Kibice zbierają podpisy – Dołącz się!

W dniu 11 sierpnia 2011 r. OZSK zawiadomił Marszałka Sejmu RP o utworzeniu Komitetu inicjatywy ustawodawczej projektu Ustawy o zmianie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Od tego momentu kibice mają 90 dni, żeby zebrać wymaganą ilość 100000 podpisów.

> Graj w pokera online w witrynie PartyPoker.com i zdobądź do 100 USD < Jak dotąd kibice polskich klubów zebrali 25 tysięcy podpisów, w tym aż 10000 kibice Lecha Poznań! Wszystkich fanów Kolejorza, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcamy do zaangażowania się w akcję. Listę poparcia może podpisać każdy, kto ukończył 18 lat. Ważne jest jednak, aby wpisać się na listę w czytelny sposób. Dane osobowe takie jak imię, nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym i numer PESEL muszą być kompletne oraz poprawne. Dodajmy również, że w Wielkopolsce mocno w zbieranie podpisów zaangażowały się fancluby oraz sekcje Lecha Poznań. Miedzy innymi kibice z Koła i z Gniezna zebrali blisko tysiąc podpisów! Poniżej publikujemy listę punktów, w których można oddawać popisy oraz podajemy linki do witryn, gdzie można zaczerpnąć więcej informacji na ten temat. Tu oddasz podpis:

Tifo (Poznań)
ul. Ratajczaka 20

Pub Forza (Poznań)
ul. Żupańskiego 16

Potrawy z 4 stron świata (Poznań)
ul. Żydowska 30

Kolejowy Sklep Sportowy (Piła)
ul. Kolbe 13

Klub Lokomotywa (Gniezno)
ul. Dworcowa 13

BRONX (Śrem)
ul. Szkolna 15A

Kolscy Fanatycy (Koło)
ul. Blizna 32

Sklep Fanatyk (Ostrów Wielkopolski)
ul. Kaliska 11

Street Shop (Środa Wielkopolska)
ul. Paderewskiego 2

Rodix Pub (Duszniki Wielkopolskie)
Jana Pawła II 53

> OZSK.pl
> Kibicezabezpieczenstwem.pl
> Projekt ustawy
> Pobierz listę poparcia

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

27 komentarzy

 1. alessio pisze:

  25 tysiakow to troche malo, a zostalo 35 dni, trzeba streszczac dupy ;/

 2. Rahu pisze:

  Jakby wszyscy zebrali tyle podpisow co Lech juz by dawno setka wybila. Taka Legia zebrala 1500, Ruch 800 wiec o czym my mowimy.

 3. WoodooOoo pisze:

  Legia ma to w dupie, bo sa tak zafascynowani pucharami i wygrana z jakims maccabi, ze nadal bujaja w oblokach. Mam tylko nadzieje, ze w dniu 30 pazdziernika pier*dolna na ziemie z wielkim hukiem

 4. Kosi pisze:

  co sie stanie jak nie zbierzemy 100 tys przez te 35 dni?

 5. leniu_KKS pisze:

  Mam pytanie: bedzie stanowisko gdzies przed meczem z Korona?? chetnie sie dolacze

 6. cez pisze:

  ostatnio bylo stanowisko chocby niedaleko kas miedzy III a IV trybuna dlatego teraz tez pewnie bedzie

 7. darkoski pisze:

  „Art. 34. 1. W przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, jeśli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi albo mienia w znacznych rozmiarach w związku z przeprowadzoną planowaną imprezą masową planowaną imprezą masową wojewoda, w drodze decyzji administracyjnej, może zobowiązać organizatora takiej planowanej imprezy masowej imprezy do przedsięwzięcia czynności lub środków niezbędnych do zapewnienia w jej trakcie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Ten artykuł jest do wymiany bo zawiera błędy

  „3. Zabrania się sprzedaży napojów alkoholowych na terenie obiektu, na którym odbywa się impreza masowa”
  Ten możliwy do wprowadzenia po Euro2012 – bez sprzedaży niskoprocentowego piwa nie będzie Euro.

  „4. Organizator masowej imprezy sportowej może zezwolić na użycie materiałów pirotechnicznych pod warunkiem wniesienia zabezpieczenia majątkowego przez odpowiednie stowarzyszenie kibiców odpowiedzialne za doping, które ulega przepadkowi w razie spowodowania przez te materiały szkody o charakterze majątkowym w celu pokrycia ewentualnych roszczeń odszkodowawczych” –
  A co jak pirotechnika spowoduje szkody na zdrowiu kibiców – wtedy jest OK??

  Innych zastrzeżeń nie mam

 8. Poldi pisze:

  darkoski – oco ci znowu chodzi?/

 9. ,,, pisze:

  Tadeusz Dziuba z PiS obiecał zająć się przeforsowaniem projektu ustawy nawet jak nie będzie podpisów. Nie miałem głosować w tym roku ale dla mnie wybór jest jasny. Nikogo nie namawiam, wszystkie informacje na blogu tego Pana.

 10. ... pisze:

  hahaha Dziuba hahahah ten pis-duśowy aparatczyk haha obiecał …jak każdy polityk naiwny polaczku…

 11. ArekCesar pisze:

  Ja już się u nas podpisałem wczoraj, podobno było 30 tys. Projekt podobno zakłada, że mogą być race, ale w przypadku rzucania racami kasa jako zabezpieczenie przepada (10.000). Tak jest podobno w Belgii, ale czy faktycznie to nie wiem.

