Oceny za mecz z Lechią

W sobotnim meczu z Lechią Gdańsk zremisowanym przez Lecha Poznań 0:0 wystąpiło łącznie czternastu zawodników. Nie wszyscy piłkarze pokazali się z dobrej strony, ale też niewiele brakowało, aby Kolejorz wygrał to spotkanie i wciąż był liderem.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Nie popełnił żadnego błędu, choć nie miał też zbyt wiele pracy. Dobrze bronił jednak strzały Traore, a w drugiej połowie uratował Lecha przed stratą gola.
Ocena: 5

Grzegorz Wojtkowiak – Całkiem niezły występ. Wojtkowiak był nawet bliski zdobycia gola pod koniec pierwszej połowy, ale trafił w boczną siatkę.
Ocena: 4

Hubert Wołąkiewicz – Był niezwykle skoncentrowany, ale w drugiej połowie popełnił kiks, który mógł skończyć się stratą gola. Kolejorz jednak bramki nie stracił, a sam Wołąkiewicz coraz lepiej współpracuje z Kamińskim.
Ocena: 4

Marcin Kamiński – Zagrał chyba najlepszy mecz w Lechu. Nie popełnił żadnego błędu i w dodatku imponował spokojem. Brawo!
Ocena: 4

Luis Henriquez – Duża ochota do gry, w tym tej ofensywnej. Ponadto dobre interwencje w defensywnie. Był to kolejny dobry mecz Luisa w tym sezonie.
Ocena: 4

Rafał Murawski – Starał się rządzić i dzielić w środkowej strefie boiska. Były nawet momenty w których błyszczał i w sobotę zaliczył całkiem niezły występ.
Ocena: 4

Dimitrije Injać – Jest przeciętnie, czyli jest tak jak w poprzednich meczach. Injać tradycyjnie nic nie wniósł do gry ofensywnej, a w defensywie również nie zawsze sobie radził. Na dodatek obejrzał dwie żółte kartki i nie zagra z Legią.
Ocena: 3

Sergei Krivets – Znów pokazał, że reprezentuje poziom BATE Borysów. Krivets często spowalniał akcje i słabo je kreował. Musi się poprawić.
Ocena: 3

Mateusz Możdżeń – Coś mu ten mecz nie wyszedł, ale jakoś specjalnie nie odstawał od swoich kolegów na boisku. Podobnie jak Krivets też musi się poprawić.
Ocena: 3

Artjoms Rudnevs – Marnował setki, ale w przeciwieństwie do meczu z Koroną, dziś dochodził chociaż do sytuacji. Ostro walczył o piłkę i oddawał strzały właściwie z każdej pozycji. Zabrakło mu tylko gola…
Ocena: 4

Semir Stilić – Potwierdził to o czym mówił Bakero i o czym pisaliśmy dziś rano. Z transferu do lepszej ligi będą nici jak nie nauczy się walczyć. W ofensywnie w miarę ok.
Ocena: 3

Zmiennicy:

Kamil Drygas – Wszedł w 57. minucie i zaliczył kilka strat. Na razie nie pasuje do Lecha i w ogóle do stylu gry Kolejorza. Wyróżnił się jedynie starciem z Surmą, po którym pomocnik Lechii zalał się krwią.
Ocena: 3

Aleksandar Tonev – Pojawił się na murawie w 70. minucie gry i znów szarpał lewą stroną. Mógł nawet zdobyć dwa gole, ale Pawłowski za każdym razem był lepszy. Bułgar czuje się jednak coraz pewniej na boisku.
Ocena: 4

Jakub Wilk – Wszedł w 81. minucie gry. W ciągu zaledwie paru minut mógł zaliczyć asysty i wpisać się na listę strzelców. Zabrakło mu jednak szczęścia, ale duży plus za stałe fragmenty gry.