Lech zaczął działać jako operator

Już w połowie czerwca było wiadomo, że operatorem stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej 17 zostanie KKS Lech Poznań SA oraz Marcelin Management. We wrześniu doszło zatem do podpisania umowy z miastem, a od października klub na poważnie zaczął działać jako operator.

> Party Poker < Tym samym już wkrótce wyłoniony zostanie m.in. operator cateringowy, ale w trakcie realizacji są także inne projekty mające na celu niebawem uatrakcyjnić kibicom mecze przy ul. Bułgarskiej. - „Realizujemy w tej chwili kilka projektów związanych z przejmowaniem stadionu. Sam fakt podpisania umowy operatorskiej był formalnością, natomiast my w tej chwili realizujemy projekty mające na celu wyłonienie operatora cateringowego i dostawcy technologii.” – powiedział prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

Tymczasem już za kilka miesięcy w Poznaniu odbędą się trzy mecze w ramach fazy grupowej Mistrzostw Europy. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, kto będzie zarządzał stadionem Miejskim w czasie Euro 2012. Jednym z kandydatów jest KKS Lech Poznań SA, który odpowiada za najbliższy mecz Polski z Węgrami zaplanowany na 15 listopada. – „My w tej chwili prowadzimy rozmowy z UEFA oraz z miastem Poznań, aby po zakończeniu rozgrywek ligowych zorganizować u nas Mistrzostwa Europy.” – oznajmił nowy prezes Kolejorza, Karol Klimczak.

Natomiast na najbliższym towarzyskim spotkaniu kadry Polski w Poznaniu, punkty cateringowe wciąż nie będą wyglądały tak jak oczekiwaliby tego kibice, którzy 15 listopada przyjdą na Bułgarską. Członek zarządu Lecha, Andrzej Kadziński przyznaje jednak, że klub ma pewien projekt, na którego realizację pieniądze przeznaczy miasto. – „Jeśli chodzi o infrastrukturę gastronomiczną, decyzją rady miasta określona liczba pieniędzy została przeznaczona na wykończenie tego stadionu. My jako operator zdecydowaliśmy się zbudować pewien projekt.” – poinformował były prezes Kolejorza.

Tymczasem na realizację wszystkich niezbędnych projektów KKS Lech Poznań i Marcelin Management mają niewiele czasu. Euro w Wielkopolsce odbędzie się już za siedem miesięcy, a wszystkiego nie można przecież zrealizować na ostatnią chwilę. – „Ze wszystkim musimy zdążyć do połowy kwietnia, a od 1 października w dwóch pomieszczeniach na stadionie już pracuje przedstawiciel UEFA. To wcale nie jest więc tak, że tutaj wszyscy przyjadą dopiero w maju.” – powiedział Andrzej Kadziński zdający sobie sprawę, że najbliższy czas dla Lecha Poznań jako operatora będzie bardzo intensywny.

Obecny członek zarządu poznańskiego Lecha nie ukrywa również, że jednym z priorytetów jest też odpowiednie utrzymanie stadionu do Euro, ale także po Mistrzostwach Europy. – „Sprawa utrzymania obiektu jest absolutnie sprawą priorytetową, aby ten stadion za pięć lat był w takim samym stanie jak dzisiaj.” – dodał Andrzej Kadziński, który nie do końca będzie sprawował nad tym kontrolę. – „Utrzymaniem obiektu będzie zajmowała się spółka Marcelin Management i to jest jedno z jej podstawowych zadań. Musimy po prostu szukać takich dochodów, aby obiekt pozostał w stanie co najmniej niepogorszonym i miał funkcjonalność techniczną.” – przyznał na koniec prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

13 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  „Sprawa utrzymania obiektu jest absolutnie sprawą priorytetową, aby ten stadion za pięć lat był w takim samym stanie jak dzisiaj.” – przeciez ten stadion juz teraz nadaje sie do remontu

 2. Emiliano1991 pisze:

  od razu widac, ze nowy prezes zajmie sie stadionem i liczeniem kasy niz sprawami sportowymi, jakos nie wroze mu sukcesu i tego co osiagnal kadzinski nie powtorzy nawet w kawalku

 3. arek pisze:

  I o to chodzilo Rutkowi, by zrabiac nie tylko na kibicach.

