Rudnevs wciąż popularny na Łotwie

23-letni napastnik poznańskiego Lecha, Artjoms Rudnevs w trwającym sezonie strzela gole tylko w polskiej lidze, ale to nie przeszkadza Łotyszom. Snajper Kolejorza nadal jest bowiem gwiazdą w swoim kraju i cieszy się tam taką samą popularnością jak w Polsce.

> Party Poker < Na Łotwie po raz pierwszy o Artjomsie Rudnevsie usłyszano tak naprawdę, gdy ten zdobył hat-tricka na Stadio Olimpico w Turynie. Wówczas snajper Kolejorza wylądował nie tylko na stronie głównej UEFA.com, ale również na witrynie Łotewskiej Federacji Piłki Nożnej. Przed rokiem wzmianka o napastniku Lecha Poznań pojawiła się także na stronie FC Daugava, czyli klubu, gdzie swoje pierwsze poważne kroki w futbolu stawiał Artjoms Rudnevs. Tymczasem brak awansu przez Lecha Poznań do europejskich pucharów nie zaszkodził "Rudiemu" w popularności na Łotwie. Już w lipcu strona łotewskiej federacji - www.lff.lv poinformowała o hat-tricku Rudnevsa w meczu z ŁKS-em Łódź. Niedawno natomiast, dwa portale internetowe na Łotwie - sportaavize.lv oraz 10minutes.lv opublikowały artykuł, w którym zaznaczono, iż napastnik Kolejorza strzelił już w tym sezonie 14 bramek, co daje średnią 1.56 gola na mecz i jest to najlepszy wynik w Europie. Jakby tego było mało, w miniony piątek Artjoms Rudnevs zaliczył pierwsze trafienie w dorosłej reprezentacji Łotwy i tym samym zdjęcie cieszącego się napastnika Kolejorza wylądowało w newsie z relacją ze spotkania eME 2012: Łotwa - Malta 2:0. Dodajmy również, że na dzień dzisiejszy 23-latek w 50 meczach w barwach Lecha Poznań strzelił w sumie 35 bramek. Ponadto Artjoms Rudnevs jest też na najlepszej drodze, aby zdobyć w tym sezonie tytuł króla strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Źródło: inf. własna Autor: Arkadiusz Szymanowski Fot: KKSLECH.com

12 komentarzy

 1. AR16 pisze:

  i jest na najlepszej drodze zeby odejsc z Lecha…

 2. poznaniak pisze:

  Powyżej 8 baniek euro

 3. buła pisze:

  Jeśli zdobędziemy MP to raczej zostanie .

 4. AR16 pisze:

  koniec z Lechem Tusk wygral i dopingu juz nigdy nie bedzie

 5. Szymon pisze:

  Qrwa niebany Tusk ch.j mu w dupe matolowi niebanemu. Teraz o dopingu juz mozna tylko pomarzyc lub powspominac wspanialy doping z meczow pucharowych czy ligowych z zeszlego sezonu.

 6. liliput pisze:

  Szymon.. kto tobie zakazuje dopingu ?
  całe szczęscie że tacy jak Ty nie mieli wpływu na wynik wyborów !!!

 7. leon pisze:

  Szymon… tiaa a Jareczek by ci ku… race moze podał wez ty sie jeb.. w dekiel

 8. ... pisze:

  haha brawo Donald … bezzębny Jarek w akcie frusracji molestuje biednego kota! :D

 9. darkoski pisze:

  Panowie więcej luzu

 10. volumex pisze:

  No to teraz będą podwyżki paliwa vatu i więcej zagranicznego kapitału który będzie szukała idiotów w naszym kraju za 200 euro m-c a , a rachunków będzie za 1200 powodzenia frajerzy z PO obyscie wszyscy zdechli.

 11. BRAGA pisze:

  AR16 i Szymon weźcie się walnijcie w łeb!!
  Po 1 to strona o Kolejorzu, po 2 jeżeli chcecie się politykować, to faktycznie macie racje, lepiej żeby PiSiory rządziły tym krajem!! Wtedy to zapomnij wogóle o tym że na stadion będziesz chodzić. Prędzej czy później kibole i tak dojdą do porozumienia z Tuskiem bo i premier tego chce i jeszcze bardziej my!

 12. KKSLECH.com pisze:

  To nie forum polityczne. Jeszcze jeden komentarz i zamykamy temat.