 12. ArekCesar pisze:

  Politykom nie wierzę, przed wyborami są w stanie Boga na ziemię sprowadzić, a po wyborach nawet gościa, który obiecywał nie spotkasz.

 13. darkoski pisze:

  @Poldi – przejrzyj projekt ustawy a właściwie projekt zmian do niej

 14. piknik z sektora rodzinnego pisze:

  pierwsza akcja, związana z problematyczną ustawą, którą w pełni popieram, na pewno się przyłącze.
  Brak dopingu i głosowanie za pisiorami to kompletna bzdura!!

 15. Kolejowy Patriota pisze:

  Hahaha, ale kabaret znawców, czytajcie to :))

  Aktor Olaf Lubaszenko oraz byli piłkarze, kandydaci Platformy Obywatelskiej do Sejmu: Roman Kosecki i Cezary Kucharski wyrazili swój sprzeciw wobec agresji i rasizmowi na stadionach. – Sport to jest teatr. Nie istnieje bez widza. Tak samo jak piłka nożna nie istnieje bez kibiców. Chcemy, by ten kibic był pozytywny. Nie chcemy agresji, ustawek, rasizmu, ksenofobii. Musimy powiedzieć temu stop – przekonywał Kucharski, który kandyduje do Sejmu z Lublina. – Chcemy, żeby sport był kojarzony z czymś pozytywnym – dodał.
  Kandydat PO na posła zaznaczył, że należy zmienić sytuację, w której kibice warszawskich drużyn jeżdżą np. na mecze do Poznania w policyjnym kordonie. Podkreślił też, że kibice polskich drużyn powinni brać przykład z kibiców niemieckich. – Podczas meczu fani Schalke 04 pili piwo i jedli kiełbaski z kibicami Borussi Dortmund – wspominał. Według Kucharskiego sport jest obecnie wykorzystywany “do negatywnych celów”. – Dla nas niedopuszczalne jest to, że Jan Tomaszewski jest razem z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Wspiera tych, którzy robią krzywdę sportowi – podkreślił.

 16. piknik z sektora rodzinnego pisze:

  Janek T alias wielbłąd idealnie się do PiSu nadaje, ale nasz kocił…. paranoja :)

 17. piknik z sektora rodzinnego pisze:

  miało być KOCIOŁ
  sorry

 18. pyra fan kks z breslau pisze:

  piknik z sektora jestes POJEBANY

 19. pyra fan kks z breslau pisze:

  i prosze skaczcie ku z ta polityka

 20. Kolejowy Patriota pisze:

  Nie zamierzam agitować, powiem tyle: kibice zawsze po prawej stronie.

 21. darkoski pisze:

  @pyra .. do niedzieli trzeba wytrzymać

 22. pyra fan kks z breslau pisze:

  prawa a prawa

 23. do "prawego" kibica z breslau pisze:

  4 lata temu przed wyborami słyszałem od kotła na Lechu “kto nie skacze ten za psem! hej! hej!
  No i prawie cały stadion skakał – nawet w Grodzisku na wyjeździe,
  więc mi tu nie wyjeżdżaj, z prawicą, skrajnymi poglądami od zawsze, jedyną słuszną opcją i że inni co myślą inaczej są pojebani. 4 lata temu stadion miał odmienne zdanie i ok.

  wolny kraj i wolnosć poglądów, ale tylko dlatego ,że palanty jak ty są jak do tej pory w mniejszosci.

 24. wiaduktor pisze:

  Skończcie przepychanki polityczne. To nie jest forum temu poświęcone.

  Co do OZSK, to w końcu ruszyli tyłki i zaczęli coś robić. wiecie na czym problem polega? Aby ustawa weszła w życie, musi ją przegłosować większość parlamentarna, czyli wszystko w kwestii układu sil. naiwnym radzę aby zważali na to co mówi każdy jeden polityk, niezależnie od opcji. niech zwycięży zdrowy rozsądek a nie chwilowe zaślepienie emocjami.

 25. Bad boy pisze:

  Widocznie projekt ustawy jest do du.. jeśli tak malo podpisów zebrali ,albo widocznie kibice na stadionach nie chcą rac itd..

 26. darkoski pisze:

  @Bad boy – kibice chcą alkoholu, a to jest podpis pod projektem zmian w ustawie ale jak ma takie kwiatki jak
  “…w związku z przeprowadzoną planowaną imprezą masową planowaną imprezą masową wojewoda, w drodze decyzji administracyjnej, może zobowiązać organizatora takiej planowanej imprezy masowej imprezy…” to Ci co czytają zanim się podpiszą mogą z podpisu zrezygnować.

 27. pikat pisze:

  Bardzo Dobrze że się rząd Zabrał za kibiców Głosujmy na Donalda przyjdzie Kaczor ładnie pogada a i tak to samo będzie z nami robić. Wyczyśćmy nasze środowisko od debili i nieudaczników prawdziwy Kibol nie musi się bać policji ani rządu. I sram na wasz protest Dalej będę drzeć mordę na Bułgarskiej. Pewnie Admin mnie wyrzuci ale może kilku z was to przeczyta