Oceny za mecz z Koroną

W piątkowym meczu z Koroną Kielce wygranym przez Lecha Poznań 1:0 (0:0) wystąpiło łącznie czternastu zawodników. Żaden z piłkarzy nie zawiódł zbytnio kibiców, natomiast pomocnik, Rafał Murawski potwierdził dobrą dyspozycję ze spotkań kadry.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Gdyby nie jego interwencje w końcówce pierwszej połowy, moglibyśmy być teraz w zupełnie innych nastrojach. Bośniak zagrał w piątek pewnie i pokazał, że warto na niego stawiać.
Ocena: 5

Marciano Bruma – Duża chęć do gry i nieźle w defensywie. Holender był jednak nieco mniej widoczny z przodu, co jest małym rozczarowaniem, bo w tym sezonie przyzwyczaił nas już do dobrych dośrodkowań i szybkich rajdów.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Pewnie w obronie, a do tego gol na wagę wygranej, trzech punktach, lidera i przede wszystkim dobrego humoru kibiców! Oby tak dalej!
Ocena: 4

Hubert Wołąkiewicz – Jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej.
Ocena: 4

Luis Henriquez – W defensywnie bez zarzutu. Ponadto imponował spokojem i celnymi podaniami. Nieco rzadziej włączał się do ataku, ale mogło to być spowodowane jego zmęczeniem po kadrze. W zamian zatrzymał Koronę pod koniec pierwszej połowy.
Ocena: 4

Rafał Murawski – Bardzo dobry występ Murawskiego! szybkie akcje ofensywne i waleczna gra w środku pola. Starał się nie tylko rozgrywać piłkę, ale także ją odbierać. Oby tak dalej!
Ocena: 5

Dimitrije Injać – Korona rzadko przedostawała się nawet na połowę Lecha, wiec za to plus. Nie można zapomnieć jednak o kilku złych podaniach.
Ocena: 4

Sergei Krivets – Widoczny był właściwie tylko przy stałych fragmentach gry, gdy szykował się do ich wykonania. Trzeba się poprawić, a zwłaszcza, że znów w oczy rzucała się słaba motoryka.
Ocena: 3

Mateusz Możdżeń – Zaliczał już lepsze występy. Raz popisał się jednak pięknym podaniem na prawą stronę i był nawet bliski zdobycia gola.
Ocena: 3

Artjoms Rudnevs – Przez 90 minut krył go Stano oraz Hernani i był kompletnie niewidoczny. Pokazał, że musi się jednak wiele uczyć, bo nie radzi sobie ze ścisłym kryciem przez defensorów rywala. Łotysz urwał się kielczanom właściwie tylko raz, gdy trafił w słupek, a później nawet nie otrzymywał piłek. W pewnym stopniu tłumaczy go jednak 180 minut w niedawnych meczach kadry.
Ocena: 3

Semir Stilić – Brakowało efektownych podań i akcji. Plus za dobre stałe fragmenty gry. Musi jednak trochę więcej biegać i „dawać coś „drużynie, o czym często wspomina Bakero.
Ocena: 3

Zmiennicy:

Marcin Kamiński – Wszedł w 51. minucie za kontuzjowanego Wołąkiewicza. Zagrał dobrze, choć przecież jeszcze w środę biegał we Włoszech w spotkaniu młodzieżówki. Nabiera coraz większej pewności.
Ocena: 4

Aleksandar Tonev – Wszedł w 59. minucie meczu i zaczął szarpać skrzydłem. Zaliczał jednak złe dośrodkowania i nienajlepsze strzały. Brakowało nam też trochę jego dryblingów, ale generalnie było ok.
Ocena: 4

Kamil Drygas – Pojawił się na placu gry w 86. minucie spotkania po to, aby odbierać piłki w środku pola i przerywać ewentualne ataki rywala. Tych było niewiele, ale jak już były, to Drygas wywiązywał się ze swojej roli.
Ocena: 4

1-0, 2-0, 3-4, 4-8, 5-2, 6-0
Suma ocen: 54 (grało 14 zawodników)

Skład Lecha Poznań w meczu z Koroną Kielce:

Burić – Bruma, Wojtkowiak, Wołąkiewicz (51.Kamiński), Henriquez – Możdżeń (59.Tonev), Injać, Murawski – Stilić, Rudnevs, Krivets (86.Drygas).

20 komentarzy

1. szejk pisze:

widać, że trener dobrze wywiązuje się z roli jaką jest wprowadzanie młodych do zespołu. To cieszy bo już niedługo możemy mieć więcej ludzi w drużynie którzy Lechowi będą zawsze wdzięczni i w meczach będą gryźli trawę. Wiadomo że zdarzać się będą gorsze mecze tak jak dzisiaj Możdżeniowi. Ale ogólnie jestem zadowolony z postawy chłopaków

2. 07 pisze:

Wojtkowiak moim zdaniem – 5 nie 4. chociazby za bramké.

3. Pavvelinho pisze:

Henriquez pokazał że nawet po długiej podróży może zagrać dobre spotkanie ( dla przykładu w spotkaniu Werder’u z BVB zagrał Pizzaro, który do Bremy wrócił na 24 godziny przed meczem a rozegrał dobre spotkanie).

