W piątek Poznań Traffic Race

W piątkowy poranek, 14 października 2011 na ulicach Poznania rozegrany zostanie nietypowy wyścig pod nazwą Poznań Traffic Race. Celem wyścigu jest jak najszybsze dotarcie czterech uczestników pod stadion Miejski mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu.

> Party Poker

Prezydent Ryszard Grobelny, piłkarz Manuel Arboleda, muzyk Michał Kowalonek z zespołu Snowman oraz dziennikarz Radia Merkury Poznań – Sławomir Bajew będą rywalizować ze sobą starając się jak najszybciej dotrzeć na Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej.

Ideą Poznań Traffic Race jest sprawdzenie przygotowania infrastruktury komunikacyjnej Poznania przed czekającymi nas w przyszłym roku wielkimi wydarzeniami sportowymi. Czterech uczestników Poznań Traffic Race sprawdzi, w jaki sposób można obecnie najszybciej poruszać się po Poznaniu. Wszyscy pokonają trasę o długości około 13 km, przemieszczając się ze wschodniej części Poznania (skrzyżowanie ulic Warszawska/Mogileńska) na Stadion Miejski w porze porannego szczytu komunikacyjnego różnymi środkami transportu – MPK, samochodem, rowerem oraz biegiem.

Każdego z uczestników Poznań Traffic Race obowiązują przepisy ruchu drogowego. Wszyscy zmagać się będą również z utrudnieniami związanymi z danym sposobem poruszania się po mieście – korkami, remontami, niewystarczającą liczbą ścieżek rowerowych oraz własnym zmęczeniem. W zależności od rozstrzygnięć na mecie (czasów uzyskanych przez poszczególnych uczestników PTR), można będzie stwierdzić czy na osiem miesięcy przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012™ po Poznaniu najlepiej poruszać się samochodem, środkami transportu publicznego, rowerem czy pieszo. W maju 2012 r. planowane jest powtórzenie akcji, aby sprawdzić, na ile infrastruktura komunikacyjna Poznania poprawiła się w wyniku obecnie przeprowadzanych inwestycji drogowych.

Każdy z uczestników wyścigu będzie mógł przemierzyć dystans Poznań Traffic Race wybraną przez siebie trasą, którą uzna za optymalną biorąc pod uwagę obecnie przeprowadzane remonty dróg w Poznaniu. Zmagania całej czwórki będzie można śledzić „na żywo” w Internecie. Każdy z uczestników wyposażony zostanie w telefon komórkowy z aplikacją Yanosik, dzięki czemu ich trasy będą monitorowane online. Lokalizacje będzie można śledzić „na żywo” w portalu Korkowo.pl. Wszystkim uczestnikom Poznań Traffic Race przez większość dystansu towarzyszyć będzie również specjalna ekipa filmowa (pięciu operatorów), która po imprezie przygotuje kilkuminutowy film – relację z PTR, którą będzie można zobaczyć w Internecie.

Akcji Poznań Traffic Race towarzyszyć będą konkursy na facebookowym fanpage’u organizatora wyścigu – Ford Bemo Motors. Na wszystkich śledzących przygotowania do wyścigu czekają nagrody ufundowane przez Ford Bemo Motors oraz KKS Lech Poznań. Poznaniacy chcący kibicować zawodnikom PTR mogą dotrzeć na metę wyścigu, czyli na Stadion Miejski w Poznaniu.

Termin:

14 października 2011 r.

