Football Manager 2012 – dziś premiera!

Firma CD Projekt poinformowała, że w dniu dzisiejszym (piątek – 21.10.2011), odbyła się premiera najnowszej części bestsellerowej serii Football Manager. Zdaniem mediów oraz fanów tego typu gier, to aktualnie najlepszy menedżer piłkarski na świecie.

> Party Poker < Choć wydawałoby się to niemożliwe, najnowsza odsłona FM, dzięki dużej dawce usprawnień, jest jeszcze lepsza od swoich poprzedników. Do najważniejszych innowacji należą: System transferów i kontraktów – został mocno rozwinięty i ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji. Pozwala teraz na dokładniejsze śledzenie i pozyskiwanie młodych talentów, możliwość blokowania fragmentów kontraktu, które wg gracza nie będą podlegać dalszym negocjacjom oraz dodanie systemu bonusów lojalnościowych.

Scouting – został znacząco rozbudowany. Stworzono zupełnie nowy szablon raportu oparty na tych, używanych przez prawdziwych scoutów.

Zaawansowany silnik meczowy 3D – zaimplementowano w nim dodatkowe animacje, całkowicie nowy system odpowiedzialny za reakcję fanów na trybunach, oraz dwie zupełnie nowe kamery: reżyserska i widok zza bramki.

Inteligentny interfejs – daje nowe możliwości personalizacji i pozwala na wyświetlanie dodatkowych informacji na monitorach panoramicznych o wysokiej rozdzielczości.

Ton rozmów – ma kluczowy wpływ zarówno na dialogi prowadzone z drużyną i z mediami. Gracz podejmie decyzję, czy w danym momencie najlepiej zachować stoicki spokój, czy rzucić kubkiem
o ścianę wykrzykując z pasją to, co ma do powiedzenia.

System samouczków – dzięki prostemu i przystępnemu wprowadzeniu nawet początkujących graczy szybko wprowadzi w najważniejsze mechanizmy rządzące rozgrywką.

Integracja z portalami społecznościowymi – pozwala w prosty sposób dzielić się osiągnięciami ze znajomymi.

Polska wersja filmu prezentującego nowości jest dostępna na oficjalnym kanale YouTube CD Projekt. Dla graczy, którzy chcą przetestować Football Manager 2012™ przed zakupem, w serwisie Steam udostępniono wersję demonstracyjną. Dzięki niej można przekonać się na własne oczy, że FM2012, to aktualnie bezdyskusyjny król menedżerów piłkarskich. Świetną informacją dla tych którzy już grali w demo jest na pewno to, że umożliwia ono przeniesienie zapisanego stanu do pełnej wersji gry!

Wymagania sprzętowe Football Manager 2012™:

OS: Windows XP/Vista/W7 Procesor: XP: 1.4 GHz lub szybszy, Vista/W7: 2 GHz lub szybszy, wspiera procesory: Intel Pentium 4, Intel Core, AMD Athlon Pamięć: XP: 512 MB RAM, Vista/W7: 1 GB RAM. Twardy dysk: 2 GB Napęd DVD: 4x Karta graficzna: 128 MB. Obsługiwane karty graficzne– Nvidia FX 5900 Ultra lub nowsza; ATI Radeon 9800 lub nowsza; Intel 82915G/82910GL lub nowsza. Starsze modele kart mogą wyświetlać jedynie widok 2D i nie są wspierane. Mobilne modele kart graficznych mogą działać poprawnie, ale nie są oficjalnie wspierane. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c DirectX: Wersja 9.0c (na płycie z grą) LAN: połączenie TCP/IP Inne: klawiatura, mysz. OS: Mac OS X 10.5.8/10.6.8/10.7.X lub nowszy. Procesor: Intel. Wspierane karty graficzne: Nvidia Geforce 7300 GT lub nowsza, ATI Radeon X1600 lub nowsza.

Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie www.cdprojekt.pl

CD PROJEKT to wiodący polski dystrybutor i wydawca cyfrowej rozrywki. Od 17 lat dostarczamy klientom najwyższej jakości produkty – gry na komputery osobiste i konsole oraz filmy na DVD i Blu-ray. Dowiedz się więcej o nas na: www.cdprojekt.pl

4 komentarze

 1. Versoo pisze:

  W tym roku sa na stadionach w FM-ie race :D:D jestem ciekaw, czy jest w grze opcja zamkniecia stadionu przez Donalda Tuska

 2. Emiliano1991 pisze:

  Ile kosztuje w sklepie ta gra?

 3. gość pisze:

  chyba koło 119 zł

 4. Kamor pisze:

  dobra gra wymiata