 4. Pejo pisze:

  Jestem ciekawy kiedy ktoś kupi nazwe stadionu?

 5. cez pisze:

  Kosztem transferow bedzie nazwa stadionu: „Rutek arena” albo „Wronieccy Arena”.

  A tak na powaznie to tak jak kibic wyzej napisal, zarzad jest teraz przejety stadionem i tak bedzie do euro. Po tych wypowiedziach wnioskuje tez, ze sa zestresowani cala sytuacja, bo zalezy im aby sie nie skompromitowac z tym stadionem. Sprawy Lechowe i mlodziezowe poszly na drugi plan.

 6. daffi pisze:

  Jestem ciekaw co 7 miesiecy przed Euro robi w Poznaniu jakis gosciu z UEFA?? moze cos wiecej na ten temat??

 7. Lechita pisze:

  Zadnych transferow i tak by przeciez nie bylo.

 8. Ferion pisze:

  Ten serwis to coraz bardziej tuba propagandowa Rutkowskiego i świty. Niestety szkoda, że niezależność i obiektywne spojrzenie na to co dzieje się w najważniejszym klubie wielkopolski przesłoniły partykularne interesy prowadzących. Coraz bardziej widać, że król jest nagi, ale serwis porusza tematy zastępcze krytykując ewentualnie piłkarzy. Prawda jest taka, że klub to firma, a za wyniki odpowiada zarząd i właściciele. Zarząd tak jak w firmie dobiera sobie współpracowników i pracowników. W Lechu winę za niepowodzenia przerzuca się na piłkarzy. Czas powiedzieć otwartym tekstem, że za degradację sportową jaka systematycznie następuje odpowiada Rutkowski i jego błędne decyzje. Decyzje związane z wyborem zarządu, trenera, piłkarzy itd. Jeżeli firma nie inwestuje, do tego traci połowę klientów ( sprzedaż biletów spadała o połowę ) to jest to powód do dużego niepokoju. I tak właśnie dzieje się w Lechu. Bufonada i samozadowolenie władz Lecha, które żyją historycznymi sukcesami została rozdmuchana do granic. Niestety dziś nie widać żadnych działań, które mogłyby zmienić kryzys w jakim znalazł się Lech.

 9. Benat pisze:

  nie przesadzaj z tym kryzysem, trzy wygrane z rzedu u siebie w tej rundzie moga zupelnie odmienic sytuacje

 10. bilety po max.25zlotych pisze:

  slask 5;1 i w pizdu

 11. omega pisze:

  Zeby nie Rutkowski to na dzień dzisiejszy Lech jako taki by nie istniał.Pseudo sponsorzy , którzy wcześniej chcieli zainwestować w klub jakoś zniknęli.Stawiam pytanie tym wszystkim co tak atakują obecnych zarządców jeśli nie Rutek , to kto? Odpowiedzcie.Wszyscy są mądrzy w gębie, a jeśli przychodzi do konkretów to nie ma tematu bo nie ma kasy.Moim zdaniem Lech powinien się cieszyć z tego że to właśnie Rutkowski przejął klub , w innym przypadku Lecha dziś trudno byłoby szukać na piłkarskiej mapie.Jeszcze dodam że niebagatelną rolę w ratowaniu klubu odegrał śp. Maciej Frankiewicz.Bąćmy sprawiedliwi i” oddajmy cesarzowi co cesarskie”.

 12. tomasz1973 pisze:

  Omega-Lech powinien się cieszyć,ok-może i tak ,ale sądzę,że Rutek cieszy sie jeszcze bardziej!

 13. KKS pisze:

  Szukają operatora cateringowego??? Śmiech na sali ;-)) Przecież wiadomo, że nie jest już nim firma Krzysztofa Markiewicza „Litara” Trocadero, nie jest też nim wbrew plotkom (dla zmyłki) Hotel Olympic z Wronek, lecz…Taste of Style należący do żony Litara. Nie stwarzajmy pozorów, skoro wszystkie karty już rozdane.