Harmonogram:

– 8.00 – Start wyścigu: skrzyżowanie ulic Warszawska/Mogileńska

– Szacowany czas trwania wyścigu to 30-60 minut

– Meta – tunel pomiędzy trybuną I i IV, przy murawie

Uczestnicy wyścigu:

Komunikacja miejska: Ryszard Grobelny – Prezydent Miasta Poznania
Samochód: Manuel Arboleda – piłkarz KKS Lech Poznań
Rower: Michał Kowalonek – lider poznańskiego zespołu Snowman
Biegacz: Sławomir Bajew – dziennikarz Radia Merkury Poznań

Każdy z uczestników PTR będzie mógł przemierzyć dystans ze skrzyżowania ulic Warszawska/Mogileńska na Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej wybraną przez siebie trasą, którą uzna za optymalną, biorąc pod uwagę obecnie przeprowadzane remonty dróg w Poznaniu. Wszystkich uczestników PTR obowiązywać będą przepisy ruchu drogowego. Wszystkim uczestnikom Poznań Traffic Race przez większość dystansu towarzyszyć będzie ekipa filmowa (w sumie 5 kamer), która po imprezie przygotuje kilkuminutowy film – relację z PTR.

Zmagania uczestników na trasie Poznań Traffic Race będzie można śledzić w Internecie. Każdy z uczestników wyposażony zostanie w telefon komórkowy z aplikacją Yanosik, dzięki czemu ich trasy będą monitorowane online. Lokalizacje będzie można śledzić na żywo w portalu Korkowo.pl, który jest Partnerem Technologicznym Poznań Traffic Race. Korkowo.pl prezentuje aktualne natężenie ruchu drogowego w Polsce, wykorzystując dane dostarczane każdego dnia przez kilkadziesiąt tysięcy użytkowników systemu Yanosik. Technologia ta, służąca na co dzień do monitorowania sytuacji na drogach, tym razem posłuży uczestnikom i widzom naszego wyścigu.

Przed rozpoczęciem wyścigu na stronie www.bemo-motors.pl/race dodany zostanie link do dedykowanej strony z mapą Poznania, na której na bieżąco będzie można śledzić położenie uczestników Poznań Traffic Race.

Informacja prasowa KKS Lech Poznań SA

16 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  lol hehe :)

 2. zenn pisze:

  oni naprawde juz nie maja sie czym zajmowac?! Grobelny pewnie z 10 ochroniarzami pojedzie tramwajem

 3. Emiliano1991 pisze:

  Oczywista sprawa jest, ze wygra ten, ktory pojedzie na rowerze. Jedyna rzecza, ktora moze go zatrzymac sa zle warunki atmosferyczne

 4. qwez pisze:

  stowe dam , ze ten na rowerze wygra, drugi bedzie biegacz, trzeci arboleda, a ostatni grobelny

 5. Kuba pisze:

  Rowerem pewnie najszybciej :)

 6. bilety po max.25zlotych pisze:

  pierwszy bedzie banderas bakiero na motocyklu ,wlosy oczywiscie rozpuszczone no i dla kiboli na stadionie walnie dwie ewolucje!!!!

 7. lewcio pisze:

  Grobelny pewnie pojedzie miejskim autobusem, ale nie z normalnymi ludzmi tylko swoim wynajetym busem z MPK :)

 8. Przemo pisze:

  Pewnie to tak ustawią żeby wygrało MPK i będą później gadać że komunikacją miejską najlepiej na mecz się dojedzie.

 9. lechita65 pisze:

  I na rolkach z GW redaktor naczelny michnik z pejsami.

 10. stefan pisze:

  Arboleda powinien biec albo jechać na rowerze,śmieszniej by było.

 11. 4o pisze:

  Race (Reiss :D)

 12. fan_lecha pisze:

  Wiara!

  Niech Arboleda jedzie z nawigacją Yanosik to na bank wygra ten wyścig :)
  Peace!

 13. ole pisze:

  autem w 20 min jestem na miejscu :)

 14. ole pisze:

  zgodnie z przepisami to 30 min :)

 15. apre pisze:

  Grobelny wsiądzie w szóstke i dojedzie bez problemu na stadion i to bez przesiadek

 16. nokaut pisze:

  A jak się będzie tłumaczył Ryszard Grobelny gdy jadący rowerem ulegnie wypadkowi i potrąci go samochód np. prowadzony przez Mańka?