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał o dziwo Bruma (którego przyjście do Lecha było co najmniej dla mnie zaskakujące) to jednak wypełnia lukę na prawej stronie a Kikut może mieć problem z grą po powrocie w wyjściowej jedenastce.
    Murawski i Injac nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Reszta zespołu również zagrała solidnie zawody. Możdżeń może trochę słabiej dzisiaj zagrał ale żeby grać na dobrym poziomie potrzebuje regularnego grania bo dla samego piłkarza to jest teraz najważniejsze. Niech Możdżeniowi przytrafi się słabsze spotkanie ale dzięki temu zdobywa niezbędne doświadczenie.

Ogólnie dobry mecz w wykonaniu Lecha. Korona taż zagrała niezłe spotkanie. Widać że walką i determinacją w Polskiej lidze można równie dużo zdziałać .

4. W(L)KP. pisze:

Obejrzałem ten mecz pod kątem reprezentacji Polski.Jakie wnioski– Wojtkowiak kolejny dobry mecz,w zasadzie nie popełnia błędów. Powinien być partnerem Damiena Perquisa w środku obrony podczas listopadowych meczów z Włochami i Rosją.W tej chwili jest pewniakiem na Euro-zdecydowanie lepszy niż Głowacki i przymierzani do roli stoperów przez Smudę Wasilewski i Dudka.Nie skreślam Jodłowca,Komorowskiego,Wołąkiewicza,Augustyna,Celebana, Glika i Jędrzejczyka. Raczej upadł już temat Arboledy w reprezentacji Polski.Natomiast na miejscu Smudy spotkałbym się w cztery oczy z Michałem Żewłakowem,on nadal jest w dobrej formie a samą obecnością w kadrze mógłby pomóc młodszym kolegom….. Do formy wraca Rafał Murawski. Dobrze już wyglądała jego współpraca w meczu z Białorusią z Eugenem Polańskim(swoją drogą świetny mecz Eugena obok Kuby Błaszczykowskiego najlepszy zawodnik na boisku). Pewniacy do gry na Euro2012 ale to na pozycji defensywnego pomocnika rywalizacja powinna być największa i trwać do samego końca. Bartoszem Salamonem interesują się Barcelona i Milan. Arielem Borysiukiem Udinese. Są jeszcze Matuszczyk,Krychowiak,Gol,Cezary Wilk. Po kontuzji wraca Przemysław Kaźmierczak a objawieniem ligi szwedzkiej jest środkowy pomocnik Malmoe Ivo Pękalski…

5. Gorio pisze:

nie przesadzajcie z tym wojtkowiakiem. korona wlasciiwe zadnych akcji nie miala, to pewnie, ze zagral bez bledu

6. KKS pisze:

Przecież Rudnev jest kryty indywidualnie w każdym meczu. To czemu wy co mecz jak mu sie nie uda strzelic to po nim jedziecie.

8. Kosi pisze:

Robe77 – co takiego zrobil Rudnevs ze dales mu czworke?? on wczoraj CELNEGO strzalu nie oddal!

9. Lechita pisze:

robee77 – twoje oceny sa z kosmosu. Wynika z tego, ze latwo wygralismy, a tak naprawde moglismy stracic gola w 43. minucie i w ogole te trzy puntky

10. ponceriusz pisze:

Oceny bardzo trafne, jedynie Kamiński za wysoko. Było już mniej błędów i jak na niego to był dobry, ale trzeba oceniać na tle całej drużyny i przez kilka błędów powinno być 3. Co wcale nie jest negatywną oceną.

11. kibic75 pisze:

Bruma – zdecydowanie najsłabszy na boisku, słaby w ofensywie (słabiutkie wrzutki – szczególnie jedna gdy od własnej bramki wyprowadziliśmy piękną akcję z klepki a dośridkowanie uderzyło w zawodnika Korony), słabiutki w defensywie, w pewnym sensie sprokurował najgroźniejszą sytuację dla Korony – powinien wybijać piłkę lewą nogą w aut a nie prawą – zewnętrzną częścią stopy na róg – ocena 2, Kamiński 2,5 – brak koordynacji ruchowej!!!

12. tomasz1973 pisze:

kbic75
    Co Ty chcesz od Kamińskiego?Wszedł w trudnym momencie,za najlepszego obrońcę,po przyjeździe z kadry.Nie widać u niego już debiutanckiej tremy i paniki,gdy ma piłkę i zbliża się rywal,potrafi coraz więcej,a że ma braki,no cóż,to jeszcze dzieciak,ale na ławce potrzebnego na tej pozycji doświadczenia i ogrania nie zdobędzie,więc wyluzuj chłopie.

13. ss pisze:

co do brumu dobry mecz czesto pomagał sttoperom

14. ArekCesar pisze:

Dla mnie najsłabszy był Możdżeń, ale mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek. Nie podobał mi się też Injac, który miał nieco za dużo niecelnych podań i siadł trochę w 2 połowie. Kriwiec na 4, Rudnev też i Stilic tak samo.

15. Dżoker pisze:

Coś mi się zdaję, że w następnym meczu Drygas zajmie miejsce Możdżenia na środku pomocy;)

16. pedro pisze:

Według mnie wszyscy zagrali dobrze nikt znacząco nie odstawał Iniac nie miał byś widoczny tylko rozbijać ataki rywali i to robił ok. Dima nie jest Xavim żeby miał mieć wszystkie podania celne. Możdżeń nie grał 2 tygodnie więc miał prawo zagrać trochę słabiej ale nie przesadzajcie że zagrał źle to młody zawodnik który cały czas nabiera doświadczenia więc niemożna w każdym meczu oczekiwać od niego że będzie grał genialnie zdarzają mu się mecze lepsze i gorsze ale myślę że nigdy wyraźnie nie odstaje od kolegów.