Oceny za mecz z TSP

W poniedziałkowym meczu Lecha Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała zakończonym wyjazdowym remisem 0:0, ekipa Kolejorza rozegrała jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie i na domiar złego nie wygrała. Kilku piłkarzy po raz kolejny udowodniło zatem, że nie nadają się do Lecha.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Źle wybijał i zamiast łapać piąstkował. Liczy się jednak efekt końcowy, gdyż gola nie puścił, a mógł to uczynić.
Ocena: 4

Grzegorz Wojtkowiak – Jego panienkowaty styl biegania mocno denerwuje ludzi. Przeciętny w defensywnie i jeszcze bardziej przeciętny w ofensywie. Gra, bo musi grać. Ulubieniec zarządu i nawet Smudy, który musi go wziąć na Euro.
Ocena: 3

Hubert Wołąkiewicz – Gra bezsensowne długie piłki do przodu. W defensywnie na początku meczu był mocno skupiony, ale potem się rozluźnił.
Ocena: 3

Marcin Kamiński – Na początku meczu było ok, a potem coraz gorzej. Nie potrafił upilnować Ziajki oraz Demjana. Jest za wolny.
Ocena: 3

Luis Henriquez – W defensywnie w miarę ok, ale nie radził sobie z przodu. W ogóle rzadko zapędzał się na połowę rywala.
Ocena: 3

Rafał Murawski – Zagrał dobrze, lecz nie miał z kim grać. „Muraś” jak zawsze pracował na boisku za dwóch i starał się też w ofensywnie. Niestety do jego poziomu nie dostosowali się pozostali lechici.
Ocena: 4

Mateusz Możdżeń – Jego gra przez 90 minut jest jakimś nieporozumieniem. Słabo w ofensywie, jak i defensywnie. Pod koniec meczu nieco lepiej, ale wtedy wszyscy zagrali lepiej.
Ocena: 2

Dimitrije Injać – Koszulka snująca się po boisku. Jakby dostał czerwoną kartkę, nikt by tego nie zauważył. Jego czas już się dawno skończył, a Bakero wystawia go na siłę.
Ocena: 1

Jakub Wilk – Coś tam próbował grać, ale to jest piłkarz tylko lewonożny, a nie prawo! Bakero już to wie, ale znów kombinuje. Szkoda, bo na lewej flance Wilk mógłby zwojować o wiele więcej.
Ocena: 3

Bartosz Ślusarski – Na początku meczu się starał, a później nie dostosował już żadnych piłek. Po raz kolejny pokazał, że nie nadaje się do Lecha, bo jest za wolny i za słaby. Gdyby miał honor, poszedłby do zarządu i sam poprosił o rozwiązanie umowy.
Ocena: 2

Sergei Krivets – Za granicę nie odejdzie. Chyba, że wróci do BATE. Gdzie się podziały resztki jego szybkości?
Ocena: 3

Zmiennicy:

Semir Stilić – Wszedł w 62. minucie i zrobił różnicę. Gra Lecha w środku pola zaczęła po jego wejściu lepiej funkcjonować, a on sam mógł zdobyć z co najmniej dwa gole. Niestety… zabrakło szczęścia i skuteczności.
Ocena: 4

Artjoms Rudnevs – Grał od 62. minuty i w pierwszej akcji zrobił więcej niż Ślusarski przez cały mecz. Tym razem jednak rzadziej szukał piłki i w dodatku rzadko strzelał na bramkę.
Ocena: 3

Aleksandar Tonev – Pojawił się na placu gry w 77. minucie, czyli zdecydowanie za późno. Po jego wejściu w końcu pojawił się skrzydłowy, który robił różnicę. Szarpał nieźle na lewej flance, a w dodatku dobrze dośrodkowywał piłki i to często słabszą lewą nogą. Bułgar po prostu musi zagrać od początku w kolejnym meczu!