Zagramy na niegościnnym terenie

W poniedziałek, o godzinie 18:30, piłkarzom poznańskiego Lecha przyjdzie walczyć na bardzo niegościnnym stadionie przy ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Otóż od marca 2010 roku na obiekcie TSP wygrały tylko cztery zespoły, ale wszystkie jedną bramką różnicy.

> Party Poker < Podbeskidzie Bielsko-Biała, to aktualnie beniaminek T-Mobile Ekstraklasy, ale zespół, który w ubiegłym sezonie zajął na koniec rozgrywek I-ligi drugą lokatę. Mimo tego, "Górale" byli jedyną drużyną, która nie przegrała na własnym stadionie żadnego z siedemnastu ligowych meczów, a w dodatku straciła w nich tylko pięć bramek. Co ciekawe 16 marca bieżącego roku passy TSP nie przerwał także Mistrz Polski mierzący się z podopiecznymi Roberta Kasperczyka w ćwierćfinale Pucharu Polski. Nic więc dziwnego, że w połowie kwietnia po remisie Kolejorza z Podbeskidziem w pierwszym meczu 1/2 PP rozegranym na Bułgarskiej, można było obawiać się, czy "niebiesko-biali" zwyciężą na wyjeździe i awansują do finału pucharu krajowego. Lech Poznań nie musiał co prawda przerywać świetnej serii Podbeskidzia na własnym boisku, ale za to potrzebował wyniku 2:2, żeby wyeliminować ówczesnego pierwszoligowca z Pucharu Polski. Co ciekawe do 90. minuty tamtego pojedynku TSP wciąż było niepokonane na własnym stadionie, ale już w doliczonym czasie meczu do siatki Richarda Zajaca trafił Artjoms Rudnevs i tym samym zakończył cudowną serię graczy z Bielska-Białej. Tymczasem drugim zespołem, który w ostatnich miesiącach ugrał na obiekcie Podbeskidzia trzy punkty była kielecka Korona. W 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy rozegranej 27 sierpnia zawodnicy trenowani przez Roberta Kasperczyka przegrali na stadionie przy ul. Rychlińskiego z kielecką Koroną 2:3, natomiast nieco później, bo 17 września ulegli u siebie w pojedynku z chorzowskim Ruchem 0:1. Ponadto w tej rundzie, lecz w Pucharze Polski na kameralnym stadionie w Bielsku-Białej zwyciężył jeszcze wrocławski Śląsk, lecz to nie oznacza, że na obiekcie przy ul. Rychlińskiego gra się łatwo. Od marca 2010 roku wygrały na nim w sumie tylko cztery kluby, w tym poznański Lech, który wiosną przegrywając 0:2, potrafił pokonać na wyjeździe TSP 3:2. Źródło: inf. własna Autor: Arkadiusz Szymanowski Fot: KKSLECH.com