.Wilk), Krivets (68.Drygas).

Rezerwowi: Burić, Bruma, Drygas, Ubiparip, Tonev, Ślusarski, Wilk.