PP: Polonia B. – Lech 1:3 d.

W meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2011/2012, zawodnicy poznańskiego Lecha pokonali po dogrywce bytomską Polonię 3:1 1:1 (0:1). Kolejorz dominował dziś przez całe spotkanie, ale przez przypadkowo straconą bramkę i błąd sędziego, który w drugiej połowie nie uznał prawidłowo zdobytego gola, musiał męczyć się z brutalną i defensywną grą Polonii aż przez 120 minut.

> Party Poker < Raport z wydarzeń na boisku (aktualizacja po ciekawszych zdarzeniach):

Mecz rozpoczął się od twardej gry w środku pola, zatem dość długo nie mieliśmy żadnej akcji podbramkowej. Dopiero w 10. minucie gry Wilk wrzucił piłkę z prawej strony, ale Rudnevs nie sięgnął futbolówki głową. W 14. minucie meczu Bruma dośrodkował płasko z prawej strony, ale w tej sytuacji piłkę wybili obrońcy Polonii.

W 16. minucie gry, pierwsza akcja Polonii i od razu bramka. Paulista uderzył na bramkę Buricia, Bośniak odbił piłkę przed siebie, ale przy dobitce był już bezradny. W 22. minucie ładnie z piłką obrócił się Rudnevs, lecz jego mocny i plasowany strzał był minimalnie niecelny. Pięć minut później znów próbował Łotysz i po raz kolejny niecelnie.

W 34. minucie czubkiem buta podał Paulista, a piłka jakimś cudem doszła do Mąki. Strzał pomocnika Polonii z problemami, ale jednak obronił Burić. Co ciekawe była to druga akcja gospodarzy w tym meczu i od razu mogła przynieść im drugą bramkę. W 39. minucie gry bardzo dobrze wrzucił Henriquez, ale Rudnevs… nie trafił do bramki stojąc na drugim metrze. Fatalny kiks Łotysza. W ostatnich minutach pierwszej połowy Lech jeszcze bardziej zepchnął Polonię do defensywy, ale gospodarze są dziś skupieni na skopaniu poznaniakom nóg, a nie na konstruowaniu akcji. Do tego dochodzi chamskie i wulgarne zachowanie niewielkiej grupki kibiców na trybunach.

Po minutach wielkiego chaosu na początku drugiej połowy, w 55. minucie gry z dystansu uderzył Stilić, ale jego strzał był niecelny. Dwie minuty później piłka wleciała już do siatki. Piękna akcja Lecha i wymiana futbolówki Krivtsa z Wojtkowiakiem zakończyła się bramką tego drugiego.

W 63. minucie gry groźnie z wolnego uderzył Stilić, jednak w tej sytuacji dobrze złapał piłkę bramkarz Polonii. W 65. minucie po rzucie wolnym główkował Rudnevs i prawie zdobył gola. Piłka po strzale Łotysza i dobitce Wilka wleciała do siatki, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Wilka. Niedługo potem znów główkował Rudnevs i stojąc tuż przed bramką fatalnie przestrzelił. W 74. minucie gry kolejny strzał Rudnevsa i znów piłka nie wpadła do siatki.

W ostatnim kwadransie meczu grał już tylko Lech. Kolejorz próbował przedostać się pod bramkę Balaza różnymi sposobami, ale Polonia była tak zamurowana, że trudno było cokolwiek zrobić. Ostatecznie nastawieni na kopaninę bytomianie zaliczyli remis w regulaminowym czasie gry.

91 – 105 minuta

W pierwszej części dogrywki, nic się nie zmieniło. Nadal grał tylko Lech, a Polonia kopała. W 100. minucie meczu w pole karne wszedł Wojtkowiak, a kapitana Kolejorza faulował Alancewicz. Jedenastkę na bramkę zamienił więc Rudnevs. Niedługo potem silnie uderzał Krivets, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Polonii.

106 – 120 minuta

W 109. minucie meczu było już wszystko jasne, ale szkoda, że tak późno. Rudnevs wykorzystał prostopadłe podanie Wilka i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 113. minucie spotkania jeden z nielicznych ataków wyprowadziła Polonia. Piłka po mocnym strzale jednego z bytomian trafiła jednak w słupek. W 119. minucie z dystansu kropnął jeszcze Ubiparip, ale Serb bramki nie zdobył. Ostatecznie Kolejorz wygrał po dogrywce 3:1 i zagra w 1/4 PP.

Polonia Bytom – KKS Lech Poznań 1:3 1:1 (1:0)

Bramki: 16.Paulista – 57.Wojtkowiak 101.Rudnevs – k. 109.Rudnevs

Żółte kartki: Pokotyliuk, Mąka, Alancewicz, Kulpaka, Świerczok – Injać, Henriquez, Ubiparip

Czerwona kartka: 100 min. – Alancewicz (druga żółta kartka, za faul)

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 2000

Polonia: Kiełpin (46.Balaz) – Sinclair, Kulpaka, Killar, Chomiuk – Mąka, Pokotyliuk, Alancewicz, Vascak (87.Matusiak) – Świerczok, Paulista (69.Michalak).

Rezerwowi: Balaz, Michalak, Ściański, Zaczyński, Pietrowski, Tomczyk, Matusiak.

KKS Lech: Burić – Bruma (46.Wołąkiewicz), Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez – Murawski, Injać, Drygas (46.Stilić, 75.Ubiparip) – Wilk, Rudnevs, Krivets.

Rezerwowi: Kotorowski, Stilić, Ubiparip, Ślusarski, Wołąkiewicz, Możdżeń, Djurdjević.