Oceny za mecz z Cracovią

W sobotnim meczu z Cracovią Kraków wygranym przez Lecha Poznań 3:0 (1:0) wystąpiło łącznie czternastu zawodników. Żaden z piłkarzy nie zawiódł zbytnio kibiców, natomiast napastnik, Artjoms Rudnevs znów pokazał wielką klasę, a Rafał Murawski udowodnił dobrą formę.

6 – świetnie

Krzysztof Kotorowski – Zagrał bardzo czujnie i od początku był skoncentrowany. Pewnie bronił wszystkie strzały, które szły w światło bramki, choć akurat w sobotę było ich niezbyt wiele.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Wreszcie częściej włączał się do akcji ofensywnych. W defensywie też nie dał się łatwo ogrywać, choć pozwolił rywalom na parę wrzutek z lewej strony.
Ocena: 4

Hubert Wołąkiewicz – Najlepszy obrońca w sobotnim meczu. W drugiej połowie kapitalnie przeciął wślizgiem groźne dośrodkowanie jednego z piłkarzy Cracovii. Oby tak dalej!
Ocena: 4

Marcin Kamiński – Mecz zaczął fatalnie, ale potem było coraz lepiej. Raz dobrze główkował, a dwa razy nieźle interweniował.
Ocena: 4

Luis Henriquez – Trzyma swój równy i niezły poziom. Gra dobrze zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Oby zdążył wrócić ze zgrupowania kadry na mecz z Koroną, bo jest Lechowi niezwykle potrzebny.
Ocena: 4

Rafał Murawski – Tak dobrze Murawski nie zagrał od kiedy wrócił do Polski w lutym 2011 roku. Bramka oraz niezła gra z przodu i z tyłu. Raz popisał się też pięknym, technicznym podaniem. Brawo Muraś!
Ocena: 5

Dimitrije Injać – Najmniej zdeterminowany, by pomóc drużynie. Cracovia niemrawo atakowała środkiem, więc „Dima” nie miał w drugiej linii zbyt wiele pracy. W ofensywie tradycyjnie się nie udzielał.
Ocena: 3

Sergei Krivets – Jest dobrze, jest chęć do gry, ale jeszcze brakuje takiego błysku, który był choćby za czasów gry Krivtsa w BATE.
Ocena: 4

Mateusz Możdżeń – Nie gra już jak junior wprowadzany do drużyny tylko jak normalny i solidny pomocnik. Możdżeń zaliczył asystę i nieźle radził sobie także w defensywie. Graj tak dalej! Brawo!
Ocena: 4

Artjoms Rudnevs – Gdyby zdobył hat-tricka byłaby szóstka. Tak jest piątka, ale to i tak bardzo dobrze. Rudnevs zrobił wczoraj po prostu to co ma zawsze robić, czyli strzelać gole i być lisem w polu karnym.
Ocena: 5

Semir Stilić – Brakowało jego efektownych podań. Bośniak za często sam próbował zakończyć akcję i m.in. dlatego Lech nie zdobył wczoraj więcej bramek. Trzeba jednak zaznaczyć, że gdy Stilić już celnie uderzył, to Gąsiński miał pewne problemy z jego strzałami.
Ocena: 4

Zmiennicy:

Kamil Drygas – Wszedł w 68. minucie, by zagęścić środek pola. Wywiązał się z tego zadania dobrze, choć był mało kreatywny. W zamian jednak odebrał więcej piłek niż Injać i za to duży plus.
Ocena: 4

Aleksandar Tonev – Na początku miał grać na skrzydle, a potem grał już na środku ataku. To była dla niego nowość, więc jest to jakieś usprawiedliwienie. Brakowało trochę jego szybkich zwodów i dryblingów, ale grając od 77. minuty nie mógł do końca pokazać swoich umiejętności.
Ocena: 4

Jakub Wilk – Nic nie pokazał, ale grał od 86. minuty. To trochę mało, by go ocenić, więc Wilk dostaje czwórkę, czyli ocenę, którą otrzymuje każdy, gdy pojawi się pod koniec meczu i ma zbyt mało czasu, żeby pokazać co potrafi.